S-a rezolvat.Va conduce echipa mai departe

Imediat după înfrângerea din partida cu Concordia Chiaja în presa sportivă şi în mediul on-line au apărut o serie întreagă de informaţii false şi ştiri inventate. Faţă de toate acestea, conducerea Clubului Gaz Metan face următoarele precizări. Nu s-a pus problema schimbării tehnicianului Cristian Pustai. De asemenea nu s-a discutat cu niciun alt tehnician din România sau din străinătate. Singurul lucru concret este acela că săptămâna viitoare va avea loc o şedinţă a Consiliului de Administraţie al Clubului Gaz Metan în care se vor discuta măsurile necesare pentru schimbarea în bine a situaţiei echipei de fotbal.

www.gaz-metan-medias.ro

22 de comentarii:

 1. Impostori ati fost , impostori o sa ramaneti . Cindrea , Horoba , Pustai , acelasi trio de excepţie care ne împing cu repeziciune spre Liga a II-a. Va bateti joc de club si de suporteri .Nu-i nimic, DIICOT lucreaza mai departe , audierile se fac in dosarul penal , sper sa se facă odata şi trimiterea în judecata a inculpaţilor din conducerea Romgaz. O sa ajungeti ca respectabilul domn Coconea , care plange in fata casei sa nu mai vina mascatii noaptea sa il duca la audieri . Mafia Romgaz va cadea odata şi odata. Dragi fani ai Gazului , credeaţi ca se intampla ceva bun la un club de stat , asa cum in cele doua megasocietati de stat Romgaz , Transgaz nu se intampla nimic in afara de rotit hartii prin birouri , nici la echipa noastra nu se face nimic pentru eficienta si performanta. SA SE FACĂ JUSTITIE !

  RăspundețiȘtergere
 2. tipic pt. romania. din tzantzar s-a facut armasar. lasa ca e bine si cu pustai ..sa urcam acolo 2 ..3 locuri mai sus si e bine.

  RăspundețiȘtergere
 3. pt anonim de la 13:16
  Calm baiatule, e doar sport. Mergi prea departe cu patima, ce treaba are Pustai si Horoba cu "mafia romgaz"? Lasa-ne pe noi fanii GMM sa ne dam parerea despre echipa si nu mai veni cu chestii de-astea.
  In alta ordine de idei, daca Pustai nu a fost schimbat dupa meciul asta, pentru mine e clar: meciul cu Chiajna a fost blat rusinos. E rau pt ca oamenii nu mai vin la stadion, am ajuns doar cateva sute si numarul e in continua scadere. Ajungem ca si Bistrita sa jucam fara spectatori, o echipa care nu mai intereseaza pe nimeni, nici macar pe medieseni.

  RăspundețiȘtergere
 4. adi ..priveste partea buna ..daca meciul cu chiajna a fost blat ..noi defat nu suntem praf. poate e asa cum ziceau unii ca am avut de dat inapoi pct. de anul trecut. oricum is increzator ca nu vom pierde la astra. cu putina rabdare si cu 1..2 nume noi in primul 11 o sa ne revenim. anonim de la 13.16 mediasul nu are suporteri ...suporterii nu merg la meci si manca seminte si beau suc. infine.. la medias ca si la 90% din echipele de liga 1..exista doar spectatori sau microbisti. suporteri au doar alea prin bucuresti + ploiesti si U cluj

  RăspundețiȘtergere
 5. Sa speram ca nu suntem praf. Poate de aceea nu a jucat nici Eric cu Chiajna, era absurd ce declara Horoba. Acuma poate fi si alibi-ul pentru revenirea Gazului, reintrarea lui Eric. Macar de-ar fi asa.

  RăspundețiȘtergere
 6. Draga Adi IRL , sunt mai batran ca tine si cand umblam prin anii 80 dupa Gazu prin tara multi de pe aici nici nu stiati unde e stadionul Gazului . Daca a fost blat rusinos cu Chiajna asa cum spui tu , inseamna ca s-au luat bani negri , prietene blatu se face de cele mai multe ori cu stiinţa antrenorului şi a preşedintelui de club , la care ajung o parte din bani. Prin urmare sintagma " Mafia Romgaz " se verifica . Va mai dau un pont , Horatiu Horoba , fiul individului Horoba , e mare impresar si agent de turism , toate deplasarile Gazului se fac prin firma lui ... drum , avion , cazare . Baietasul asta a lucrat si pe firma lui Arpi Paszkany prin Cluj , de unde a fost alungat dupa ce a produs ceva gauri pe acolo . Vezi prietene , cand ciupesti de la firma privata se vede imediat , la patron banu nu curge ca la compania de stat. In alte ordine de idei , sa stii Adi IRL ca in general comentariile tale sunt corecte , se vede ca esti fan adevarat , chiar daca nu ai vechime decat intre 10-20 de ani de suporterat . Nu te supara dar Pustai e un personaj care se agata de functie pentru bani chiar daca a pierdut echipa , nu are demnitatea demisiei , Horoba e legat ombilical de GMM , nicaieri nu a mai gasit ceva atat de bun de pradat iar nea Cindrea e protectorul lor pentru ca in orice sistem mafiot exista un nas care vegheaza la bunul mers al afacerii . Asa ca nu retrag cele spuse in debutul postarilor .

  RăspundețiȘtergere
 7. Chiar daca in zilele care au trecut, au fost multe proteste la adresa echipei , antrenorului si conducerii clubului, nu asteptam neaparat sa se taie capul cuiva, dara daca in perioada urmatoare nu vor exista actiuni concrete si cu rezultate, echipa GMM va juca cu tribunele goale, pentru ca nimeni nu va mai avea incredere in sistemul actual.

  RăspundețiȘtergere
 8. Măi dragă concetăţene de la 13.16 să ştii că vechimea nu este întotdeauna o calitate. Poate fi chiar un defect, mai ales că odată cu trecerea timpului te lasă şi nervii. Voi ăştia vechi aveţi un complex de superioritate. Tu vinzi ponturi gogonate să-ţi justifici inteligenţa? Eu cred că ar trebui să fim mai echilibraţi prin afirmaţiile care le facem, întrucât nu deţinem adevărul absolut niciunul dintre noi. Aici discutăm cât se poate de civilizat şi încercăm să ne lingem rănile cu toţii, întrucât echipa noastră de suflet trece printr-o anumită perioadă de criză. Caracterele tari acuma ies la suprafaţă. Eu unul FELICIT conducerea clubului GMM pentru decizia înţeleaptă pe care au luat-o. Am pierdut o luptă şi nu războiul, iar cu Ferguson al nostru vom reuşi să ne păstrăm o imagine frumoasă, dă doar "în Liga lui Mitică, cea mai frumoasă echipă, e echipa noastră Gaz Metan." Gânduri bune şi linişte sufletească.

  RăspundețiȘtergere
 9. Anonim 14:44 cred ca faci o confuzie.Asta-i prima postare de a mea la acest articol.Ma confunzi cu un alt Adi care posteaza pe aici.Despre meciul cu Chiajna a fost doar o presupunere de a mea bazata pe niste coincidente si atata tot.Si pe mine ma doare la fel de mult situatia echipei dar mai ingrijorator este faptul ca jocul echipei nu ne da mari sperante nici pe viitor.In orice caz totusi ar trebui sa fim mai ponderati in acuzati de tot felul parerea mea.Noi suntem un oras si o echipa mica,greu vom intra la masa bogatilor sau poate nu vom intra niciodata.Simplul fapt ca suntem in liga 1 este deja o performanta trebuie sa recunoastem asta.Acum sa nu crezi ca sunt unul dintre aceia care se complace in aceasta idee,trebuie sa credem intodeauna ca va vi si este loc de mai bine.Au fost cazuri cind s-a demonstrat asta, ex urziceniului si multe altele deci trebuie sa fim exsigenti.Totusi conducerea a demonstrat ca se vrea ,trebuie sa recunoastem ca au si merite,avem citeva sezoane legate in liga1 o participare intr-o cupa europeana,o semifinala de cupa...Sa ne gindim acum 20 de ani cum arata stadionul nostru si cu cine jucam...Eu nu pot sa ma pronunt despre ceea ce spui tu pentru ca nu stiu deci as vorbi in necunostinta de cauza,eu ma uit totusi la evolutia clubului si a echipei in ultimii 20 de ani!

  RăspundețiȘtergere
 10. Nu pot înţelege de ce îi puneţi pe picior de egalitate pe PUSTAI cu HOROBA. PUSTAI antrenează ce primeşte. PUATAI l-a creat pe ERIC, HOROBA l-a alungat pentru că a cerut salariul lui BRATU. Jucătorii aduşi de HOROBA sunt epave , care au făcut tuşa la alte echipe. Ce sume s-au investit la GAZ, mai nimic. Din păcate HOROBA, în loc să păstreze jucătorii noştrii, care erau legaţi de Mediaş (Lazăr, Hoban, Eric, ......) a adus mer- cenari ( Bratu, Vali Negru, Vasilache, ) sau jucători impresariaţi de fiul său, proveniţi de la Bistriţa .
  Poate greşesc, dar PUSTAI a creat o echipă , iar HOROBA a distrus-o , creând o formaţie de fotbal.
  Asta este
  Fane din Sighişoara

  RăspundețiȘtergere
 11. Fane oare Pustai nu a avunt nici un cuvant de spus la aceste plecari si veniri de noi jucatori?Scuze dar mie foarte greu sa cred!Eu nu cred ca Horoba ii poate impune nici un jucator lui Pustati fara voia lui,totusi Pustai are un caracter!

  RăspundețiȘtergere
 12. pt anonim de la 14:44 - ce nu va dati si voi un nume?
  Eu sunt adi si atat, adi irl e altcineva care posteaza si posteaza corect. Si am si eu o varsta.
  De ce zic ca e blat. Pt. ca punctele din primavara cu care ne-am salvat matematic de la retrogradare ni le-a dat Chiajna si nu cred ca afost doar cadou, mai degraba credit. Al 2-lea motiv: noi nu am avut nici un sut la poarta in afara de gol, parca ne feream sa jucam. Asa ca in urma unui astfel de meci in care majoritatea de aici spunem ca echipa nu afost facuta cu cei mai buni jucatori si in ultimele meciuri echipa nu prea a miscat, in mod normal Pustai trebuia demis ceea ce nu s-a intamplat. Si inca ceva: daca juca Eric, acesta nu putea debuta cu un blat si s-a inventat o chestie penibila cu nu stiu ce raspuns de la ucrainieni, cand tu ai cartea verde in mana nu iti mai trebuie nici un raspuns de nicaieri. Astea sunt argumentele mele pt un blat rusinos. Acuma vom vedea pe viitor ce va fi.

  RăspundețiȘtergere
 13. Sa zis cu noi!!! Cam asta a fost prezenta noastra in liga 1!!!
  Mai trebuia scris ca au schimbat obiectivul : locurile 15-18
  Pacat de aceasta echipa!!! Suntem condusi de cel mai blatist din liga 1! Pleaca Horoba !!!!

  RăspundețiȘtergere
 14. gazistule fa o postare aici si explicale la oameni cuvant cu cuvant cum sa faca sa le apara numele cind posteaza ca sa stim cine,ce si cum ca uite se mai fac si confuzii!Cred ca majoritatea nu stiu cum sa faca si de aceea se posteaza cu anonim.Recunosc ca si eu i-am dat cu greu de cap!

  RăspundețiȘtergere
 15. Pai scri ce ai de spus , si dedesub acolo la : Comentati ca : apesi pe Nume/Adresa URL , iti apare un tabel mic , treci numele tau , si la adresa url nu treci nimic.

  RăspundețiȘtergere
 16. adi irl..lasa-i frate ca oricum nu-si pun numele real. ca ei sunt duri doar pe net.. doar pe "anonim".. Sa faca gazistul sa nu mai poti comenta cu anonim. deaia nici galerie nu e .. deaia nu e nimic. pt ca unii is tari si mari doar pe net. ..ei vor sa plece x .. sa vina y .. Sa ieftineasca biletele.. 100 de dorinte au .. dar cand tot vroia gazistu sa faca galerie nu mergea nimeni. poate sa ma si injure lumea ca ala e adevarul. lasa sa stea horoba si pustai 200 de ani la gazu ca ei 2 au facut mai mult pt gazu decat vor face marii suporteri ai echipei in 3 vieti.. pustai si cindrea ne-au adus din B dupa vreo 10..12 ani in A .. si am mai si jucat cate ceva.. in data trecuta cand era jean gavrila fix o victirie am avut. .. si de nu era horoba cu relatiile lui .. eram mancati.. dupa 1 an .. 2.

  RăspundețiȘtergere
 17. Bai Raul gandesti ca un activist de partid , faci apolologia lui Cindrea si Horoba ... O sa ajungi sa mergi doar tu la meci la Gazu... cu dl Cindrea , invinuit in dosarul Romgaz de la DIICOT si fostul sef de sala de la Aro Brasov , dl Horoba . Sa va fie rusine ca apreciati relatiile si metodele lui Horoba. Auzi prietene , de aia n-avem noi fotbal ... ca e prea plin de Horoba din astia. Daca va pun sa spuneti 11-le de start al lui Gazul din perioada lui Potor , Aloman si Ionita , stati sa cautati pe internet ... Vreau sa va vad cum urlati " Demisia " la urmatorul meci acasa , dupa ce ne serveste week-endul asta si Astra , in cazul in care directorii nostri nu fac un blat cu nea Nicolae ca si asa se ştiu , dau declaraţii la DIICOT impreuna ....

  RăspundețiȘtergere
 18. ca o fi si astra vreo mare echipa de numa cu blat poate fi batuta. am vazut-o in meciul cu U cluj...doar greselile clujenilor au facut ca aia sa marcheze.daca pune nea pustai echipa bine in teren fac pariu pe orice ca nu pierdem. si daca pierdem care e problema? cat despre cindrea-horoba-pustai..doar nu vrei sa schimbe clubu gaz metan ordinea in lume ..cu un blat ..cu o prietenie si uite ca avem fotbal de liga 1 de 3..4 ani.alte orase ca si craiova sau timisoara care s-au crezut mai smechere ..au dat cu pumnul in masa .unde sunt acum? la prima greseala pe care le-au grasit-o i-au exclus. lasa ca nimeni nu e usa de biserica..daca echipa asta era sustinuta din tribuna de o galerie de 500 ..1000 de oameni ..atunci puteam sa ne suparam. dar cand mergem ep stadion si strigam 10 secunde .. "hai hai hai gazu" cand mai dau gol ..aia nu ne da nici un drept sa le cerem demisia unora care cum fac cum nu fac ..tin numele orasului pe prima scena fotbalistica ..si il tin curat. ai auzit pe cineva la tv sa zica de "blatistii aia de la medias" sau ceva de genul? toata lumea ne respecta ..si au numai cuvinte frumoase de noi. oricum fiecare are parerea lui..dar poate ar fi mai bine sa fim mai calculati doar pt. ca echipa e mai jos cu vreo 3..4 locuri dupa doar 8 etape ..de locul pe care-l are ca obiectiv nu cred ca e normal sa cerem demisia. sa nu uitam ca in astea 8 etape am jucat cu cfr ..pandurii ..steaua ..echipe in mare forma in perioada asta.

  RăspundețiȘtergere
 19. Problema este ca exista o mare diferenta intre GMM si Pandurii Tg. Jiu. Ambele sint echipe gestionate de firme de stat si probabil cu bugete asemanatoare (daca nu cumva la GMM sint ceva mai multi bani). Pandurii sint infruntea clasamentului, joaca un fotbal placut , combinativ si eficient iar noi unde sintem, in partea inferioara a casamentului la o distanta de vreo 10 puncte de Pandurii, jocul nostru nu este constant, ai impresia ca la echipa aceasta vine lumea ca-i cald si bine d.p.v. financiar, dar atit. Sa ne explice d-l Pustai si d-l Horoba cum de la Pandurii se reuseste performanta iar la noi nu, in conditiile in care nici ei nu intorc banii cu furca. Este clar, diferenta o face managementul, la Pandurii exista conducere si antrenor, cred eu, mai buni ca la noi si platiti la fel ca ai nostrii, ba poate un pic mai slab.

  RăspundețiȘtergere
 20. Brava , ultimule Anonim , ai facut o analiza extrem de petinenta, gandim la fel , te felicit pentru raspunsul dat domnului Raul . Esti un tip inteligent.

  RăspundețiȘtergere
 21. eu unul nu cred ca a fost blat e parerea mea chiajna a demonstrat ieri ca a luato in serios asta e fotbalul se castiga cu jocul cu daruire si cu goluri daca nu poti so bagi in ate ori ai atacanti de mana doua ori ai avut o zi rea la bine la rau cu gazul fratilor medeseni va rog lasati romgazu transgazu si alte blaturi jucatori au nevoie de noi de spiritul nostru nu sa ne certam intre noi medeseni cuvintele noastre sunt o sursa de incredere ptru ei hai sa ajutam si noi cu laude cu vorbe nu cu reprosuri hai gazu si stati linistiti ca pana la iarna va asigur eu ca aceasta echipa se va schimba in bine va asigur hai gazu si bine ai revenit ERIC

  RăspundețiȘtergere

Gazistul are tot dreptul de a şterge comentariile.