Cupa Bloggerilor s-a jucat la Medias

Sambata si Duminica a avut loc la baza sportiva Marius Baciu din Medias , cea de-a III-a editie a Cupei Bloggerilor.La aceasta competitie au participat bloggeri din mai multe orase : Cluj , Sibiu , Timisoara , Bucuresti , Onesti , Medias , Alba Iulia si Brasov.Orasul nostru a participat la aceasta editie cu 2 echipe , #Medias si Tiki Taka.In formatia echipei Tiki Taka s-au regasit bloggerii medieseni , Gazistul , Barsan Robert , Isaila Silviu , Rares Moga , Adriano si Attila,dar si Bogdan Fechita(Bucuresti).Din pacate cele doua echipe din Medias au ocupat ultimele 2 locuri in clasament , Tiki Taka (8) iar #Medias(9) , 6 puncte pentru Tiki Taka respectiv 1 pentru Medias.Lupta pentru castigarea competitiei s-a dat intre Mediatic Cluj si echipa Bloggerilor din Bucuresti , invingatori iesind Mediatic Cluj , pentru a 3-a oara consecutiv.Surpriza acestei Cupe a fost victoria echipei Tiki Taka in fata campionilor de la Mediatic Cluj , scor 2-1.Aceasta a fost si singura infrangere a clujenilor.Multumim sponsorului www.tu.ro care ne-a oferit tricouri de joc pentru echipa noastra , Tiki Taka.

7 comentarii:

 1. Interesant , ati terminat pe penultimul loc,dar ati batut pe Cluj , sa inteleg ca ei sunt cei mai buni din ultimii 3 ani.Bv

  RăspundețiȘtergere
 2. Gazistule, ai primit premiul pentru care te-am votat?

  RăspundețiȘtergere
 3. Nu am primit nimic.Castigator a fost unu din Brasov:| .

  RăspundețiȘtergere
 4. da,dar si locul 2 si 3 se premia cu ceva, nu? Si tu parca ai fost pe 2 si acolo era un laptop si inca ceva. Sau a fost si asta manareala romaneasca...

  RăspundețiȘtergere
 5. In regulamentul concursului scria ca vor fi premiate blogurile care au vizitatori , care au designul frumos , care au voturi multe , si trebuia publicat un articol pe care il cred eu cel mai frumos al anului 2011 postat la mine pe site.Nici macar locul 10 nu l-am luat.Daca nu ma insel acest site http://steagulrosu.wordpress.com/ a luat locul 1 :| nu stiu daca a meritat.

  RăspundețiȘtergere
 6. asta e. Noi chiar am sperat sa castigi tu, si de-aia te-am tot votat. Pentru noi, meritai tu locul I...

  RăspundețiȘtergere

Gazistul are tot dreptul de a şterge comentariile.