Gaz Metan Medias - Gloria Bistriţa 1-1 (Liţu '42 / Frăsinescu '2)

Gaz Metan Mediaş a terminat la egalitate, scor 1-1 (1-1), meciul disputat, duminică, pe teren propriu, în compania echipei Gloria Bistriţa, în cadrul etapei a XXIX-a a Ligii I.
Frăsinescu a deschis scorul în minutul 2, cu o lovitură de cap, după un corner executat de pe partea dreaptă.Alin Liţu a egalat în minutul 39, cu un şut de la cinci metri.CLICK AICI si vezi golul lui Litu.
Fază cea mai grea pentru arbitrul Marius Avram a fost petrecută în minutul 47. Pîrvulescu a scăpat singur spre poarta lui Albuţ, Homei l-a faultat pe atacantul Gazului, dar centralul partidei a acordat doar cartonaşul galben. CLICK AICI si vezi cea mai controversata faza a meciului. Trebuia eliminat Homei?
În urma rezultatului de egalitate înregistrat, Gazul a rămas pe locul 12, cu 33 de puncte, în timp ce Gloria a urcat provizoriu o poziţie şi ocupă locul 10, cu 34 de puncte, cel puţin pînă la finalul partidei Craiova - Urziceni, programată în mai puţin de 10 minute.
Gaz Metan Mediaş: 30. Buchta - 13. Khubutia (3. Trtovac '46), 15. Hoban, 19. Lazăr, 8. Buzean - 5. Muntean, 7. Kubala (24. Cigan '75), 27. Eric, 22. Pârvulescu - 77. Silvăşan, 9. Liţu (21. Todea '63). Antrenor: Cristian Pustai.
Gloria Bistriţa: 22. Albuţ - 20. Homei, 4. Năstase (3. Ciucă '83), 18. Frăsinescu, 15. Latovlevici - 28. Matei, 4. Mureşan, 24. Hora, 30. Băjenaru (11. Ze Rui '73), 2. Petre (7. Coroian '46) - 10. Moraes. Antrenor: Marius Şumudică.