Widget powered by WhatstheScore.com

Invinsi cu un scor nemeritat

Rapid Bucuresti a pus capat celor 7 meciuri consecutive fara infrangere ale GAZULUI , dupa ce i-au invins pe teren propriu cu 4 - 1 ! Mediesenii au facut o prima repriza foarte buna , jucand un fotbal frumos , dar s-au vazut condusi cu 1 - 0 dupa ce arbitrul Avram a dictat prea usor un penalty marcat de Adrian Iencsi ! Inceputul reprizei secunde a fost tot al oaspetiilor , care in minutul 61 au inscris prin tanarul Paul Parvulescu printr-un sut de la 20 metrii ! Mediesenii au incercat sa marcheze si golul doi , dar jucatorii antrenati de Florin Manea i-au prins pe contraatac si au marcat pentru 2 - 1 prin Juliano Spadacio din lovitura libera acordata usor si de aceasta data de arbitrul partidei ! In minutul 84 a venit randul unui alt tanar Ionita care a marcat dupa o pasa primita de la Raduta !Paul Parvulescu a marcat in minutul 90 in gol perfect valabil dar tusierul de pe partea dreapta a ridicat steguletul ! Rapidistii au inchis tabela in minutul 90+1 atunci cand Raduta a marcat prin pasa primita de Ionita !

Rapid: 33. Bornescu (1. Marinescu '68) - 13. Paun, 32. Iencsi, 23. M. Constantin, 19. Bozovici - 6. Matici (9. Raduta '66), 15. Lazar - 20. Grigorie, 30. Spadacio, 29. Buga (21. A. Tene '78) - 11. Ionita. Antrenor: Nicolae Manea.

Gaz Metan Medias: 30. Buchta - 20. Nohai (14. Sabou '83), 19. Fl. Lazar, 15. Hoban, 8. Buzean - 5. Munteanu, 16. R. Zaharia, 21. Todea, 22. Parvulescu - 17. Dudita (11. Cigan '46), 10. Bud. Antrenor: Cristian Pustai

Cartonase galbene: Ionita '45, Iencsi '45+2, Grigorie '77 / Parvulescu '36, Dudita '45

Arbitri: Marius Avram (central) - Ioan Onicas, Iulian Radu (asistenti) - Catalin Popa (rezerva).