Final de 2011 cu fericire si tristete pentru Sportul Mediesean

Echipa de fotbal Gaz Metan Medias a incheiat turul de campionat pe un loc mai putin placut , 11 , si a intrat in vacanta de iarna pe care o asteptaram cu totii dupa un an 2011 plin de fericire dar si putina tristete.
De ce spunem plin de fericire ?
-In acest an , orasul nostru , Medias , a intrat pe lista celor mai importante orase ca Sport din Romania , datoria echipei de fotbal care a reusit sa ajunga pana in Play-off-ul Ligii Europa , reusind sa invinga echipele Kups Kuopio , FSV Mainz si Austria Viena , dar si datoria echipei de Baschet , care a reusit sa castige Cupa Romaniei , dupa o finala superba jucata la Mures cu echipa Steaua Bucuresti.
De ce spunem putina tristete ?
-Acest final de an , 2011 , pare sa fi fost mult mai greu decat inceputul sau.Desi la inceput de an , atat echipa de fotbal , cat si cea de baschet , au reusit sa obtina perfomante mari , echipele noastre s-au declarat foarte obosite dupa atatea jocuri , si din pacate amandoua ocupa locuri putin placute in clasamentul Ligii 1 si cel al Diviziei ''A'' .
-Echipa antrenata de Cristian Pustai ocupa la final de tur , locul 11 , cu 21 de puncte , 6 victorii , 2 egaluri si 9 infrangeri.
-Echipa antrenata de Ovidiu Teleaba ocupa locul 6 , cu 25 de puncte.


Cu toate ca aceste doua echipe frumoase au obtinut in acest an , 2011 , rezultate senzationale , au facut perfomanta , au ridicat acest oras minunat , Medias , pe platforma marilor orase cu perfomante in sport , si chiar daca atat echipa de fotbal cat si cea de baschet au avut perioade mai faste , cu meciuri slabe , cu infrangeri , trebuie sa fim fericiti si multumiti de cea ce au facut pentru acest oras , si sa le dorim jucatorilor un an 2012 plin de fericire , sanatate , si noi perfomante cu echipele de club .


Sarbatori Fericite tuturor suporterilor echipei de fotbal si baschet , cat si conducatorilor si jucatorilor celor doua echipe .

5 comentarii:

 1. M-a impresionat acest articol.Felicitari Gazistule , si sarbatori tuturor fanilor echipei , cat si jucatoriilor si celor din stafful tehnic.

  RăspundețiȘtergere
 2. Bun articol.Parca finala cupei la baschet a fost la mures.

  RăspundețiȘtergere
 3. Bravo Pustai!!!

  Eu cred ca locul lui Cristi este la o echipa mare. La Medias a facut din KK bici. A primit mereu jucatori mici, pe care i-a facut mari. Cine era BUD ? NIMENI cine era Bawab ? un fotbalist ratat Auzise cineva de Munteanu ? nimeni.......... Eric daca a plecat la altzii ? NIMENI. BRAVO CRISTI, este dreptul tau sa pleci.
  Cred ca ti-ai facut datoria fata de MediAS si e timpul sa mergi la Vaslui

  RăspundețiȘtergere

Gazistul are tot dreptul de a şterge comentariile.