A fost odata , dar va mai fi vreodata ?

Probabil ca multi fani ai Gazului sunt acum extremi de suparati deoarece nimic nu mai functioneaza asa cum trebuie la echipa,(ca şi mine de altfel) după un tur de campionat foarte slab . Unde este acea echipă care facea spectacol pe teren , care facea suporterii fericiti ? Unde este echipa aceea care făcea furori candva in liga 1 ? Cred că toţi suporterii Gazului îşi pun aceste întrebări încercând să găsească un răpuns...
Echipa aceea se pare ca a apus de mult , dar oare din ce motive ? , GAZU ,  ceea ce se vrea a fi azi Gaz Metan Medias,este doar o copie nereuşită a echipei de altădată,când chiar puteai spune că este cea mai frumoasa echipă din România asa cum zicea Ivan Ioan intr-un cantec dedicat echipei :''Ca in liga lu'Mitica cea mai frumoasa echipa,e echipa noastra Gaz Metan''.
Noi acum stam toata ziua cu ochii largi deschisi prin presa sa vedem cine pleaca cine vine.Dar la noi la echipa e ceva obisnuit.Vindem prea repede jucatori tineri , jucatori importanti , jucatori care fara ei probabil nu am face perfomanta.Noi suntem obisnuiti sa aducem la Medias doar jucatori anonimi si liberi de contract.Pai asa poti face perfomanta ? Ma uitasem si eu prin presa , am ramas uimit de cea ce face Ioan Niculae la Astra , chiar daca e cel mai bogat patron din fotbalul romanesc nu prea baga bani in transferuri dar o adus jucatori care nici prin gand nu i-a trecut ca pot face perfomanta impreuna la Giurgiu ,dar iata ca dupa 14 etape echipa se afla pe locul 2 in clasamentul ligii 1.Cum poate un singur om sa creeze o echipa asa buna cu jucatori adusi pe bani putini sau liberi de contract iar noi nu reusim ?,Noi de ce in ultimii 4-5 ani am adus doar jucatori liberi de contract sau aruncati de la alte echipe ?Daca vrem sa facem perfomanta trebuie sa bagam bani in echipa , in transferuri , sa aducem jucatori buni , valorosi , care sa ne poata ajuta sa ne indeplinim obiectivele.Acum ramane sa vedem ce se va intampla in pauza de iarna.

Asta e , asteptam sa vedem ce va fi.Eu iubesc si tin la aceasta echipa indiferent de cea ce se va intampla .

26 de comentarii:

 1. Da gazistule ai mare dreptate,singele meu tot alb-negru va ramine indiferent de rezultate dar nu voi mai urmari meciurile cu gazu pina nu pleaca hotii din conducerea asta de 2 lei. HAI GAZU.

  RăspundețiȘtergere
 2. Paul,constat cu placuta placere si surprindere ca ,,ai toc"-cum se zicea de Eminescu,adica ai talent destul de bun de publicist.
  De asemenea atingi niste puncte concrete si mai ales,cat se poate de importante si de reale.
  Felicitari!

  RăspundețiȘtergere
 3. nu Sabau, nu vrem sa fim o echipa urata

  RăspundețiȘtergere
 4. Cred ca trebuie schimbat Horoba. De cand a venit la Medias lucrurile au mers din ce in ce mai prost.Cristi Pustai nu are nici o vina. Observati cum joaca unii din fotbalisti (nu au nici o "VLAGA".

  RăspundețiȘtergere
  Răspunsuri
  1. Cum dumnezeu puteti spune ca trebuie schimbat Horoba ???
   Daca echipa nu joaca nu trebuia schimbat Horoba trebuie schimbat
   PUSTAI !!!!
   Nu mai vorbiti aiurea ... Jucatori avem ...
   Salarile la zi ??
   Ce aveti cu Horoba ?? ?
   Va luati dupa Steaua care a avut treaba cu Becali ??
   NICIODATA

   Ștergere
 5. ma uit la conferinta de presa si vad un om care trebuie sa dea explicatii pentru impotenta altora! indiferent de asezarea in teren, iasiul trebuia batut aseara, dar ca sa bati ai nevoie de jucatori capabili si dornici de victorie, ceea ce noi nu prea mai avem. 4-1-4-1 nu e o tactica rea, multe echipe o folosesc, dar cand jucatorii sunt praf, rezultatul nu poate fi decat unul negativ. cu asa echipa, nu cred ca plecarea lui cristi pustai e o solutie! ce punem in loc, cine e omul care poate struni acestijucatori care se complac in a ramane la nivelul mediocru de vedete locale? pauza de iarna e un bun prilej de a pune lucrurile in ordine in al 12-lea ceas!

  RăspundețiȘtergere
 6. "Felicitari" asa-zisilor gazisti!Urmaresc zilnic postarile de pe acest site si am vazut incercarile disperate ale lui Paul de a aduna o mana de sustinatori la meciurile de acasa,bineinteles fara succes,injuriile aduse jucatorilor si antrenorilor(asa-zisele critici),"antrenori" cu sfaturi din plin si o mana de oameni,care chiar cred in Gaz Metan Medias.
  Aseara am vazut pe stadion o mana de oameni,care au reusit sa strige in cor "demisia"...rasuna de parca era un stadion plin.Bravo voua,sunteti atat de mici,incat nu sunteti vrednici sa pronuntati numele Pustai,nu-l meritati pe Ioan Ivan si nu in ultimul rand pe baiatu' acesta care se straduieste cu acest site.Cand e bine,sunteti dezinteresati,cand e sa faceti rau,va uniti,in no time.Aveam o impresie buna despre medieseni,dar se pare ca nu e diferenta intre voi si animalele din capitala.Nu va mai spuneti gazisti,daca mergeti dupa vant si mai puneti mana pe o carte pana nu va spala creierele in totalitate,gsp-u' si stapanul urangutanilor.
  De asemenea,"Nu e nimeni cum esti tu"...ati putea sa-l mai ascultati,intre articolele steliste de zi cu zi!
  Fortza Gazu',Hai baietii tinem capu' sus si mergem inainte indiferent daca e mai greu amu!Va voi sustine si iubi mereu!
  Alex Cluj

  RăspundețiȘtergere
  Răspunsuri
  1. bai alex unde vrei sa ajungem in ritmul asta ce Dumnezeu aveti, vi sa- intunecat vederea? Voi chiar vreti sa ajungem in B?Ce trebuie sa se mai intample sau mai bine spus cine sa ne mai bata ca sa va dati seama ca trebuie schimbat ceva la echipa?Nu mai incerca tu si altii sa fiti mai catolici decat papa!E foarte clar ca ne-am blocat din orice punct de vedere si numai gasim luminita de la capatul tunelului,in acest moment orice adversar intalnim are 1-0 inca de la vestiare! Te intreb iti place in ce hal este echipa,simplu???Nu mai incercati sa scoateti tapi ispasitori suporterii,ca nu ei joaca sau conduc clubul asta.Suporterii sunt normali la Medias atat cit se poate,ca in orice oras sau tara din lumea asta! Sa fim seriosi,la ce joaca jucatorii acum,la cit nesimtire si indolenta au in ei,suporterii la medias au prea mult bun simt in ei!Mie personal imi pare rau de Cristi Pustai dar asa e in fotbal,antrenorul intodeauna plateste chiar daca nu este vina lui in totalitate!

   Ștergere
 7. da mai TERMINATI CU PLECAREA LUI HOROBA !!! horoba a adus jucatori cat de cat decenti la medias (astafei, florin dan, vali negru, etc) dar ANTRENORUL nu stie cum sa-i joace, cum sa pregateasca meciurile. Nu poti la pauza sa-l scoti pe Bud (atacant) si sa-l bagi pe Todea (mijlocas defensiv) !!! CUM VREI SA CASTIGI UN MECI? DACA-SI DAU ADVESARII AUTOGOL !! Echipa nu mai joaca nimic, nu mai au respect fata de antrenor. 5 ani la o echipa e prea mult.

  RăspundețiȘtergere
 8. Sabau e un pocait milog, pe care-l intereseaza banii si nu fotbalul. E moale, efeminat. Acum trebuie un mic dictator care sa se impuna jucatorilor, sa scoata din ei ce e mai bun. Trebuie separat graul de neghina. Nu ai chef sa joci, la revedere. Ciuca, Todea, Florin Dan... sub-mediocrii. De ce nu se bazeaza Pustai pe jucatori tineri, de viteza, mult mai rezistenti si dornici de afirmare?(ex Curtean, Parvulescu, Hoban s.a) Sanatate!

  RăspundețiȘtergere
  Răspunsuri
  1. Eu as avea rabdare tot returul daca ar juca jucatorii tineri. Vreau sa vad motivare si dorinta de victorie. Echipa trebuie reconstruita cu tineri, ceva gen Viitorul lui Hagi.

   Ștergere
  2. AI avea rabdare in Div B???
   Pai tu compari jucatorii de la Viitorul cu tinerii de la Gaz Metan???Aia au academie acolo la noi nu se investeste deloc.

   Ștergere
 9. Vrem antrenor, nu mamaliga. Trebe scuturati jucatorii. Sa se trezeasca odata, nu sa ne ruga de iei sa-si faca treaba pt care sant platiti. Decat Sabau, clar mai bine ramane Pustai.
  Indiferent ce va fi, HAI GAZU!

  RăspundețiȘtergere
 10. Voarte adevarat tot ce ai scirs despre conducereal echipeii Gaz Metan Medias,noua suporterilor nu ne trebe gunoaie la echipa cu mar fi Patronnii aia de 10 bani ca nu costa mai mult.Eu unul in acest caz nu ma mai duc la stadion sau ma uit la tel pentru gazu daca nu pleaca Horoba cu trupa lui aia de 10 Bani,poate sal ieie si pe slabul de Eric ca so facut o putoare nu mai face nimik pe teren

  RăspundețiȘtergere
 11. Foarte bine ma suporteri ca tine nu ne trebuie stai acasa ca si asa sigur mananci o punga de seminte la meci

  RăspundețiȘtergere
 12. Nu-i inteleg pe cei care-l sustin pe Horoba. Ce jucatori a adus? Doar de la retrogradatele Bistrita si Tg.Mures. L-a adus pe Bratu, toti am crezut ca a dat lovitura, dar in momentul in care toata lumea s-a lamurit cu el nu a stiut sa gestioneze situatia, in plus ati vazut cum a gestionat problema cu Eric. In actualul campionat singurul jucator bun adus e Astafei, dar ce folos ca nu e al nostru, in vara pleaca, e doar imprumutat. Gazul a ajuns doar o statie de tranzit pentru jucatori, sau un cimitir de elefanti. Da, Horoba ne tine in Liga 1 cu relatii si aranjamente, dar ce satisfactie avem? Cand am avut echipa, nu a stiut sa gestioneze (vezi plecarile lui Eric, Hoban si Paul), iar acum va plati Pustai. A gresit si Pustai ca nu a reusit sa gaseasca si sa aduca jucatori buni (asa cum s-a facut atunci cand au venit Bud, Todea, Kubala). Deasemenea Pustai nu a fost destul de inspirat la alegerea jucatorilor si la sistemele si tactica adoptata. Dar principalul vinovat zic eu ca este Horoba. Cum bine ziceau unii din cei care posteaza aici, ar trebui numit un mediesean care sa puna suflet pentru aceasta echipa: Biro, Boaru, Eugen Parvulescu, etc. Oricum ce va fi va fi, Gazul e echipa noastra si trebuie sa o sustinem pana la capat. Hai Gazuuu!!!

  RăspundețiȘtergere
 13. Draga Adi ce vroiai sa faca cu Parvulescu sa-l tina cu forta la Medias??? Am primit pe el 700 000.Cu Hoban aceiasi problema ,omul isi termina contractul si pleca liber.

  RăspundețiȘtergere
  Răspunsuri
  1. Nu e vorba daca il putea tine, e vorba de ce pui in loc. Ai luat 700000 pe el, foarte bine. Si ce ai facut cu acei bani? Ai adus tineri jucatori sa-i formezi? Si unde sa-i formezi, daca tu ca presedinte de club desfiintezi echipa 2-a. Trebuia sa se bata cu cei din conducerea Gazului sau sa gaseasca alte surse de finantare pentru a putea tine echipa 2-a. Nu a facut-o, se complace in aranjamentele lui, mai aduce un Fl.Dan, un V.Negru aflati la final de cariera care sunt bucurosi ca mai iau un an sau doi un salar din fotbal. In ce priveste pe Hoban, acesta peste tot a declarat ca nu i s-a facut nici o oferta de reinnoire a contractului. Functia de presedinte presupune un anumit talent de a vinde jucatori, dar in acelasi timp sa mentii echipa pe o pozitie de care toti sa fie multumiti. Din pacate, la noi acela e considerat bun presedinte, care stie sa se invarta. Si tribunele sunt goale.

   Ștergere
  2. BAI OMULE nu HOROBA A desfintat echipa 2 , ci Romgazu ptr ca nu se mai dau bani. SI ce tineri sa formezi ma ca nu formeaza Steaua apai vrei sa formezi tu la gaz metan:))))si noi nu avem bani nici sa dam la baschet salrile

   Ștergere
 14. Ramane Pustai! 6 puncte in cele 4 etape ramase sau pleaca in iarna.... Mai are o sansa, si speram sa profite de ia, chit ca , la ce meciuri avem si la cum jucam e cam greu. Daca nu, asta e. I s-au dat destule sanse. HAI GAZU!

  RăspundețiȘtergere
 15. Sunt fara cuvinte,am tot spus demult ca Pustai trebuia de mult schimbat,cand incä se mai putea aduce un antrenor de valoare si care sa struneascä acesti jucätori de cacat,dar acum pe cine sa mai iei? erau peatunci un Hizo,un Cartu,un Sumudicä,dar acum? poate Multescu s-au Badea ,fost la U CLUJ!In fine rusine jucätorilor, antrenorului si tuturor celor din staful echipei!Echipa ieste moartä si doar o minune ne mai poate salva de la retrogradare la cum jucäm!

  RăspundețiȘtergere
 16. Ba ce sa mai zic?Sunt dezamagit total de echipa!:( Cu aceasta conducere GAZU a devenit o RUINA!!Daca si Iasi ne-a batut,atunci nu mai sperati sa ii batem pe stelisti,rapidisti,dinamovisti!!Inima si sufletul meu striga din mine GMM,GMM,sangele meu alb-negru se infierbanta la fiecare meci jucat de GMM,dar acum doar stau si cum ma uit la gazu care a devenit o dezamagire TOTALA!La meciul cu GAZU-Iasi eram cu SORIN SOARE ne uitam la TV!Prostu de nervi era sa-si arunce TELEVIZORU pe geam!=)) Mi-e mila de echipa asta!Dintr-o echipa de EUROPA LEAGUE a ajuns,scuzati expresia UN "CACAT CU OCHI"!Imi pare rau dar mi-am pierdut increderea echipei!O zi buna!

  RăspundețiȘtergere
 17. pana nu va fii condusa de un patron echipa tot asa va fii sunt numai interese financiare la conducerea echipei, deocamdata romgaz este o vaca de muls ...scuzati expresia ..din care fiecare mulge cat mai mult poate fara a avea vreun interes sa faca echipa sa mearga

  RăspundețiȘtergere
 18. va multumesd domnule pustai ptr tot ce ati facut in acesti ani ptr. GMM,dar ajunge . vedeti-va de drumul dumneavoastra . inca odata multumim ptr clipele frumoase dar ce e mult strica vb aia .

  RăspundețiȘtergere

Gazistul are tot dreptul de a şterge comentariile.