Greu,foarte greu , 2-1 cu Caracal

Gaz Metan Mediaș a învins astăzi pe teren propriu formația olteană din Liga III FC Caracal, cu un gol marcat de mijlocasul Razvan Avram in minutul 90.Celalalt gol al Gazului a fost marcat de Bawab in min 72.In urma acestei victorii , Gaz Metan se califica in optimile Cupei Romaniei.In minutul 55 al partidei , atacantul Azdren Llullaku a fost eliminat dupa ce a primit si al doilea cartonas galben in urma unei simulari in careul oaspetiilor.
Pe intreaga durata a meciului , suporterii aflati in tribuna (aprox.300) au huiduit prestatia slaba a jucatorilor nostri.

Iata primul ''11'': Razvan Plesca , Radu Zaharia , Ivan Vukadinovic , Madalin Ciuca , Sergiu Muth , Nicandro Breeveld , Razvan Avram , Florin Dan , Costin Gheorghe , Dan Roman si Azdren Llullaku.Au mai intrat pe teren Akaki Khubutia , Cristi Todea si Taher Bawab.
Get Adobe Flash player

31 de comentarii:

 1. In ciuda jocul slab prestat de echipa noastra , in Tribuna I au fost spectatori care au strigat in nenumarate randuri HEI HEI HAZU GAZU !!

  RăspundețiȘtergere
 2. felicitari bine ca am cistigat...ati vazut ca se poate,echipa e pe un drum bun a fost o victorie de moral.Eu spun sa ne strangem sa-i incurajam pe baieti,ne-au demonstrat ca se poate si cistiga.Daca vom fi uniti vom cistiga si simbata cu clujul acasa!

  RăspundețiȘtergere
 3. Doamne ajuta ca nu am pierdut si cu astia,of of gazule,Deci pina la momentul de fata am sustinut echipa si ceilalti tradatori dar dupa cum am jucat o voi sustine in felul urmator OF OF GAZULE NE VEDEM LA ANU IN B.

  RăspundețiȘtergere
 4. Bine ca au castigat. Acuma sa vedem si in campionat ce va fi. Hai GAZU !

  RăspundețiȘtergere
 5. slab joc! Sa avem emotii pana in ultimul minut cu echipa din seria III... De ce nu l-a bagat Pustai in teren si pe Eric? Si asa nu are meciuri jucate de mult timp si i-ar fi prins bine un meci in plus.
  Felicit echipa Caracalului. Au avut si o bara, au scos ai nostrii de pe linia portii, au pasat minute in sir mai bine ca noi. BRAVO LOR.
  succes sambata! Avem nevoie de puncte ca de aer... HAI BAIETI!

  RăspundețiȘtergere
 6. Ba ce bun era Coco Manuel , piticul ala de 1.50 cm.

  RăspundețiȘtergere
 7. Pai cu o asemenea echipa ar fi trebuit sa facem noi tot jocul si sa cistigam cel putin 3-0,Nu stiu ce sa mai cred sau ce sa mai comentez,sa cistigi un meci cu mult noroc cu o echipa din liga 3 a Rusine mare,Totusi HAI GAZUUUUUU-Sa speram ca simbata o sa batem si u cluj si vom avea mai mult curaj sa acceptam multe greseli comise de la echipa antrenor si conducere. Hai GAZUUUUUUUUUUUUUUUUUU.

  RăspundețiȘtergere
 8. Am fost si eu la meci, desi FC CARACAL nu a aratat ca este o echipa de Liga 3 (mai degraba Liga 2), echipa GMM ar fi trebuit sa marcheze mai mult. O victorie mai mult de moral, au fost si destule bune, goluri frumoase , dar fara indoiala, sambata va fi testul decisiv , poate fi un nou inceput sau poate marca sfirsitul perioadei Pustai pe banca tehnica a echipei. Speram totusi ca echipa GMM se va mobiliza si va cistiga.
  Plesca pare iesit din forma, ar fi bine sa fie Buchta sambata.

  RăspundețiȘtergere
 9. Haideti sa incurajam echipa macar prin mesaje , urmeaza un meci foarte greu sambata.

  RăspundețiȘtergere
 10. Echipa are o perioada mai grea si are nevoie de sustinere si de liniste pentru a reveni in forma. Sunt convins ca daca isi revine si Eric in forma, o sa fim mai buni, o sa iesim din pasa asta proasta. Astia care il contesta pe Pustai - poate ati uitat ca tot el a fost cand Gazul a promovat, cand am ajuns sa vorbeasca Europa de noi. Puteti sa-l pupati unde vreti, cu cerere scrisa. Echipa merita sprijinul nostru, asa cum e ea, tocmai pentru ce a facut pentru noi pana acum.
  Mesaj pentru "samantarii" care huiduie echipa si antrenorul: puteti sa le multumiti - v-au scos din letargie (macar de v-ati folosi energia util).
  Respect Gazistule pentru initiativa.
  Respect Cristi Pustai pentru ca infrunti gunoaiele din conducere si unele gunoaie din tribuna.
  Forzza Gazu'!

  RăspundețiȘtergere
 11. hai baietii,putem sa-i batem pe u cluj astazi ne-ati aratat ca puteti,am cistigat cu fc caracal deci se poate!!!!Suntem pe drumul cel bun,avem moral bun pentru meciul da simbata!

  RăspundețiȘtergere
 12. MERGEM MAI DEPARTE SI ASTA ESTE CEL MAI IMPORTANT. FELICIT PE UNII JUCATORI CARE CHIAR AU MUNCIT AZI PE TEREN.

  PS: CRED CA PUSTAI L-A INLOCUIT PE MUTH PENTRU AL PROTEJA IN VEDEREA MECIULUI DE SAMBATA, FIINDCA A JUCAT BINE AZI!

  HAI GAZUUUUUUI!!!!!!!!!!!!!

  RăspundețiȘtergere
 13. Cand a intrat Todea, toti expertii din tribuna au inceput sa-l huiduie pe domnul Pustai, desi era evident ca a fost o miscare buna care a strans liniile si le-a impins in fata. Am criticat de multe ori tactica domnului antrenor, dar miscarea de azi cu Todea mi-a placut si in final s-a dovedit ca a fost eficienta. Prea ne pricepem toti la fotbal pe-aici, dar important e ca ne-am strans totusi vreo 300 de insi sa mai incurajam odata echipa noastra aflata in mare criza. Sper sa facem un meci bun sambata. Hai Gazu, ne vedem la stadion!

  RăspundețiȘtergere
 14. greu greu .. dar bine ca am invins.. la cate surprize sunt de obicei in cupa gazu a facut un rezultat bun.. bravo lor.. si ma bucur ca e din nou liniste pe aici.. echipa .. jucatorii au nevoie mare de noi..U e slaba rau.. va fi obosita sambata.. cel putin egal facem.. daca avem putin noroc ii batem. toti jucatorii mi-au placut cum au jucat si cum s-au daruit.. mai putin costin gheorghe.. indolent.. puturos.. figurant.. i-a strigat un spectator ceva la misto.. si imediat s-a intors sa-l injure .. sa stea linistit ca lumea deaia ii zice "mandinga" si il ia la misto pt ca e nesimtit si indolent. figuri de bucurestean. hai gazu 3 pct cu U

  RăspundețiȘtergere
 15. claudiu (ms) trebuie sa vezi si cine huidiue.. ce sa le ceri oamenilor cand un spectator l-a certat 90 de minute pe.. ciprian petre.. multi habar n-au de nimic dar efectul de turma ii impinge sa injure pe antrenor.. pe jucatori .. pe horoba.. ei habar n-au dar e cool sa injuri.. las ca stie ce sa faca nea pustai.. ca e antrenor bun.. dar sa faca bine sa nu se mai lase calcat in picioare de conducere si sa faca ceva cu pregatirea fizica.. marele preparator dat afara de la cfr .. e varza.. jucatorii cad fizic in repriza a2a nu degeaba o statistica auzita de mine la radio zicea ceva de genul ca gazul a luat vreo 3 goluri in prima repriza iar restul pana la 15 adica 13 goluri le-a luat tot in a2a repriza.. doamne da sa ne revenim sa fim iar aceea echipa frumoasa. forza medias

  RăspundețiȘtergere
 16. PUSTAI SIN COJONES26 septembrie 2012, 22:54

  @CYRUS dixit; ,,echipa trece printr-o PERIOADA MAI GREA"
  Alo,Cyrus,ECHIPA JOACA CATASTROFAL!!!!!!!
  E cam si cum ai zice celei mai urate femei ,,e mai putin frumoasa decat Marylin Monroe"

  Iata ce scriam in avanpremiera acestui meci;

  PUSTAI SIN COJONES says:
  25 septembrie 2012, 17:03

  ,,daca ne-am chinuit contra copiilor de la Viitorul Constanta care jucau in 8 jucatori de camp,daca AM JUCAT CU UN SINGUR VARF contra NOU PROMOVATEI,SARACEI GLORIA BISTRITA(unde era sa pierdem),daca PIERDEM LA SCOR MECIURI(am luat 3 de la satenii din Chiajna),credeti ca o sa vedeti performanta,joc frumos si scor contra celor din orasul de pomina Caracal(orasul celor sapte minuni)?
  O sa vedeti ACELASI JOC INCALCIT,ECHIPA CARE NU STIE SA PASEZE,SA AIBA POSESIE,SA FACA PRESING SUS,joc cu PASE LA BATAIE PE OAMENII DE TALIE.
  Aceiasi echipa,ACELASI ANTRENOR,ACELASI JOC.
  As vrea sa ma insel,insa mi-e teama ca va fi aceiasi poveste.
  Mai vorbim dupa meci(chiar daca il vom castiga),va spune PUSTAI SIN COJONES"
  ,,Desteptii"de serviciu au sarit sa ma critice;

  ,,@pustai sin... de ce nu te faci tata antrenor?? sa fi cu coloana vertebrala. sa nu lasi patronii sa te conduca.. in teorie toti subteti buni.. in practica sunteti pulbere fina.. prima data vorbiti cu cineva de prin club aflati cam cum stau treburile.. si atunci va puteti da cu parerea.."

  ,,nu stiu ce se ambaleaza asa lumea e doar o pasa proasta prin care trece echipa..nimic mai mult"

  NU E O PASA PROASTA!
  1)CINDREA NU ARE VIZIUNE PE TERMEN LUNG SI INVESTESTE PUTIN SI FARA SENS
  2)HOROBA SIFONEAZA BANI MANA IN MANA CU CINDREA
  3)PUSTAI E LIPSIT DE DEMNITATE in relatia cu conducerea,se aduc jucatori peste capul sau,iar CA ANTRENOR E LIPSIT DE CURAJ(isi lasa amprenta de,,morcovit"si pe jocul echipei)E LIPSIT DE IDEI SI INSPIRATIE si NU II INVATA SA JOACE COMBINATIV,SA AIBA POSESIE,SA AIBA CURAJ si INITIATIVA

  Cum e turcul si pistolul
  Mai dereglatilor,UNDE VEDETI VOI MOTIV DE LAUDA?
  Va mai zic una: DACA NU SE SCHIMBA RADICAL CEVA LA BIVELUL CONDUCERII SI ANTRENORUL,la anul o sa beti cafeaua mai repede cu o ora mai repede si o sa va mancati semintele de week-end dimineata,nu pe nocturna!
  Haide Gazul!

  RăspundețiȘtergere
 17. Unde e pregatirea fizica ? De ce l-a mai adus pe portughezu ala ca preparator fizic ? de cand a venit el tot mai prost joaca echipa.

  RăspundețiȘtergere
 18. pustai sin.. mi-am propus sa nu imi mai prin mintea cu tine dar iti dau un umtim raspuns si dupa la revedere.. prin absurd sa zicem gazu pica in B meciurile se vor juca tot seara pt ca echipa are nocturna si isi permite sa plateasca, curentul. incearca sa nu mai jignesti lumea pt simplu fapt ca nu iti impartasesc ideile.. dai docada de marlanie adresandu-te cu apelative de genul : dereglatilor .. De pe margine e usor sa zici ca x sau y e vinovat. pana la urma nimeni nu stie ce se petrece defapt in club.. hai sa sustinem noi echipa si sa lasam alte probleme pt altii. sau daca nu vreti sa incurajati echipa in momente grele nu e nici obproblema.. dar nu mai tot va credeti atotstiutori.. ca nu aveti cum sa stiti.

  RăspundețiȘtergere
 19. Anonim 23.11 ala e adus de horoba de la cfr..

  RăspundețiȘtergere
 20. anonim 19:46
  buchta are genunchiul stang umflat si azi mergea in carje....
  anonim 22:25
  ai dreptate, e usor sa critici si sa injuri, si eu as vrea sa-i vad pe critici pe teren au pe banca tehnica. tot nu inteleg,sum e sa dai 5lei sau 10 lei ca sa injuri jucatorii,sa te iei de ei(ex. bud)si sa huidui. ceva s-a intamplat cu pregatirea fizica,si azi jucatorii erau obositi si nu se puteau concentra.daca nu sunteti in stare sa incurajati echipa stati acasa si comentati pw site...........HAI GAZU!!!!!!!!!! HAI BAIETII!!!!!!!!!!!!!!!!

  RăspundețiȘtergere
 21. Anonim 23:15 un singur lucru iti spun:echipa asta nu va ajunge bine in condititle de acum.Chiar daca-i batem pe cluj va fi doar un foc de paie cum au mai fost si pina acum.Pustai si conducerea nu sunt capabili sa treaca la un nivel superior,asta nu intelegeti voi.In Romania prostia vad ca-i ridicata la rang de virtute ca de altfel pe toate planurile deaia nu avem cum sa progresam nici intr-o 1000 de ani de acum incolo,Pustai sin cojones are mare dreptate asta-i purul adevar la ora actuala din pacate.Lucrurile care le spunem noi se vor dovedi cit de curand.Pustai a facut greseli mari,impardonabile la nivelul componentei si pregatirii lotului de jucatori si asta se reflecta in situatia actuala dezastroasa in care se afla acum echipa(nu are rost sa le expun acum ca nu am placerea).Cu cit ramane mai mult la echipa cu atat mai rau,iti spun eu ca nu facem mai mult de 15-16 punct pina la sf turului daca le face si pe aatea!Chiar daca critic asta nu inseamna ca nu iubesc clubul asta,ba din contra deaia o fac pentru ca ma doare prea mult.oricum o sa incerc pe cit posibil sa nu mai intervin cu comentarii,va las pe voi sa perseverati din pacate in prostia voastra si o sa mai vorbim in citeva etape cind o sa va deschideti mai bine ochii!Consider ca oamenii trebuie sa mearga la stadion indiferent de cum se prezinta echipa,suporterii trebuie sa-si faca datoria.Sa nu se inteleaga ca am ceva personal cu antrenorul din contra am o foarte mare parere de rau findca e mediesan de-al nostru si asta conteaza foarte mult pentru noi toti,sunt sigur ca iubeste clubul si orasul nostru si e devotat 100% dar din pacate dpmdv nu mai are putrea necesara de a continua!Cred cu tarie ca avem nevoie urgent de o schimbare la echipa iar daca se va intampla raman cu speranta ca Pustai poate si va revenii odata in cu totul alta conjunctura si alte conditii!Intodeauna hai gazu,hai baietii!!!

  RăspundețiȘtergere
 22. O victorie este victorie chiar daca este doar la un gol diferenta. Echipe mari s-au chinuit cu divizionare B sau C. De aceea nu condamn echipa pt. meciul cu FC CARACAL, nu se poate spune ca nu sa jucat mai bine , golurile au venit in urma unor faze bune de atacac combinativ si finalizari prin executi frumoase (BAWAB, AVRAM). Daca se va juca ceva mai hotarit si in meciul cu U CLUJ, cu siguranta echipa nu va pierde si poate obtine cele 3 puncte in joc.
  Meciul cu U CLUJ daca va fi cistigat, poate mobiliza bine echipa in meciul cu Dinamo.
  OK, sa mergem cit mai multi la stadion , sambata, chiar daca sintem suparati, sa le spunem jucatorilor, acum si aici pe acest site daca acestia il citesc, ''BAIETI ! SUPARAREA TRECE, IMPREUNA PUTEM INVINGE PE U CLUJ, VOI IN TEREN, NOI IN TRIBUNA ''.

  HAI BAIETi ! HAI GAZU ! HAI DOMN PROFESOR ! INVINGEM IMPREUNA !

  RăspundețiȘtergere
 23. Preparatorul fizic si antrenorul de portari catastrofe, toti se plang de asta. Si BUTCHA si PLESCA.

  RăspundețiȘtergere
 24. http://www.gsp.ro/fotbal/cupa-romaniei/pustai-da-vina-pe-preparator-cum-a-explicat-antrenorul-mediasului-prestatiile-modeste-ale-echipei-362527.html

  RăspundețiȘtergere
 25. Costin Gh. este un fotbalist bun, intradevar, nu iese in evidenta asa cum ar trebui, imi aduc aminte de meciul cu Otelul Galati unde a avut o evolutie chiar buna. In loc sa vorbim urit am putea spune pur si simplu ' FI MAI HOTARIT COSTINE !'. Noi spectatorii, nu sintem inamicii lui COSTIN GH. , ZAHARIA, TODEA , cum nici ei nu sint inamicii nostrii, daca evolueaza mai slab , atunci sa-i incurajam nu sa hulim. Niciodata, nimeni, nu va evolua bine in teren daca il tot injuri, este o chestiune de moral. Nu vom reusii sa mobilizam pe nimeni tot injurind, si inca ceva, sintem apropape in inima TRANSILVANIEI, domnilor, aratati ca sintem altfel de cit altii care tariesc in alta regiune a tarii.

  RăspundețiȘtergere
 26. In viata profesionala, conduc o echipa de profesionisti, dar , chiar daca uneori sint semne de slabiciune in comportamentul unora, problema o rezolv prin dialog aratindu-le ca am incredere si ca impreuna se rezolva toate. Nu am niciun interes sa hulesc si sa cal in picioare pe cineva, un adevarat conducator trebuie sa aiba grija de oamenii sai si sa fie alaturi de ei si la bine si la rau. Noi, suporterii sintem cei care putem sa ajutam echipa la care spunem ca tinem, nu hulind, nu apostrofind, ci aratindu-le incredere prin incurajari.Vad in campionate precum Anglia, Germania, cum suporterii continua sa aplaude si la un scor mare defavorabil echipei lor, este normal, doar asa mai poti mentine o legatura de suflet cu fotbalistii.

  Sa mergem la meciul cu U CLUJ in numar mare, sa le aratam baietilor nostrii ca nu sintem suparati si ca am venit sa le acordam increderea nostra. Eu unul, va spun, sint suparat pe ei si o sa-mi treaca, dar, sambata, am sa fiu la stadion, nu sa hulesc, nu sa apostrofez, ci sa strig cit pot '' HAI GAZU ! HAI PLESCA, FRASINESCU, ERIC, BAWAB, ...' . Da, cred ca o sa ragusesc pina o sa-i incurajez pe toti, dar, daca inving, merita sa si ragusesti.


  HAI BAIETI ! HAI DOMN PROFESOR ! Nu va lasati acum !

  RăspundețiȘtergere
 27. @Anonim says:
  27 septembrie 2012, 09:25 ..sau am putea spune ..fi mai serios costine ..lasa cluju ..si bamboo. de injurat specatorii care-l iau pe buna dreptate la misto stie ..dar sa fie serios ..nu. nici nu-si dau seama unii jucatori ce noroc au ca joaca la medias. daca echipa asta avea cu adevarat suporteri/galerie nu "suporteri de rezultat ..si ultrasi pe net" ..ce suturi in fund luau unii ..prin oras. de nu se vedeau. una e sa nu poti ..si cu totul alta e sa nu vrei ..tot respectul pt. todea ..zaharia sau altii cum e nicrandro, care mai au si meciuri proaste..si fotbalistii sunt tot oameni ..au voie sa gresasca.. e de inteles.dar sunt cativa nesimtiti in echipa care-si bat joc de colegi ..spectatori ..de toata lumea. cat despre preparatorul fizic am auzit ca e varza rau ..li s-a facut teste jucatorilor si-s cam la 60% din potential ..deaia pica fizic in preriza a2a.

  RăspundețiȘtergere
 28. daca si d-l Pustai si-a dat seama ca in recuperarea si pregatirea jucatoriilor si a portariilor ,cei care ocupa aceste posturi nu corespund,respectiv preparator si antrnor cu portarii,totul reflectindu-se in rezultatele echipei,ce mai asteapta,de ce nu cere conducerii inlocuirea lor cu altii competenti?Inlocuitii d-le Horoba si sa speram ca altfel va juca echipa si vom avea rezultate bune ulterior schimbariilor ce le ve-ti efectua.HAI GAZU!O victorie asteptam de la voi Simbata!

  RăspundețiȘtergere
 29. Desfintati echipa.
  Oricum e varza si managerul, si antrenorul.
  Bani pierduti degeaba, nici performanta, nici spectacol sportiv, doar timp pierdut, stres si frustrare.

  RăspundețiȘtergere
 30. Va luati de niste jucatori care nu au jucat de jumatate de an ex Roman, Gheorghe si Mut! ce vina au ei ca nu au jucat pana acum dar si asa sunt toti o apa si un pamant ca si ei fac parte din echipa! Va rog veniti la stadion si injurati ca aveti pe cine! sunt si alte probleme la echipa nu numai antrenorul si jucatorii.

  RăspundețiȘtergere
 31. Cel mai bine este sa ne pastram supararea acasa la meciul cu U Cluj . Dupa acest meci si cel cu Dinamo vom trage linie si se va lua o decizie privind viitorul echipei. Datoria noastra, a mediesenilor suparati sau mai putini suparati este sa dam o mana de ajutor la aceste doua meciuri si sa fim prezenti la stadion. Daca mergem la stadion si vom sutine echipa, vom fi impacati ca ma facut tot ce se putea. Si eu nu sint multumit de ceea ce s-a obtinut pina acum, mai ales in utimile meciuri, dar, consider ca fiecare om are dreptul la o ultima sansa, de aceea voi merge la stadion si voi avea o atitudine pozitiva (aplauze, scandari) si nu una ostila, si eu si voi nu trebuie sa uitam de trecutul bun al echipei, cine uita trecutul risca sa nu vada si viitorul. Daca la alte echipe cind sint rezultate slabe sustinatorii isi blameaza echipa, noi, suporterii medieseni terbuie sa fim altfel, sa aratam ca stim sa fim alaturi de o echipa care nu are momente bune, ca stim sa aratam respect celor care ne arata respect.

  HAI LA MECI !

  RăspundețiȘtergere

Gazistul are tot dreptul de a şterge comentariile.