Ioan Horoba:''Vrem in semifinale''

După ce în sezonul trecut au obţinut o calificare in-extremis în cupele europene tocmia după retrpgradarea Timişoarei, medieşenii vor să scrie din nou istorie pe spatele ricalilor din Banat. Vor cu orice preţ să joace semifinalele Cupei României.

"Vorbeam cu Chivorchian înainte de tragere şi i-am spus că singura echipă cu care nu vreau să cad este Poli. Ghinionul nostru este că jucăm şi la Timişoara, nu avem deloc noroc. Este un meci extrem de dificil pentru că Timişoara este vicecampioana României. Este o echipă greu de învins, mai ales cînd joaca acasă. Am spus încă din start că, dacă ne angajam în această compeţie, vrem totul. Sper ca şi băieţii să înţeleagă asta", a spus Horoba după tragerea la sorţi.


"E o tragere buna pentru noi pentru ca puteam pica cu echipe mai bune, insa nici cu Poli nu ne va fi usor. Au un lot bun, vin din liga a 2-a, dar sînt foarte motivaţi să ajungă cît mai sus în cupă. Pentru mine este o mare bucurie să joc la Timişoara. Cînd Poli era în prima ligă primeam multe mesaje de la suporterii arădeni pentru a învinge Timişoara .A declarat Todea. 
CE SANSE CREZI CA AVEM DE A NE CALIFICA IN SEMIFINALE ?

29 de comentarii:

 1. Daca mergem cu prima echipa , si tratam meciul ca pe o finala , vom avea sanse bune sa trecem mai departe.

  RăspundețiȘtergere
 2. cine o fii si timisoara.. nu mai e cea de anul trecut ..de atunci au pierdut o gramada de jucatori + ca nici entuzismul nu va mai fii ca cel din meciu cu steaua..daca va fii liniste la echipa ..si vom juca cu cel mai bun 11 ..ne calificam.

  RăspundețiȘtergere
 3. SIGUR,SIGUR,CU PRIMA ECHIPA!EU ZIC CA ECHIPA ALINÎATA CU OTELUL.

  RăspundețiȘtergere
 4. cu orice echipa mergem trebuie sa castigam sa aratam si noi ca totusi avem echipa.

  RăspundețiȘtergere
 5. Gazistule,ce zici mergem sa incurajam echipa,sau raman iar singuri pt ca iti dai seama ce va fi acolo de timisoreni,macar sa fim si noi cativa sa se vada ca si echipa asta are fani adevarati.

  RăspundețiȘtergere
 6. Voi veni si eu, doar problema se pune in felul urmator, cati si cu ce ne vom deplasa la acest meci?

  RăspundețiȘtergere
 7. Putem merge.Dar cu cine ?

  1.Conducerea nu pune autocar , daca e sa puna , va pune doar asociatiei Lupii Negri , dar ei nu vor merge la meci.

  2.Trenul e scump , si nu e legatura directa

  3.Am putea merge cu masina personala.

  RăspundețiȘtergere
 8. sa inchiriem un microbuz ... deala de 20 ..30 de locuri. mai mult de 30 ..40 de lei nu vine de unu + biletul la meci.

  RăspundețiȘtergere
 9. Da intradevar, putem trata ca atare chestia cu inchirierea unui Microbuz de 20 locuri sau cat are unul mai mic, iar parerea mea e ca ne vom aduna cel putin 20 pentru acest meci, merita sa sustinem echipa! Sunt dispus sa merg

  RăspundețiȘtergere
 10. DAR CAND SE VA DISPUTA ACEST MECI?

  RăspundețiȘtergere
 11. merge-ti toti dar nu stiti cand? :P

  RăspundețiȘtergere
 12. 5 Decembrie 2011, mai bine zis luna viitoare, pica Martia

  RăspundețiȘtergere
 13. 5 dec 2011......este luni.

  Poli Timişoara - Gaz Metan
  Dinamo - Petrolul Ploieşti
  Rapid - Pandurii
  FC Vaslui - Oţelul
  * Partidele se vor juca într-o singură manşă, între 6 şi 8 decembrie, mai puţin ultimul joc. Primele echipe sunt gazde.

  RăspundețiȘtergere
 14. Na imi cer scuze nu am fost atent, oricum eram pe aproape, tinand cont ca nu e un capat de lume se poate face o deplasare evident daca sunteti de acord si voi se poate inchiria un microbuz de vreo 20+1 sau 19+1! Nu va veni foarte scump, banuiesc ca in jur de 30 40 de lei pers.

  RăspundețiȘtergere
 15. dak vom casriga cupa o sa avem vreun avantaj cv?:S

  RăspundețiȘtergere
 16. castigatoarea cupei merge in cupele europene...

  RăspundețiȘtergere
 17. Va juca in Eupa League si SuperCupa Romaniei cu echipa care castiga campionatul.Dar e foarte foarte greu.Sa zicem ca trecem de Timisoara , si in semifinale am putea intalnii Dinamo , Rapid , Otelul sau Vaslui , ce mai facem acolo?la ce fotbal jucam noi acum...

  RăspundețiȘtergere
 18. Cateva cuvinte sincere, echipa chiar are nevoie de suporteri,de galerie, noi tot timpul vrem un fotbal placut si frumos cu meciuri reusite! Cu rabdare le rezolvi pe toate, nu poti critica echipa! Au facut istorie pentru orasul nostru, eu zic ca, conteaza si atmosfera ce se prezinta pe stadioane, echipa nu e sustinuta de galeria lupii negri de nici un fel, stiti vorba aceea daca voi nu ma vreti eu va vreau, cam asa sta treaba si in faza fotbalistilor! Noi tratam un meci cu sibiu sau sportu ca fiind unul usor nu trebuie sa fim pe stadion sa cantam pentru echipa noastra! Eu zic ca daca vor fi suporteri alaturi de ei sa ii incurajeze se va schimba radical toata aceasta ceata care sa produs in fata ochiilor!

  RăspundețiȘtergere
 19. daca nu ii invingem santem cei mai slabii.e de divizia b, ce mai, sant doar numele si ei.........batem si mergem mai departe.......poate baga autocare.contra cost .ce mai conteaza

  RăspundețiȘtergere
 20. luptan ptr fiecare minge invingem...am nimerit bine cu poli.......acu daca jukau cu steaua ..o luau.....si de la noi...2|0

  RăspundețiȘtergere
 21. Ma gandesc sa incep acum de curand , lista cu cei care vor sa mearga la Timisoara.Ne interesam de masina , si calculam cat trebuie dat de persoana.Si care vrea sa vina , ma voi intalnii cu el si imi va da banii , si cand am strans toti banii mergem la firma respectiva.

  RăspundețiȘtergere
 22. 50% sanse sa fim totusi realisti. poate ca timisoara a pierdut jucatori importanti dar nici gazu nu mai este ce a fost sezonul trecut cand se batea de la egal la egal cu echipele bucurestene si cu CFR si Vaslui

  RăspundețiȘtergere
 23. daca eghipa vor sa mearga for putea daca nu vor nu o sa mearga mai departe dar noi le uram multa bafta si sa mergeti si im finala si sa veniti cu cupa acasa si sa le astupati cura la toate echipele .bafta baieti .pustai vrem sa faci o echipa buna sa ne bazam pe ea suces sucess suces . vrem 2-0 si mai mult daca se poate

  RăspundețiȘtergere
 24. gazistule,tu ai adunat bani ptr.tricouri,si n-ai facut nimic,doar ai luat banii,pe care i-ai baut,acum vrei sa aduni iarasi bani,ca sa-i bei iarasi???de la mine nu mai primesti,eu am dat o data ptr tricouri !!!

  RăspundețiȘtergere
 25. nu mai spune nimeni nimic de ERIC???

  RăspundețiȘtergere
 26. pai ce sa se spuna?? :)) e la karpaty ..se antreneaza ..si isi asteapta sansa sa joace.

  RăspundețiȘtergere
 27. horoba su_e pl !!!!!!!!!!!!!!!

  RăspundețiȘtergere

Gazistul are tot dreptul de a şterge comentariile.