Vointa Sibiu 0-2 Gaz Metan

Derby-ul judetului Sibiu a fost castigat de Gaz Metan Medias, scor 2-0. In urma acestei victorii echipa antrenata de Cristi Pustai a scapat pentru moment de zona fierbinte a retrogradarii, in timp ce echipa “alb-verde” ramane pe pozitia a 13-a. 

Meciul a fost unul destul de anost in prima repriza. Cele doua echipe au neglijat ofensiva, ocaziile de gol au lipsit. Primul sut pe spatiul portii l-a dat Iulian Popa in minutul 17. Pe finalul primei reprize, Madalin Ciuca a oferit o centrare de calitate varfului Vitinho, care a inscris cu largul concurs al portarului sibian, Bogdan Miron.
Repriza a doua a debutat cum nu se putea mai bine pentru noi.Gaz Metan a inscris dupa o lovitura libera,executata perfect de Ciprian Petre, ducand scorul la 2-0. In minutul 50, Gaz Metan ramane in 10 oameni, fundasul Madalin Ciuca primeste cartonas rosu pentru un fault dur la mijlocul terenului. Antrenorul Alexandru Pelici forteaza egalarea introducandu-l pe atacantul Andrei Zagrean in locul lui Dumitru Apostol, in minutul 55. In minutul 79, atacantul imprumutat de la Poli Tismisoara, Andrei Zagrean a ratat incredibil din 10 metri. In minutul 80, Vitinho, a ratat golul de 3-0, sutand in portar dintr-o pozitie favorabila.
Dupa aceasta infrangere, Vointa Sibiu ramane la 3 puncte de zona fierbinte a retrogradarii.

''Echipa noastra a fost sustinuta la acest meci de aproximativ 90-100 de suporteri , care au strigat de mai multe ori la adresa rivalilor Serie B , Noi in Europa League , voi pe sate si'n Avrig , sau Cat e Sibiul de mare , echipa ca Gazul n'are.''''Galeria s-a comportat foarte frumos , tin sa le multumesc ca au venit sa ne incurajeze , dar acum urmeaza un meci cu Mioveni , si ar fi frumos ca acei suporteri de astazi sa vina si sa ne sustina din nou. A declarat Razvan Plesca.


ECHIPELE DE START:
Vointa Sibiu: Miron – Bar, Apostol, Grigore- Bunea, Beza,Lungu, Cigan – Popa, Lukanovic, Nicola
Rezerve: Zavoi, Tatar, Postolache, Tanc, Forika, Antohi, Zagrean
Gaz Metan: Plesca -Ciuca, Frasinescu, Markovic, Buzean -Todea, Issa Ba – Munteanu, Nicandro, Petre – Vitinho
Rezerve: Buchta, Lazar, Muth, Tahar, Bawab, Bratu, Roman
Arbitru: D. Istrate, Asistenti: M. Artenie, I. Timar
In tur, Gaz Metan Medias a castigat meciu cu Vointa Sibiu,scor 3-0.

43 de comentarii:

 1. rusine ippon-ului .. in rest totul a fost perfect.. apropo v-ati recapatat bannerul?

  RăspundețiȘtergere
 2. L-am lasat acolo,nu mai avea rost sa il luam cu noi.

  RăspundețiȘtergere
 3. pai da.. oricum important ca l-au vazut chiar si daca numai pt 20 de minute :)

  RăspundețiȘtergere
 4. Ippon niste tigani borati.Cum dracu ajung toti burtosii la o firma de paza???

  RăspundețiȘtergere
 5. Prietene , am vorbit cu ei la pauza.Din partea lor bannerul ramanea pe gard , dar au sunat sefii jandarmeriei de la oficiala si le-au zis sa il luam jos.

  RăspundețiȘtergere
 6. Veniti marti la meciul cu Mioveni sa incurajam echipa.Ati vazut cat de bucurosi erau jucatorii la final de meci ? Fac pariu ca erau foarte multumiti de galerie.

  RăspundețiȘtergere
 7. Ale ale , Toata lumea de pe sate la Ippon lucra' mai frate.

  RăspundețiȘtergere
 8. "pumnu meu minte nu are" .. si macar de nu erau medieseni.. infine sa ne bucuram de victorie baieti :)

  RăspundețiȘtergere
 9. mihai din vitro17 martie 2012, 22:44

  ma cei de la ippon au zis clar ca nu ii deranjeza, iti dai seama cas cu noi, dar au primit telefon de 2 ri sa dam bannerul jos, ca nu le placea la mai marii siibiului mesajul.

  si doar la al 2lea apel neau zis sal dam jos, ca prima data nu stiau despre cei vb, dar cand au fost sunati a2a oara , leau specificat ca bennerul negru sa il dam jos. atat.

  ce nu sa inteles?

  RăspundețiȘtergere
 10. asta e meseria lor .. in a2a repriza unu dintre ei avea fularu lu gazu la gat :)) ce a fost urat ca in tur de la noi nu a sunat nimeni sa dea jos banneru ala al sibienilor cu turistii .. infine.. sa lasam sibiu in urmma si sa ne concentram pe mioveni .. cu aia va fii greu.. nu stiu de ce presimt asta..

  RăspundețiȘtergere
 11. Vreau sa ma angajez la Ipon dar n-am burta inca:(( ce pot face?? Ajunge daca-s tigan???

  RăspundețiȘtergere
 12. Acest comentariu a fost eliminat de administratorul blogului.

  RăspundețiȘtergere
 13. @17 martie 2012, 23:44

  Bai ciudosule, vezi-ti de treaba si nu mai intra si injura pe aici! Fii tu fericit ca ai ajuns in Ardeal si o duci bine, oltean incult ce esti!
  Cat despre echipa voastra...baga de seama ca asta e valoarea voastra adevarata!

  RăspundețiȘtergere
 14. Lasa-i ma ca se cred vedete , asa sa va ajute si pe voi Dumnezeu , dragi medieseni .....

  RăspundețiȘtergere
 15. Am vazut meciul la tv si nu am apucat sa vad banner-ul negru ce l-ati dat jos! Ce scria pe el?

  RăspundețiȘtergere
 16. Noi v-am felicitat, bravo , dar gata , ajunge ..nu... voi tot serie B , ok, bucurati-va cat mai aveti sponsori gigantii aia 2, ca o sa vedeti si voi cum ii sa nu se investeasca in sport, ca la Sibiu , sezonul asta ne-ati batut , dar ne mai vedem si la anul ...

  RăspundețiȘtergere
 17. decat sa ne iei nu mai bine ne sugi?:))

  RăspundețiȘtergere
 18. Pai la anul nu ne mai vedem ca o sa cadeti

  RăspundețiȘtergere
 19. Taranilor :))))) A fost frumos la oras ? V-ati cumparat nu ceva hainute ca pana la urmatoarea deplasare se vor rupe...:)))))

  RăspundețiȘtergere
 20. Ia uite fratilor au aparut si ciobanasii de la mioare pe aici!Ciobanasi cu 300 de mioare...cine-i seful in judet?Azi i-ati vazut la lucru pe taranii vostri preferati care au facut incaodata pipi pe voi neatentilor de ciobanei urat mirositori se sunteti!Hai inapoi ca aveti de muls,si.... inca ceva spalati-va in gura inainte sa pronuntati cuvantul MEDIAS SAU GAZ METAN!Va pus saracia intruchipata sa luti la misto pe cine nu trebuie,ciocul mic si joc de glezne, cind auziti de noi luati pozitia de drepti si salutati regulamentar!

  RăspundețiȘtergere
 21. Sa-si vada fiecare de echipa lui. Nu e loc de rivalitati si injurii. Bafta in continuare ambelor echipe si sa ne vedem la anul tot in prima liga.

  RăspundețiȘtergere
 22. ssa e " un mediesan".. mai bine sa pice altii iar judetul sibiu sa ramana cu 2 echipe in liga 1 si anul viitor bafta sibiu...

  RăspundețiȘtergere
 23. Atata comentati bai sibienilor dar uitati-va si voi la echipa voastra ca pana la eliminarea lui Ciuca nu ati avut nici o faza clara si dupa aceea mai mult de 2 sau 3 tot nu ati avut,trebuie doar sa recunoasteti ca anul asta am fost mult peste voi papagalilor.oricum MULTUMIM GAZ METAN a fost un meci foarte bun si ne-ati facut din nou fericiti.BRAVO GALERIEI ati fost la inaltime,am vrut sa vin si eu la voi dar am ajuns tarziu si au zis ca nu mai pot intra in sectorul ala dar oricum am stat langa voi acolo langa jandarmi.

  RăspundețiȘtergere
 24. bannerul l-am recuperat eu, e la bar la sala. In rest sa vad sibiul in B acolo unde ii e locul . Hi 5 !

  RăspundețiȘtergere
 25. http://imageshack.us/photo/my-images/849/dscn99271.jpg/

  O POZA CU GALERIA NOASTRA.

  RăspundețiȘtergere
 26. uite asa fara scoli cum ne cred "junii sibiului" poate nu stiau ca sora unui fotbalist sibian invata la un liceu din medias..de ce??? pt ca si la invatatura mediasul le e superior.sa va puneti baieti ceasul sa sune.. ca din iulie tre sa va treziti devreme ca la 11 aveti meci :))))))))))

  RăspundețiȘtergere
 27. Felicitari baieti, felicitari galerie! Santem mandrii de voi! Ne vedem marti.

  RăspundețiȘtergere
 28. la cat de frumoasa a fost ieri galeria nu inteleg de ce unii vor sa o distruga ..lasati frate pe toti in galerie .. nu ii mai tot interziceti pe unu si pe altu ..

  RăspundețiȘtergere
 29. Si marti ar trebui sa facem galerie.

  RăspundețiȘtergere
 30. gazistule ,de ce ma ignorezi ????

  RăspundețiȘtergere
 31. trebuie sa continuam la fel cu galeria .sper sa vina si alti baieti in galerie dupa meciul acesta. haideti va rog sa aratam ca si mediasul este in stare de a crea atmosfera nu va fie rusine

  RăspundețiȘtergere
 32. Nu am putut vedea fotografia cu galeria din link-ul postat. Felicitari Gaz Metan! Ati aratat Sibiului unde e puterea ci calitatea sportiva. Acest lucru nu se intampla doar la fotbal ci si la bascket unde suntem lideri. Sper ca diseara la 8 sa bata Oradea pe Antonio Alexe.

  RăspundețiȘtergere
 33. FLORIN2 GER says:
  18 martie 2012, 13:13

  gazistule ,de ce ma ignorezi ????

  ... Cu gramatica m-am lamurit in privinta voastra ...
  Ai avut si voi 80 de oameni si va tot felicitati si bucurati atat ? :))
  Bine ma ... oricum imi placea ca ne lasati pe noi sa cantam vreo 15 minute incontinuu si dupa va apucati si voi sa va auziti 10 secunde , ca dupa incepeam iara noi ;) . Inchideati repede gura si va uitati la meci ... Seminte aveati ? :D

  RăspundețiȘtergere
 34. cat e sibiul de mare echipa ca gazu nu are

  RăspundețiȘtergere
 35. care este problema cu gramatica? STII DE CIND SUNT PLECAT DIN TARA? SI FOLOSESC ZI DE ZI ALTA LIMBA SI O GRAMATICA CONSIDERATA CEA MAI GREA DIN EUROPA: TU UNDE LOCUIESTI ? CITE LIMBI VORBESTI? STI SA SCRII INTR-O ALTA LIMBA? du denkst das du alles weist,besser wisser.si sunt roman nu sas .gazistule ti-am scris pt culori la comentarii

  RăspundețiȘtergere
 36. Felicitari mediesenilor pt victorie.Dar de unde atata ura intre Sibiu si Medias?Daca cateva persoane isi varsa frustrarile zilnice in posturi aici nu trebuie sa catalogam un oras prin prisma catorva opinii,gresite din punctul meu de vedere.Personal cand ati jucat la Sibiu v-am sustinut,era si firesc.Sper doar ca in viitorul apropiat astfel de rivalitati sa dispara,multa bafta.

  RăspundețiȘtergere
 37. DOAR GAZU 194519 martie 2012, 01:25

  @19 martie 2012, 00:21
  pretine de acord ca neati gazduit, dar nu uita ca daca sez asta scapati de la retrogradare stiti unde veti juca ? la medias
  pt ca voi nu indepliniti la liga criteriile de functionare cu "stadionul". cam arata ca un lighean comunist din pacate, oricum va gazduim cu placere, ca si voi neati ajutat, adika va intoarcem serviciul, si nu 4-5 etape cat am jucat noi la sb ci un campionat intreg (2012-2013)
  asta o zic din surse sigure cu mutarea la medias!
  bft la salvare si o sa mai vedem

  RăspundețiȘtergere
 38. mai hooo ma :) ..ca meciul e de mult gata ..voi va certati aici si echipa noastra are peste 2 zile meci ..lasati ironiile alea cu lighiane comuniste ..sate ..tarani etc ..sa-si vada fiecare de treba lui.in loc sa vorbiti cand unde..si daca ne strangem pt. meciul de marti ..voi continuati sa va certati cu sibienii ..pff :|. lasa frate sa se salveze si gazu si sibiu ..si pice chiajna miovenis portu ..etc petrolu ..sa avem multi ani de acum incolo 2 echipe din judet in prima liga ..ca asa e frumos ..bafta tuturor ..si HAI GAZUUUU !!!

  RăspundețiȘtergere
 39. Pt DOAR GAZU.
  E bine ca am inceput sa ne impretienim.Dar daca suntem pretini atunci cine ajuta pe cine mai mult,cum arata stadionul Sibiului,etc nu-si mai au rostul.Desi e perfect adevarat ca stadionul nostru arata rau,si tot atat de adevarat ca voi ati jucat doar cateva aetape la Sibiu,eu v-am sustinut.Si daca tot suntem la capitolul pareri personale o sa-ti povestesc ce am patit la Gaz Metan Rapid,jucat la Sibiu.La eliminarea lui Herea,in spatele meu erau 3,4 sustinatori ai echipei Gaz Metan din Medias si uite asa tam nesam primesc cateva picioare in spate.I-am intrebat care e motivul si au spus ca nu mai pot de emotie.Cu toate ca a fost o intamplare neplacuta,nu pot acum sa cataloghez toti suporterii Medieseni pt un dereglat.
  P.S.In cazul in care ne mentinem echipa in Liga 1,tin sa va multumesc anticipat pt eventuala gazduire si de ce nu sustinere.Hai Gazul,hai Vointa!Poate in viitor vom deveni 2 echipe si galerii infratite,un vis frumos.

  RăspundețiȘtergere
 40. nu trebuie frate sa fie nimeni infratit cu nimeni doar sa ne respectam ..ce e pe stadion sa ramana acolo :) ..injuraturi ..ironii etc. cand iesim de pe stadion..cand ne vedem pe strada si daca ne recunoastem sa ne comportam normal ..dupa parerea mea sibiu daca nu va retrograda tot la sibiu vor juca ..singurul lucru important care va lipseste e nocturna ..si daca isi dau putin oamenii interesul se va gasi una ..

  RăspundețiȘtergere
 41. @19 martie 2012, 09:53

  nu este adevarat, vointa anul acesta nu a vrut promovarea, ea apromovat de pe locul 4, din cate stim toti, si asta printro conjunctura, cum ca CRAIOVA,TM, BISTRITA, SI DIN LIGA2 BIHOR, SI NUSH CE ECHIPA MAI ERA IN FATA SIBIULUI nu indeplineau nush ce la federatie, si atunci sa facut o partitura ca sa promoveze echipa urmatoare clasata in liga2, cum a jucat SB din serie B si SAGEATA navodari din Serie A. si de acii invingatoarew SB. BV lor!

  si cum am zis SB na vrut promovarea, ei au fost luati prin surprindere, si nau avut ce face au adus ce au purtut sa tina echipa in A.

  cat despre prietenie, e ok, eu merg prin sb rar, dar nam treaba, nu ma cun nimeni, nu cun pe nimeni, e la fel si cu sibienii care au treburi p la medias.

  si sa mai zic cv, chiar dc mediasu e mai mic ca sibiu, asta nu are nici o legatura cu valoarea/bugetul/calitatea echipei, si villareal in spania e un oras de 50.000 locuitari, fix ca mediasu dar nu e cea mai slaba din primera, corect? bate echipe cu orase colosale gen zaragosa 1 mil/loc, betis si FC sevilla 700.000/loc, esp barcelona 1,7 mil loc, getafe madrid 3,4 mil loc, etc
  deci chiar dc orasul e mic poate bate si bucurestiu, si sibiu, si iasiu, cT, etc. uite dovada urziceni care are 17.000 loc a facut 8 pct in UCL, ca nimeni alta echipa romaneasca ever cu oras mare gen STE BUC 2 mil loc si CFR CJ 310.000 loc?

  RăspundețiȘtergere

Gazistul are tot dreptul de a şterge comentariile.