Suporter : Propun 2 atacanti pentru Gazu

Desi atacul Gazului nu prea functioneaza in acest moment chiar daca avem 8 atacanti , un suporter al echipei Gaz Metan s-a gandit sa caute 1-2 atacanti ieftini si buni care ar putea face fata in atacul nostru si in Liga 1 , si care vrea sa ii propuna conducerii prin intermediul site-ului suporterilor www.Gazistul.ro.
Este vorba de scotianul Gary Twigg in varsta de 28 de ani care evolueaza in Liga 1 din Irlanda , la Shamrock Rovers , valoreaza doar 100.000 de euro si are 16 goluri marcate in 20 de partide.
Gary Twigg a mai evoluat in trecut la echipele Bristol Rovers (Anglia ),Airdie United (Scotia 17 goluri - 57 meciuri) , Oxford United (Anglia - 3 goluri - 10 meciuri) , Brechin City (Scotia 12 goluri - 23 meciuri) . In 2009 a fost transferat la Shamrock Rovers unde a marcat 71 de goluri in 90 de meciuri.

Al doilea jucator propus de suporterul Gazului este englezul Danny North in varsta de 24 de ani care evolueaza tot in Liga 1 din Irlanda , la formatia Sligo Rovers , unde a marcat 10 goluri in 13 partide si valoreaza doar 25.000 de Euro.
Danny North a mai evoluat la echipele Grimbsy Town (Anglia 17 goluri - 81 meciuri) , si St.Patrick (Irlanda 25 goluri - 60 meciuri ) .31 de comentarii:

 1. dar ar merge . suferim in atac.. sper sa citeasca si horoba si sa vada .. !

  RăspundețiȘtergere
 2. M-a disperat C. Petre cu centrarile, in loc sa intre in careu prin pase. Am dat un gol din noroc si, daca continuam asa, nu sarim de locul 12 nici sezonul asta. Jenant meci am vazut aseara cu Viitorul!

  RăspundețiȘtergere
 3. Frumos articolul , si sunt foarte interesanti jucatorii propusi de SUPORTER , mai ales jucatorul din primul videoclip.71 de goluri in 90 de meciuri...e ceva..

  RăspundețiȘtergere
 4. nu mi se pare usor de realizat transferurile + ca cine garanteaza ca vor marca in continuare ??? nu mai bine antrenam jucatorii pe care ii avem si ii facem sa marcheze? in loc sa promovam jucatori de la scoli de fotbal gen academia hagi(nu viitorul constant) .. liberty salonta.. ardealul.. Centre cu traditie noi aducem straini .. sa nu ne mai miram ca nu avem nationala si ca nu ii putem bate nici pe slovenia..

  RăspundețiȘtergere
 5. Sa fim seriosi .. il vinzi pe ROMAN cu 100.000 si iei pe 1 din cei doi .. pe care crezi ca se potriveste + ei joaca in campionat irlandez unde nu se joaca in prea mare viteza , iar gazu joaca 4-2-3-1 unde s-ar potrivi foarte bine stilului de joc .. si sa fim serios 100.000 EURO nu-s cine stie ce multi bani pentru GAZU.
  Cand l-a luat pe BUD de la salonta , garanta cineva pentru el ca o sa marcheze 7 goluri daca nu ma insel in retur? Daca nu risti nu castigi

  RăspundețiȘtergere
 6. Acestea sunt propuneri care pot fi discutate doar de suporteri, eu nu cred ca ar putea fi luate in considerare de catre conducerea gazului. Parerea mea este ca salariile lor nu ar putea fi suportate de club.

  RăspundețiȘtergere
 7. ba makaay pt. bud nu a garantat nimeni dar bud nu avea 30 de ani ..ci avea 20 ..bud nu era adus din alta lumea ..cea englezeasca ..bud vorbea limba romana .. pana se adapteaza ..daca se adapteaza ..pana invata sa o rupa pe romana ..ca in teren mai tre sa si vorbesti..trece timpu ..si de alalalt de la sligo ..ce jucator vrea sa vina in romania la o echipa de locu 7-10 ..cand poate sta la el acasa cel putin pe acelasi salar ..daca nu cumva castiga mai bine .de 4 ..5 mii de euro, si joaca in preliminariile UCL ..daca bine ati vazut sligo e pe locu 1 la diferenta mare de pct. cei mai buni jucatori care vin in romania ..sunt cei din europa de est ..ce vin din vest vin doar slabaciuni. raman la parerea mea ca gazu ar face un lucru ff bun daca ar incheia parteneriate cu scoli de fotbal din romania ..cei mai buni jucatori de acolo sa vina la noi ..dar la medias ca in toata romania nu se vrea un fotbal sanatos. nimeni nu asteapta sa creasca un jucator 4..5 ani ..ca dupaceea cand ajunge la 19 ..20 de ani sa te mai folosesti inca 15 ..16 pana se retrage. nu degeaba se desfinteaza tot mai multe echipe ..asa numitele satelite. oricum fotbalul romanesc e o caterinca ..fotbalul romanesc inseamna gigi corleone ..nasu, borcica, mititica ..pff te i-a greata.. care da "dreptu" joaca ..care ii bun si e sarac si n-are banul sa dea in stanga si in dreapta moare talent.

  RăspundețiȘtergere
 8. si pana la ruma de ce sa il vinzi pe roman??? vi se pare cel mai slab atacant?? daca nu era el sezonul trecut nu stiu zau in ce liga eram sezonul asta ..acum imi vin in minte 2 goluri importante date de el la sportu ..de nu bateam atunci intra echipa in hora retrogradarii si nu mai scapai ..oricum aia de la mures au asteptat oportunitatea sa scape ei. nu stiu cine lo bagat pe gat echipei pe sergiu bus asta ..sau cu ce pile a venit la noi dar, baiatul pe langa ca e limitat ca talent si valoare mai e si indolent. va fi si asta un mitea 2 ..la 27 de ani va juca fotbal dar pe play station.

  RăspundețiȘtergere
 9. jucatorii is foarte buni .. si ieftini..:D dar crezi ca ne baga careva in seama ce scriem aici... nu prea cred..:D in fine oricum...:D speram ... sa mai audcem 1 2 atacanti..:D
  si sa vindem 5 din ei...

  RăspundețiȘtergere
 10. sa aduca pustai doi fundasi de banda ..ca acolo e buba. nu in atac. ca in atac de bine de rau ii bud ..si in spate va fi eric. + bawab care din cate am inteles de la meciul cu severin reintra la joc. oricum fara cap s-au facut transferurile .. ai 8 atacanti pe un singur loc ..haii maxim maxim 2 locuri cateodata ..si la fundasi ai 6 ..7 pe 4 locuri :) ..

  RăspundețiȘtergere
 11. Problema nu sunt salarile la medias , cea mai mare problema sunt oamenii din conducere.Daca te iei dupa " NU CUNOASTE LIMBA" sau "NU STIM DACA SE ACOMODEAZA" astea sunt basme.Nu se acomodeaza un juctor roman care vine din liga 1, problema e la caracter.Uite de exemplu modelul CFR ei aduc numa straini liberi de contract sau sume modice ... si ii vand cu milioane de euro.Pe Eric daca il vindea la CFR cu 1,5 milioane nu era aface buna ca a venit pe cateva zeci ..Fiecare club are politica ei.Uni promoveaza tineri alti aduc de dincolo .. PE lacina Traore credea cineva ca o sa ajunga asa mare? NIMENI !!! dar uite ... Ce te costa ca il aduci cu 30.000 euro ii dai sub 10.000 si daca face fata il ti .. daca nu il vinzi .. Pe Bratu cum lo putut tine 1 an de zile la 30 si ceva de ani si nu o dat randament .. asa nu-l poti aduce pe ala de 24 de ani .. poate iti da 10 goluri intr-un sezon ... il dai cu 700-800.000 si ti-ai scos profit ... Asta trebe sa fie politica clubui ... aduci jucatori ieftini si ii vinzi scump... Nu toate ciurucurile si te bati cu Viitoru care joaca in 9 oameni sa le dai gol .... poti cauta alti jucatori nu neaparat atacanti ... dar am propus si eu2 jucatori care joaca.  Daca traiesti in trecut nu rezolvi nimic .. si RAUL a plecat de la Real dupa atatea sezoane in care o facut ceva...Si Gattuso ...

  RăspundețiȘtergere
 12. Timp de o luna Azdren Llullaku a tot asteptat sa soseasca cartea verde , dar nici acum nu a ajuns la clubul nostru , federatia italiana e neinteresata de acest subiect ''cartea verde'' , desi jucatorul poate evolua pentru Gaz Metan doar daca Federatia Italiana de Fotbal va trimite cartea verde.

  RăspundețiȘtergere
 13. Astfel , Razvan Avram va fi apt de joc pentru meciul de vineri.

  RăspundețiȘtergere
 14. pentru anonim, 21 august 2012, 22:52

  expunerea si rationamentul tau sunt corecte, dar nu prea sunt aplicabile clubului nostru, din cauza ca noi suntem un club asa-zis "de stat", iar cele expuse de tine tin de politica unei firme particulare, adica a unui patron care cu o investitie minima vrea sa scoata un profit cat mai mare...asa ca singura noastra sansa, ca sa se intample ceva bun pentru echipa, implicit si pentru noi suporterii, este ca acest club sa fie luat de un patron care sa se implice sufleteste dar mai ales materialiceste in destinele clubului pentru viitor, pentru ca, in caz contrar, toate comentariile noastre de pe acest site, indiferent ca sunt sau nu citite de cei din conducere, sunt doar vorbe, impresii, pareri ale unor suporteri, uneori prea patimasi, dar care nu vor schimba cu nimic din mersul si din hotararile care se iau la acest club, pentru ca nu-i asa, dupa cum spune o vorba romaneasca..."cainii latra, ursul merge".

  RăspundețiȘtergere
 15. Ba baieti voi sunteti nebuni? Ce-s cu jucatorii astia? Pai aia joaca in Irlanda ma! Cand a jucat steaua cu Shamrock aia, i-a zapacit! Campionatul irlandez e mult sub al nostru! Astia is mai slabi si ca Roman! :))
  In plus, avem destui atacanti in lot! Inca tot nu ati inteles ca avem nevoie de fundasi laterali si de un inchizator?!!

  RăspundețiȘtergere
 16. echipa nationala e oglinda campionatului. daca un campionat sau mai bine zis o tara are jucatori valorosi ..are echipa nationala valoroasa. ce rezultate are irlanda in ultimii 20 de ani??? campionatul romanesc e pe un loc 15 in europa ..campionatul irlandez e pe 30 ..35. oricum de ceva timp e "curentul" asta prin romania ..ca tot ce da strainatatea e mai bun ca ce avem noi in tara. ar fi cazul sa nu ii mai pupam atat in c u r ..pe straini. daca un pic i-ar obliga lpf-u pe astea din liga 1 ..sa se ocupe de juniori ..numa 100 ..200 de mii de euro sa bage pe an ..in 10 ani ar iesi ceva. toata lumea lauda pandurii ca vinde pe banda rulanta jucatori buni ..si ei tot au acelasi parcurs. apai aia au 10 grupe de juniori ..nu 5(minim) ca gazu ..si la aia cand termina un jucator junioratul la 18 ani nu e imprumutat la o echipa fara viitor gen vointa sibiu ..ci e tinut la echipa a2a .. dar noi cand desfintam tot .."ardem ogoarele" ..cum sa avem rezultate. vezi doamne ce economii s-a facut cu echipa aia a2a ..baietii aia castigau 100 ..150 de euro.mare economie. ca fapt divers. eric si llullaku avea unde juca pana le vin cartile verzi ..din cate stiu liga a3a e semiprofesionista in romania ..deci nu avea nevoie de carti verzi. ca fapt divers sa nu ii mai vedem pe astia ai nostrii chiar asa slabi si pe straini ..messi. ca nu is toti messi. pe statistici si pe youtube ..toti is buni. cand ii pui in teren..nu stiu nici sa alerge.

  RăspundețiȘtergere
 17. am auzit de la cineva din club ca astazi i-ar fi sosit lu azdren cartea verde ..poate il baga nea pustai vineri la joc. sa-l vedem la treaba

  RăspundețiȘtergere
 18. Da.Astazi i-a sosit cartea verde a jucatorului Azdren Llullaku si poate fi folosit in partida de vineri.

  RăspundețiȘtergere
 19. Gazistule,nu stii ce se intamplat cu MARCOVICI in meciul cu Viitorul?

  RăspundețiȘtergere
 20. s-a accidentat la incalzire ... deaia nu a jucat.

  RăspundețiȘtergere
 21. Da,dar nu e cine stie ce.Nu a vrut sa riste si de aceea nu a intrat pe teren.

  RăspundețiȘtergere
 22. Cu Eric e foarte complicata situatia , poate prinde si el vreo 2 meciuri din acest tur.

  RăspundețiȘtergere
 23. faniel subotici ex u.craiova si fcm tg mures ar fi perfect

  RăspundețiȘtergere
 24. Ce sa caute ala ma la noi ? Acum crezi ca toate parasutele au loc in echipa ?

  RăspundețiȘtergere
 25. ar fi bun IBEH DE LA PANDURII

  RăspundețiȘtergere
 26. stai linistit ca n-are gazu bani de ibeh ..gazu ca si pandurii vand la granzi :) ..avem 7..8 atacanti in lot si unii se mai gandesc la altii :))))). lasa ca o ia din loc bud da cateva ..mai da si bus cateva si uite asa ..incet incet incepem sa marcam.

  RăspundețiȘtergere

Gazistul are tot dreptul de a şterge comentariile.