Cristi Pustai : E timpul sa plec la alta echipa

Cristi Pustai a confirmat la Radio GSP că are oferte şi că din vară sînt şanse mari să plece la un club mai puternic decît Gaz Metan: "Poate după 5 ani şi jumătate ar fi cazul să plec. Pînă în vară sînt antrenorul Gazului. Nu sînt omul care să ia decizii peste noapte, au mai fost oferte pentru mine dar am preferat să rămîn. Prefer cînd se termină campionatul să tratez în linişte".

Preşedintele celor de la Gaz Metan Ioan Horoba  , a dezvăluit la Radio GSP că antrenorul Cristi Pustai ar putea antrena din vară unul dintre granzii Ligii 1
"Pustai e dorit de două echipe din primele cinci din Romania. Nu vreau sa ne despartim de el, dar i-aş dori sa plece la echipe mari, pentru că merită. Lumea trebuie să ştie că Pustai a făcut performanţă, deşi în trei ani am investit doar 70.000 de euro, în Frăsinescu şi Vukadinovici", a declarat Horoba la Radio GSP.
Preşedintele medieşenilor a vorbit şi despre meciul din Regie, 2-1 cu Sportul:
"Am avut noroc, pînă la 1-1 am jucat foarte slab. Îmi pare rău de Sportul, pentru că e o echipă aşa frumoasă şi joacă fotbal, păcat că vor retrograda".
 CINE CREZI CA AR TREBUI SA PLECE DE LA GAZ METAN ? PUSTAI SAU HOROBA ?

24 de comentarii:

 1. Desi avem loc subtire au plecat Hoban , Parvulescu , Eric , Akaki , iar in schimbul lor nu au venit cine stie ce jucatori.Acum in vara vor pleca Pustai si Markovic si Issa Ba cel mai sigur.Pe cine vom aduce antrenor ? Desi noi suntem invatati sa nu bagam bani in echipa , sunt sigur ca vom aduce un antrenor ne-experimentat , unu din liga 2 ,3 , in caz ca nul vom pune pe Rosca.Cat despre jucatori adusi , nu stiu zau ce vom aduce in vara , Horoba si Cindrea vor cauta jucatori de liga 2-3 , jucatori aruncati la gunoi de alte echipe , jucatori liberi de contract si fara valoare.De ce nu aducem si noi jucatori cu 500-800, 1 mil de euro?Daca vrei perfomanta trb sa bagi bani......atat am avut de zis.

  RăspundețiȘtergere
 2. Cum le stii tu pe toate.. ai rabdare sa ne salvam si mai vedem daca pleaca pustai. Eu zic ca nu pleaca.. e doar o strategie.. infine.. chiajna cati bani a dat pe rocha... peyrelo cati bani a dat pe hamza..pe zerka.. asta inseamna sa fii club mic iei ieftin vinzi scump.. acum daca nici petre frasinescu.. bawab .. plesca.... vitinho nu is jucatori de gazu atunci hai sa transferam devla barcelona. din 10 transferuri s-au ratat 3 si lumea nube multumita. vine sumudica ca tot e liber si un salar de antrenor nu e mare cat ii dadea brasovu ii poate da si gazu

  RăspundețiȘtergere
  Răspunsuri
  1. si am spus 3 jucatori adusi de chiajna si petrolu acumm in iarna..dar cat s-a dat pe hoban.. eric.. curtean..bud. Nici pe ei nu s-dat mai mult de cateva zeci de mii.

   Ștergere
 3. Nu ar strica(poate) sa intre in calcule si Costel Hanc ca o varianta, dar nu stiu cat drept oficial ar avea ptr. Liga 1!?

  RăspundețiȘtergere
 4. hanc nu cred ca are licenta pro. daca pleaca pustai antrenor principal cred ca va fii secundul dan matei asa ca mare lucru nu se schimba echipa va merge tot pe aceeasi tactica ca si pana acum.

  RăspundețiȘtergere
 5. sa plece amandoi si pustai si horoba.. dar fiecare din motive diferite. Pustai sa plece pt ca 5 ani se pare suficient .. echipa nu mai joaca nimic provoaca emotii meci de meci. de un timp nici un meci nu mai e linistit nici chiar cu ultima clasata.. toate is cu emotii. Iar horoba sa plece pt. ca nu e mediesan si nu simte nimic pt oras.. de aici si durerea lui in 3 litere fata de echipa. de era mediesan se lupta mai mult cu cei din connducere sa le asigure jucatorilor salariile.. primele.. si toate conditiile.. da el sta bine mersi pe un salar bunicel si nu iasa din cuvantul lui cindrea. ar fii medieseni mult mai competenti ca el. Unul din ei e Pirvulescu.

  RăspundețiȘtergere
  Răspunsuri
  1. Prietene,daca vrei liniste iti propun sa mergi in alta parte nu la stadion !.Fotbalul inseamna spectacol,inseamna EMOTIE !.Vezi clasamentul,de la Astra in jos poate fi vre-o echipa linistita?.Ce liniste vrei tu?.Du-te frate la biserica sau la manastire daca vrei LINISTE.Eclar ca tu esti unul din ala care vine la stadion si isi mananca punga deseminte in liniste,din pacate sunteti cam multi.....

   Ștergere
 6. Bud a fost transferul cel mai scump al gazului, in jur de 200 mii de euro.... Cand vinzi jucatori de peste 2 milioane de euro, avem pretentia sa aduca macar jucatori de nivel apropiat. Cand aducu jucatori de 3 lei de trei lei si joaca.... Speram sa ne salvam de la retrogradare si daca ar fi sa plece cineva prefer sa plece HOROBA cu tot lotul de la BISTRITA !!!!

  RăspundețiȘtergere
 7. Este foarte clar mesajul lui Horoba. Pustai trebuie sa plece. Eu unul nu pot decat sa-i multumesc domnului Profesor pentru rezultatele sale si mai ales pentru ceea ce a facut pentru micutul nostru burg.

  RăspundețiȘtergere
 8. Acum cand isi termina si domn profesor casa vrea sa plece?
  Mi-ar pare rau,ca s-a chinuit si a reusit lucruri frumoase pentru echipa noastra, dar poate ar fi bine si pt el si pt noi. Ma gandesc la el, ca i-ar prinde bine o noua provocare, o echipa mai mare, si ar merita asta. La echipa, ca se schimba si la noi ceva. Deja totul e la fel, de atata timp. Jucatorii stiu exact ce fac la antrenamente, cu cine joaca , cum joaca, cine da loviturile libere, cornerele...Poate s-au plictisit, si vor ceva nou, un" soc".
  I-as dori din suflet sa gaseasca un patron si o conducere de club cu care sa se impace. Sa poate lucra in liniste si cum vrea el, ca si la Gazu nostru...

  RăspundețiȘtergere
 9. antrenor ca dl pustai nu mai pupam noi...decat sal vad pe banca la medias pe hizo, talnar, ion marin, florin marin, multescu gigi, etc, tot antrenori de pluton care preiau echipe vai mama lor. dar nu stiu ce mare antrenor ar aduce gazu in dauna lui pustai, nu vad unul mai potrivit.

  respect MAXIM dle pustai

  RăspundețiȘtergere
 10. Cristi Pustai are nevoie de un nou proiect, ca sa demonstreze ca este intradevar un bun antrenor.
  Referitor la un nou antrenor, sa nu ne panicăm chiar aşa. Ne-a lăsat Neluţu Sabău şi am spus că antrenor ca el nu o să mai prindem la Mediaş.
  Din păcate pentru microbiştii de fotbal, o mare parte din bugetul clubului merge spre baschet. Şi acolo nu se aduc baschebalişti de mâna a doua.
  Baschetul a devenit un sport iubit în Mediaş, mult mai spectaculos decât fotbalul, cu atmosferă decentă, unde participă mulţi copii şi femei.
  Acolo nu se dă m___e şi nu se suge ___la.

  RăspundețiȘtergere
 11. Nu pleaca ma nicaieri oferte a avut intotdeauna.. si nu a plecat ii da conducerea salar mai mare + inca 2 .. 3 jucatori si nu mai pleaca.. oricum camp. romanesc e tot o apa si-un pamant.. Mai bine sta la gazu decat sa mearga undeva sa ii trimita patronu echipa inainte de meci.sa se injoseasca in fata unui prost cu 2 clase

  RăspundețiȘtergere
  Răspunsuri
  1. plus ca horoba a spus la gsp tv ca a vorbit cu pustai despre cantonamentele din vara ale echipw... Deci tot gazu e prima optiune.. nu mai creati stiri ca unii chiar cred.

   Ștergere
 12. Salut! dupä mine ar trebui sa plece amandoi, din mai multe motive! Pustai fiinde de prea mult timp la echipä, cred ca de mai mult de 5 ani,nu poate sub nici un fel sa-si motiveze echipa, vezi meciul ci Sportul! nu se poate ca tu sa intri pe stadion cu o asemenea atitudine stiind ca acest meci de la sportul putea fii unul capital! Doar norocul si sansa l-au salvat pe Pustai,ptr ca sa vazut clar ca aechipa nu mai poate fii motivatä de PUSTAI deoarece dupä atatia ani sa instalat monotonia in echipa Gazului si plictiseala dupä atatia ani !
  iar Horoba ar trebui sa plece ,deoarece dupä vinzarea unor mai multi jucätori de valoare ,nu a reusit sa aducä mai nimic.Ne punem intrebarea cine sa vinä antrenor? Päi simplu! Doi buni antrenori sunt deocamdatä liberi de contract: ILIE STAN si Sumudicä! ieu zic ca ar trebui de pe acum luat legätura cu acestia ,pinä nu va fii prea tarziu! Nu cred ca sunt antrenori prea scumpi deoarece atit Sumudicä ,cat si Stan au antrenat si echipe modeste cu bugete mai mici ca si al GazuluiBRÄNESTI SI SUMUDICÄ BRASOV!Doar trebuie facutä oferta!Cu Rosca si Hanc vom merge precis in B!

  RăspundețiȘtergere
  Răspunsuri
  1. Mestere,iar ai plesnit-o in prima parte a comentului! Esti unul din aia care vad un meci, dar nu pricep nimic! Halo, "analistule", echipa daca nu era motivata(sabia retrogradarii, nu ajunge?), o" musca" rau de tot; omule, norocul face parte din joc, ceea ce pana acum ultimele doua meciuri nu ne- a prea suras, si stai linistit ca a fost NOROCUL ,si mai ales, MERITUL JUCATORILOR care au jucat pragmatic, sec si pe rezultat, inpotriva unei echipe care era de asteptat sa vina ca tavalugul peste ai nostri, asa cum i-a "tocat" pe Dinamo in Groapa!
   Asa ca, mai usor cu anumite interventii daca nu te uiti la meci(sau vezi altul), cu recomandarea :" niciodata nu-i tarziu sa te apuci de.... baschet", omule"ca suporter nu poti fi, cum nici fotbalist nu vei fi niciodata, stai linistit.

   Ștergere
 13. daca pustai vrea sa plece asta e viata.. Nu prea cred ca nu va gasi conducerea un antrenor capabil sa ne tina in liga 1.. chiar si asa prost cum am jucat anul asta si tot suntem pe 10..alaturi de gazu mereu :)

  RăspundețiȘtergere
 14. Mai lasati-l si pe Pustai asta sa plece si sa vada cum este la alt club unde se cere performanta. Aici,de bine de rau, timpul trece banii vin noi cu drag muncim! Nu o sa mai pupe el asa viata ca la noi! 3-4 meciuri ratate,out, mr.Pustai! Ehee! Mai vorbim noi pe subiectul asta, numai de ar avea barbatia sa plece, dar ma-ndoiesc! Nu lasa Pustai pasarea din mana ......, cum n-a lasat-o 6 ani! Verifica piata doar, nimic mai mult, stati linistiti. Pustai nu pleaca nicaieri, e numai o cacealma ieftina!

  RăspundețiȘtergere
 15. Daca ar veni Costel Hanc in locul lui pustai va fi bine ca va da totul sa faca ceva cu gazul ptr.ca e medesean si a jucat ptr. gazu de la un strain sa nu te astepti la prea multe isi ia banul si daca merge ,merge daca nu iar e bine!asa ca optati ptr.hanc.

  RăspundețiȘtergere
 16. Oricat de motivati ar fi fost, as vrea sa te vad cum poti juca fotbalul la 30 de grade!astea nu red ca sunt conditii pentru un fotbalul de calitate, dar televiziunile hotarasc. Cat despre antrenor, cred ca Horoba il are deja, cu toate ca daca tot luam jucatori de la barca, eu il propun pe guardiola! Fiti realisti!

  RăspundețiȘtergere
 17. Pleaca Horoba ca neam saturat de tn,daca pleaca Pustai la ori care echipa,gaz metan Medias nu mai are galerie deoarece il sustinem Pustai si mergem cu el mai departe .Inca de obligam horoba sa pleci PLEACA HOROBO PLEAC HOROBA PLEACA TE RUGAM FRUMOS SA PARASESTI ECHIPA GAZ METAN MEDIAS CA AI DISTRUSO CA PE BISTRITA DE O CAZUT IN LIGA SATELOR,PLEACA PLEACA PLEACA PLEACA PLEACA

  RăspundețiȘtergere
 18. care galerie? :)))))))) daca voi mergeti sa sustineti pe unu si altu si sa il injurati pe unu si altu e clara.. lasa poate asa va revenii in prim plan foasta galerie.. macar cu aia nu ne facem de ras. daca e sa plece pustai sunt destui antrenori.. edi iordanescu, ionut chirila, sumudica, cu tot respectul.. lumea nu a inceput si nu se va sfarsi la pustai.atat timp cat cindrea mai vrea echipa in liga 1 .. daca ala inchide robinetu .. picam.. nu conteaza antrenorul

  RăspundețiȘtergere
 19. Pustai va fi o pierdere pt ca e mediesan si pune suflet in ceea ce face si vrea ca echipa sa aiba un parcurs cat mai bun si nu doar pt bani.E adevarat ca antreneaza de 5 ani dar voi spuneti ca jucatorii s-au saturat de aceleasi antrenamente si nu mai sunt motivati,insa cati dintre jucatori sunt de 5 ani la echipa.Din ce imi amintesc eu:Dudita,Lazar si Buzean sunt din liga a2a sub comanda lui nea Pustai,desigur mai sunt jucatori si de 2 sau 3 ani dar cel mai clar exemplu de antrenor cu ani grei la o echipa este Ferguson si sa nu vorbim de performantele pe care le-a avut si le are in continuare.Ce vreau sa spun este ca longevitatea antrenorului nu este tot timpul o problema.La ce investitii s-au facut in echipa in ultimii 3 ani(70000euro)si cati jucatori au plecat eu zic ca este o mare performanta sa ramanem in liga1 si cred ca asta se datoreaza doar domnului Pustai si de aceea cred ca este o mare pierdere pt echipa.SI sa nu uitam ca cele mai frumoase rezultate le-am avut cu el.As vrea ca nea Pustai sa ramana dar Horoba poate pleca linistit pt ca nu cred ca l-ar opri cineva.Multa bafta maine seara cu Otelul pt ca e un meci foarte greu si sa speram ca vom castiga si pt ca urmeaza Vaslui si Rapid si nu stiu ce putem scoate din aceste jocuri.HAI GAZU!HAI BAIETII!

  RăspundețiȘtergere
 20. Fan Faz; 5 mai 2012
  Medieseni.Sa ne iubim echipa pe care o avem.Sa o sustinem mereu,este mandria orasului nostru.Avem un stadion excelent,un public devotat,cu inca vreo 2-3 jucatori de valoare,am putea din nou sa accedem in primele locuri din liga 1.
  Jucam un fotbal spectaculos si curat,speram ca visul nostru de a juca intr-o cupa europeana sa se implineasca .
  Imi iubesc echipa din suflet mereu.

  RăspundețiȘtergere

Gazistul are tot dreptul de a şterge comentariile.