Bawab a marcat golul weekendului

In urma sondajului realizat de site-ul http://www.101greatgoals.com/ , in care suporteri din intreaga lumea puteau vota cel mai frumos gol marcat al weekendului trecut , jucatorul Gazului , Thaer Bawab , a fost ales ca jucatorul cu cel mai frumos gol marcat in Europa.

Iata cum arata sondajul :
 • Thaer Bawab (Gaz Metan) (54%, 1,633 Votes)
 • Tom Cleverley (Manchester United) (8%, 237 Votes)
 • Ronaldinho (Atletico Mineiro) (8%, 234 Votes)
 • Karim Benzema (Real Madrid) (7%, 224 Votes)
 • Zlatan Ibrahimovic (PSG) (6%, 188 Votes)
 • Jackson Martinez (FC Porto) (5%, 155 Votes)
 • Antony Knockaert both goals (Leicester) (5%, 146 Votes)
 • Lionel Messi (Barcelona) (4%, 128 Votes)
 • Juan Arango (Borussia Monchengladbach (1%, 39 Votes)
 • Dean Cox (Leyton Orient) (2%, 30 Votes)

9 comentarii:

 1. Nimic despre jocul nationalei?

  RăspundețiȘtergere
  Răspunsuri
  1. Marti are loc meciul.Iordania va juca in deplasare la Oman ora 16.00 la ei,la noi nu stiu ce ora va fi.Incerc sa transmit meciul live.

   Ștergere
  2. Jocul nationalei ROMANIEI!!!

   Ștergere
 2. Oare de ce televiziunile din Bucuresti si presa damboviteana nu fac o stire vazuta sau scrisa , cat de mica ar fi ea , prin care sa ne laude , spunand ca cel mai frumos gol din lume , in ultima saptamana fotbalistica s-a marcat pe cocheta arena din oraselul nostru ardelenesc ? Niciodata Bucurestiul nu va lauda Ardealul , daca se dadea golul asta intr-una din localitatile prafuite din Ilfov , gen Chiajna , Otopeni , imediat sareau regatenii cu o impresionanta stire , se laudau o saptamana. Asa ca fratilor inca odata se vede ca nu suntem agreati , grasutul de Horia Ivanovici e cam singurul care pare ca e neutru si ne apreciaza cand meritam , in rest , asa cum se intampla si CFR-ului , comentariile si stirile din presa centrala , sunt sau sterile , anoste la adresa Gazului sau neinteresate. Gol ca al lui Bawab , cred ca nu o sa mai vad la Medias , imi zicea un prieten in varsta de ceva la fel de sclipitor , respectiv o foarfeca pe spate a lui Mihai Moraru , fostul nostru mare jucator , undeva prin anii 70-80. Era sa uit , urmariti articolele lui Radu Cosasu in Gazeta , ne lauda la ultimul meci pentru atmosfera fair play a spectatorilor de la ruga musulmana practicata la centrul terenului de Bawab , Trtovac si Taher . Radu Cosasu e mare gazetar , are numele schimbat , omul e evreu , are nume evreiesc si la cei 80 de ani ai lui se declara fanul Gazului si ce e demn de remarcat e faptul ca un evreu pune pe foaie niste randuri despre un gest musulman pe care nu il vede deplasat , dupa cum ne apreciaza si pe noi cei care l-am vazut in direct si care nu ne-am manifestat impotriva . Asa ca fotbalul chiar ne uneste.Radu Cosasu a mai scris de cateva ori cu simpatie la adresa GMM asa ca Gazistule si altii de pe aici daca sunteti interesati de modul in care clubul nostru drag se reflecta si in presa centrala, atunci va spun ca avem doar doi prieteni , pe Radu Cosasu si pe Horia Ivanovici . Le multumesc amandurora !

  RăspundețiȘtergere
 3. Dar de ce crezi ca Gazul ar fi o echipa interesanta pentru romani? Gazul conteaza doar pentru noi mediesenii. In rest pauza. Chiar si golul lui Bawab l-au vazut doar pentru ca am jucat cu Dinamo, daca era cu Ceahlaul chiar nimeni in afara de noi si de nemteni n-am fi stiut. Asta e, suntem o echipa mica de provincie si de aceea ar trebui ca noi mediesenii sa tinem si sa incurajam echipa noastra. altfel ca si in meciul cu Dinamo sau cu Steaua jumate stadionul sare in sus la golurile oaspetilor. SUSTINETI ECHIPA LOCALA !!! HAI GAZU !!!

  RăspundețiȘtergere
 4. ziarele nu au scris neaparat de gol ci de intreaga evolutie a lui bawab. e mai important sa scrie un ziar de tine ca ai jucat 90 de minute bine decat ca ai dat un gol ..norocos. hai sa nu ne mai vedem asa victime. Cine-l mai tine minte pe Cursaru? golul lui a ajuns pe CNN ..cat despre "hai sa tinem cu gazu ..hai sa fim gazisti" ..s-a vazut cam cu cine tine lumea din medias...cand de aproape 1 an nu mai avem galerie pe stadion ..si nimeni nu face nimic. acum am avut galerie ca a venit dinamo. mai bine sa stai la "ghereta" pe gratis decat sa dai 20 de lei. deaia am avut galerie.as fi curios cam cata lume a stiut ce inseamna acel gest facut de bawab trtovac si tahar. oricum lumea e indoctrinata de televizor ..daca aia spun ca ploua de jos in sus ..romanii(majoritatea) ar putea incepe un razboi civil cu cei care n-ar fi de acord.

  RăspundețiȘtergere
 5. Ambii anonimi de la 10,41 si 11,49 aveti dreptate dar va rog sa urmariti de cate ori apare in presa scrisa cuvantul Chiajna si de cate ori GMM . Desi eu nu compar GMM cu Chiajna ( avem traditie in fotbal , ei nu au ) , am vrut sa subliniez ca presa din capitala nici nu e interesata de noi , orice am face. Daca ati urmarit Braga -CFR comentat pe Dolce , ati fi putut asculta un comentariu absolut ostil CFR-ului . Nu tin cu CFR dar ma bucur pentru evolutiile lor bune . Asa si cu noi ... dar nu sunt de acord ca suntem echipa mica , cel putin nu in Romania . Eu nu ma simt fanul unei echipe mici ..pentru ca am jucat o finala de Cupa Romaniei prin anii 50 cu Steaua , am batut la Medias cam toate marile echipe ale Romaniei , pe Craiova i-am batut si prin Banie , la Steaua le-am servit 3 pe arena de langa Tarnava, banatenii lui Poli tot acolo au incasat 5 , am ajuns recent in semifinala Cupei , am eliminat Mainz-ul , locul 5 Bundesliga , numai Dinamo si Craiova au reusit sa elimine echipe germane in cupe europene si lucru asta s-a intamplat acum mai bine de 20 de ani. Plus ca am invins si Austria Viena o echipa care a jucat in Europa League. Am vandut jucatori la echipe de top din Romania . Va rog nu va mai lasati sedusi de sentimentul confortabil " ca noi avem echipa mica " , sentiment pe care Cristi Pustai il cultiva. NU DRAGILOR suntem o echipa medie , din primele 10 in Romania , un club vechi al Ardealului , cu un stadion frumos . Antrenorul e un tip care se vrea modest , nu vrea sa puna presiune pe jucatori daca le-ar declara constant ca joaca la o echipa cu pretentii. Daca noi suntem echipa mica , Chiajna ,Iasiul , Severinul , Ceahlaul, Mioveniul , Otopeniul , Muresul , Alba Iulia ce sunt ? Va rog sa imi precizati Pandurii in ce cupa europeana a jucat ? Pe cine a scos din Europa ? Nu comentez sezonul lor actual , inca nu s-a incheiat. E adevarat ca lipseste galeria dar asta imputati-o domnului Horoba , care nu doreste o voce critica in stadion . Mesajul e ... hai sa nu mai fim provinciali si sa incepem sa ne mandrim cu Gazul nostru , asa cum e el , cu bune si rele . Lupta Gazu , ole !

  RăspundețiȘtergere
 6. hai frate iar il bagati pe horoba la mijloc? gaz metan nu are galerie pt. ca nu sunt multi care sa simta ceva pt. echipa asta ..ca ii bine ca ii rau ..asta e. nu suntem nici anglia ..nici germania ..ca fiecare orasel sa aiba suporterii ei ..nu avem mentalitatea aia a fotbalului. e frumos ..si ar fi frumos ca toata lumea sa gandeasca ca si anonimul de la 13.05 ..dar din pacate nu multi gandesc asa. eu cand zic albaiulia ..ma gandesc la APULUM ..care nu era echipa mica din lipsa de bani s-au desfintat ..ca de altfel si iasi(poli iasi) .. diferenta intre medias ..si orase ca iasi ..mures ..alba iulia e ca mediasul are bani de la romgaz si transgaz. cat despre galerie ..s-ar putea facem mult mai multe chiar si fara ajutorul cu bani de la club ..ca vad ca unii aia incearca sa spuna ..cat de scump pot fi cativa metri de material pt. bannere si o toba doua ..problema principala e ca gazul are fani pe net ..pe facebook ..pe site cand trebuie sa facem echipa sau cand ..mai pune gazistul la bataie cate un premiu o cana ..un steag ..un tricou. dar cand acelasi "gazistul" ii cheama in parcarea de langa stadion sa formeze grup de galerie nu vine nimeni. sa batem noi la piatra neamt ..si e totul bine.

  RăspundețiȘtergere

Gazistul are tot dreptul de a şterge comentariile.