Tony Nwakaeme - Kups e favorita in meciul cu Gazu

Medieşenii, avertizaţi: "Feriţi-vă de fratele meu''.

Nigerianul lui "U" Cluj crede că finlandezii sunt favoriţi în partida cu Gaz Metan pentru simplul fapt că fratele său mai mare joacă acolo. "E un atacant complet", spune Tony despre Dickson Nwakaeme (foto).

Gaz Metan se pregăteşte pentru primul meci din istorie în cupele europene, iar Kuopion Palloseura, adversara din turul al doilea preliminar al Europa League, este o necunoscută pentru medieşeni. Nigerianul lui "U" Cluj, Tony Nwakaeme, le oferă însă câteva ponturi despre principalul atacant al lui KuPS: fratele său, Dickson (25 de ani). "Are toate calităţile necesare unui atacant. Este puternic, are viteză, ştie să dribleze şi şutează foarte bine. Eu îl apreciez foarte mult", îl prezintă Tony, care le sugerează fundaşilor medieşeni să-l păzească bine pe Dickson. "Cu siguranţă este principalul pericol de la KuPS", crede Tony.

Fratele mai mic al atacantului de la Kuopion crede că finlandezii au prima şansă cu Gaz Metan, iar motivul principal e tot Dickson. "Nu-i cunosc bine echipa, dar îl ştiu bine pe fratele meu şi pot să spun că sunt favoriţi. Aş vrea ca el să se califice. Visul nostru este ca într-o zi să jucăm împreună. Ne-am completa excelent, pentru că ne cunoaştem foarte bine", a mai spus Tony.


"Dickson este cu siguranţă principalul pericol pentru Gaz Metan. KuPS este favorită la calificare", Tony Nwakaeme, fratele lui Dickson

KUPS KUOPIO - GAZ METAN MEDIAS , V-A AVEA LOC MAINE SEARA LA ORA 18:30 , DIN PACATE NICI O TELEVIZIUNE ROMANA NU V-A TRANSMITE MECIUL . VOM FACE TOT POSIBILUL S-A IL TRANSMITEM NOI LIVE pe www.Gazistul.tk

22 de comentarii:

 1. pe asta il chemaa numele de familie Nwakaeme si pe frateso il cheama Dickson?
  Dickson e alb si frateso e negru?

  RăspundețiȘtergere
 2. Dickson poate e numele lui , nu numele de familie

  RăspundețiȘtergere
 3. Aproximativ 40 de fani ai echipei Gaz Metan au facut deplasare cu avionul impreuna cu echipa.La meci sunt asteptati circa 200 de fanii ai echipei noastre !

  RăspundețiȘtergere
 4. Acest comentariu a fost eliminat de administratorul blogului.

  RăspundețiȘtergere
 5. Interesant,Asociatia Fan Club Lupii Negri nici nu afost informata,rusinos si neprofesional din partea lor,tipic romanesc.

  RăspundețiȘtergere
 6. Domnul Mircea , eu nu fac parte din galerie.Persoanele care au facut deplasarea , sunt persoane din Medias , cu bani , care doresc sa vada meciul de la fata locului.Deci acele persoane nu fac parte din Asociatia Fan Club Lupii Negri.

  RăspundețiȘtergere
 7. Ai perfecta dreptate Anonim,dupa nume cred ca esti roman,deci aceeasi mentalitate tipica,nu te supara pe mine,dar si din randurile Asociatiei Fan Clun Lupii Negri sunt catva membri care stau chiar bine cu banii si chiar ar fi mers in Finlanda,iar eu am tinut legatura cu Presedintele Fan Club-ului KuPS,Banzai,si am schimbat cateva informatii,el era foarte bine documentat cu noatatile si problemele clubului,pe cand la noi,totul sta invers,printre altele am fost intrebat daca v-or venii si suporteri si ghici ce am raspuns?Vezi tipic romanesc ca de fiecare data,dar ce sa facem?PS:Nu te supara pe mine dar vreau sa fac ceva frumos si sa schimb ceva,macar la Medias.

  RăspundețiȘtergere
 8. Da inteleg.Dar daca aceste persoane din Medias , acesti sustinatori ai echipei GAZ METAN , au dorit sa faca deplasarea , sa vada meciul pe viu , ce e rau in asta ?Din cate am inteles nu se va face galerie .Vor fi simpli spectatori.

  PS: Ar trebuii sa fim fericiti , mandri , ca echipa noastra va avea un mini-public mediesean la meciul din Finlanda.

  RăspundețiȘtergere
 9. Problema nu este aceasta,este chiar foarte bine ca au plecat,problema este alta,daca nu poti sa o vezi,sau sa o intelegi,atunci este altceva,dar nici asta nu e o problema,este ceva tipic la noi.Numai bine,Fortza Gazu si Alb si Negru peste toti.

  RăspundețiȘtergere
 10. HAIDETI SA DISCUTAM DESPRE MECIUL DE MAINE . SA LASAM LA O PARTE CEA CE S-A CAM DISCUTAT AICI.MECIUL NU V-A FI TELEVIZAT.VOI INCERCA EU SA IL TELEVIZEZ.

  RăspundețiȘtergere
 11. Te duci cu carul in finlanda sa il televizezi?

  RăspundețiȘtergere
 12. Nu.Dar voi cauta pe internet meciul.Cu siguranta v-a fi transmis in Finlanda.Si voi incerca sa pun si aici pe site meciul.

  RăspundețiȘtergere
 13. Pe jesepeu ziceau ca nu e transmis in finlanda.. da sigur e minciuna...

  RăspundețiȘtergere
 14. Cu siguranta.Voi incerca maine sa vad ce pot reusii.

  RăspundețiȘtergere
 15. Meciul nu v-a fi transmis,cel putin pana la aceasta ora,partea romana a oferit prea putini bani,care nu acopera nici macar costurile,se poate schimba pana maine,dar sanse mici,meciul este transmis la radio.

  RăspundețiȘtergere
 16. Se transmite,cu imagini,pana la urma meciul?

  RăspundețiȘtergere
 17. domnule mircea, tot respectul pentru ce ati organizat la galeria de la baschet am fost la multe meciuri si e frumos, dar la fotbal mai bine nu v-ati baga: am fost si la fotbal si ce vreti sa faceti chiar nu se potriveste cu fotbalul...adica nu ai voie sa scoti o injuratura, o gramada de oameni de la baschet care se cred in sala si canta doar asa pt ei...mai bine ati lasa fotbalul pe altcineva care se pricepe... Ce faceti dvs chiar nu se incadreaza in peisajul ultras din romania, parca ar fi la Gaz Metan o glaerie pocaita... ADmin te rog sa nu stergi postul...Multumesc si scuze daca v-am ofensat.

  RăspundețiȘtergere
 18. Draga unul,nu m-am ofensat deloc,chiar sunt binevenite toate criticile si neajunsurile cu care se confrunta galeria la fotbal,adevarul este undeva la mijloc,ai si tu partea ta de dreptate,dar trebuie tinut cont de urmatoarele aspecte:niciodata clubul NU A AVUT O GALERIE ORGANIZATA,acum incercam sa punem la punct asa ceva,deci suntem la inceput,degeaba vin multi si spun ca ei au 10 - 15 ani de galerie ptr. ca este aproape egal cu zero,atata timp cat nu au fost organizati,ei se numeau un grup de sustinatori ai echipei de fotbal si atat,in afara de scandaluri,mai multe sau mai putine,nu era nimic,imn,coregrafie,mascota,sifla,steaguri,tricouri,intruniri,repetitii,si multe,multe altele.Trebuie facuta diferenta dintre Asociatie si Galerie,multa lume nu stie sa faca aceasta diferenta,cat despre cantece,coregrafii etc. voi cei din galerie trb sa stabiliti ce,cum,si cad sa cantati,cat despre injuraturi si scandaluri,aceasta a fost o moda prin ani 70 - 80,acum in lumea civilizata nu mai este asa ceva,acolo concureaza intre ei care face showuri,coregrafii,mai spectaculoase,si se intrec care sunt mai Fair-Play,deci noi unde mergem,in trecut sau inainte?
  PS:Toate aceste,si multe lucruri le putem discuta si pune la punct la sedintele si intrunirile Asociatiei,respectiv Galeriei Lupii Negri.Astept cat mai multi participanti si cat mai multa implicare.

  RăspundețiȘtergere
 19. Preferati sa fie la meciuri ca in anglia?? sa fie fiecare pe scaunul lui cuminte la meci?? Mai mult prefer o coregrafie un piroshow cantece scandari... Toate grupurile de suporteri de la echipe cunoscuta datorita lor... sunt impotriva fotbalului modern "ca la teatru" Aris , Partizan , etc sunt cunnoscute in europa datorita suporterilor nu a jocului..

  RăspundețiȘtergere
 20. Anonim 16:36 si cand crezi ca o sa se faca asa ceva cu domnul MIrcea? care nu ne lasa nici macar sa scoatem o injuratura:)) ...ma rog... Domnule Mircea CLUBUL GAZ METAN A AVUT GALERIE ORGANIZATA: Rude Boys si sezonul trecut, dar mai ales la inceputul sezonului acesta pana prin etapa 7-8, deplasari organizate destul de bine la Sibiu, dar s-a desfiintat deoarece liderii au avut ceva probleme cu legea etc.

  RăspundețiȘtergere

Gazistul are tot dreptul de a şterge comentariile.