Vrem steaguri tricolore la meciul cu CFR

O propunere în atenţia clubului Gaz Metan Mediaş: 

Având în vedere faptul că partida cu echipa campioană CFR Cluj se va disputa sâmbătă, 1 Decembrie 2012, de Ziua Naţională a României, este posibil ca în momentul în care spectatorii îşi cumpără bilete pentru acest meci, să primească un steguleţ tricolor? De asemenea, câte un asemenea steguleţ să fie oferit şi celor care au abonamente (posesorilor de abonamente le pot fi oferite steguleţele la intrarea în stadion). Atmosfera ar fi una cu adevărat frumoasă, iar efortul financiar nu cred că este foarte mare pentru club.

Vasile Antipa


32 de comentarii:

 1. Intradevar, daca clubul GMM ar sustine si ar face pasi concreti in punerea in practica a acestei initiative, ar fi un gest frumos. Tricolorul este un simbol al unitatii, face parte din istoria noastra, va fi un gest frumos din partea noastra a mediesenilor sa ne aratam atasamentul fata de o cauza nobila, UNITATEA. Voi merge la stadion, sper sa fim multi cu stegulete tricolore si alb-negre, sper ca acest simbol TRICOLORUL sa ne uneasca pe toti, impatimiti ai fotbalului , jucatori, antrenori. Sper intr-o seara magica cum numai in Ardeal se poate face, aici pe tarimul mult rivnit in istorie de puterile Europei. Sper ca spectacolul ce se va crea in tribune sa faca inconjurul Romaniei, sper ca in acea seara de 1 Decembrie 2012, toti jucatorii GMM vor fi romani.
  Fetita noastra este fan GMM, la rugamintea ei nu vom lipsi pe 1 Decembrie 2012 de la stadion, mai ales ca ia placut idea cu steguletul tricolor. Sper sa vedem multe stegulete tricolore

  HAI GAZU ! HAI ROMANIA !

  RăspundețiȘtergere
 2. Poate fi o zi speciala pentru toti, sper sa primim steguletele tricolore !

  RăspundețiȘtergere
 3. La meciul cu Petrolul m-am intilnit cu citiva fosti colegi de liceu din Sighisoara, mi-au spus ca au abonament si ca vin la fiecare meci. Aseara, tirziu, i-am sunat , ideea cu stegulete tricolore a prins, mi-au spus ca vor lua si pe altii la meci , chiar isi doresc ca de 1 Decembrie , pe stadionul GMM sa fie o sarbatoare. M-a bucurat entuziasmul lor, ei nu sint medieseni, dar fac 60 KM (dus-intors) pentru a sustine GMM.

  Stimati iubitori ai fotbalului din Medias si imprejurimi !

  Pe 1 Decembrie 2012 nu jucam cu Mainz, jucam cu campioana Romaniei, CFR, o echipa puternica, dar sincer tare mult m-as bucura ca acea atmosfera memorabila din seara meciului de la Medias cu Mainz sa se repete, depinde acum de noi si de echipa GMM, depinde de clubul GMM care trebuie sa ne sprijine cu mult doritele stegulete tricolore.

  Va las acum, sper sa ne vedem impreuna la stadion uniti de o dorinta care trebuie sa fie comuna pt. fani, jucatori, antrenori, conducatori de club, adica VICTORIA !

  HAI GAZU ! HAI ROMANIA!

  RăspundețiȘtergere
  Răspunsuri
  1. steaguri ..fulare ..toate cu romania.tot ce aveti in tricolor. sa se vada frumos la tv :) ..

   Ștergere
 4. toata lumea la stadion!! ce atmosfera frumoasa era acum 1 an ..2 cand era stadionul cel putin pe jumate plin . lA MULTI ANI ROMANIA DE 1 DECEMBRIE!! HAI GAZU!!

  RăspundețiȘtergere
 5. frumoasa initiativa! Ar fi super sa fie date stegulete. Hai Gazu, haideti medieseni pe stadion!
  Ne evedem pe 1 decembrie acolo unde ne e locul.Alaturi de echipa!

  RăspundețiȘtergere
 6. Traiasca Romania! Hai GMM ! De 1 Decembrie, toti impreuna la stadion , imi doresc da dam o lectie de civilizatie si respect pentru toata Romania. Putem, sintem capabili de asa ceva, noi putem face acea zi ca sa ramina o amintire placuta pentru noi toti impatitimiti ai fotbalului din Medias si din imprejurimi.

  In acea seara de 1 Decembrie 2012, toti jucatorii GMM sa fie romani, vrem o victorie frumoasa pe masura unei zile de execeptie din istoria noastra a romanilor.

  Doamne ajuta !

  RăspundețiȘtergere
 7. Macar sa veniti la meci. La ultimul meci puteam sa ne numaram cati eram pe stadion, si voi vorbiti de stegulete, etc. Cred ca vom fi si mai putini decat la meciul cu Petrolul, pentru ca meciul e la 20:30, asa ca o intrebare la moda: "noi despre ce vorbim aici?"

  RăspundețiȘtergere
  Răspunsuri
  1. Toti acei pentru care 1 Decembrie inseamna ceva, tricolorul inseamna ceva, culorile alb-negre inseamna ceva, vor veni. Este bine sa critici, dar este bine sa pui si umarul la o initiativa care, sa recunoastem, ne-ar face cinste in primul rind noua mediesenilor, o initiativa prin care dorim sa iesim in evidenta prin respectul pe care vrem sa-l aratam unor simboluri ale Romaniei, ziua de 1 Decembrie si Tricolor, prin modul in care o zi de o asemenea importanta poate marca, de ce nu, un nou inceput si pentru acest club care este in primul rind al nostru al mediesenilor.

   S-a tot spus ca orasul e mort, ca oamenii nu se implica; ei bine, avem ocazia sa demonstram ca nu este asa, eu unul vreau sa ratam tuturor ca Mediasul inseamna si spirit de echipa, spirit national, si ca viitorul pina la urma este numai si numai in mainile noastre.

   'ACUM ORI NICIODATA...', avem un imn frumos si este al nostru, o valoare curata, si putem arata ca pretuim acest lucru cintind impreuna la stadion.
   Sper sa ne vedem citi mai multi la stadion !   Ștergere
  2. Imi place entuziasmul unora de aici, dar pun pariu cu oricine ca vineri pe stadion reusesc sa numar spectatorii, ca voi asculta rapsodia samburilor si voi vedea prea putine steaguri si esarfe tricolore. Interesant cum va entuziasmati foarte tare sau dimpotriva injurati foarte tare. Fiti mai ponderati, hai sa sustinem si sa fim aproape de echipa noastra, macar noi cativa cati am mai ramas si asa cum stim noi cu "HEI HEI HAI GAZU !!!".

   Ștergere
 8. Eu vin la stadion, nu stiu cum o sa fie vremea, dar imortant este sa vin si sa dau o mina de ajutor celor care vor scanda HAI GAZU, HAI ROMANIA. Cit priveste steguletele tricolore, sper sa se dea, ar fi un spectacol frumos.
  Cine simte romaneste si este alaturi de echipa noastra sa vina la stadion, trebui sa-i intelegem si pe cei care nu vor veni, din diverse motive: suparare, bani, frig; sper doar ca si cei care nu vor veni la stadion sa se poata bucura de o victorie a echipei de o zi care sper sa fie benefica pentru noi toti.

  Succes echipei ! Felicitari anticipat pentru toti impatimitii fotbalului care vor fi la meci pentru echipa si pentru orasul Medias.

  RăspundețiȘtergere
 9. Paul,

  Conducatorii din club, sa nu uite de steguletele tricolore , iar la tribuna noua sa fie un steag tricolor imens.

  HAI GAZU ! HAI ROMANIA !

  RăspundețiȘtergere
 10. vise ,vise si iar vise!!!!!!!!, voi vreti stegulete tricolore la meciul cu CFR dar nu ati vazut ca nici macar foaia aia nenorocita A4 cu lotul echipei nu se mai da la intrare in stadion si aia costa cam 0,25 de lei si noi ne asteptam la stegulete?????? hai sa fim seriosi!!!!!! e ceva frumos dar nu cred ca o sa se intample!!!!

  RăspundețiȘtergere
 11. Anonim 15.18 , eu nu am nici o legatura cu conducerea.Le-am trimis un email astept sa imi raspunda.

  RăspundețiȘtergere
  Răspunsuri
  1. Si ar face bine sa iti raspunda afirmativ dupa ce agitatie a fost aici pe site. E o ocazie excelenta sa arate ca le pasa de noi si de echipa. Pana la urma, ceea ce ne propunem noi sa facem e tot ca sa sustinem si sa incurajam echipa, deci nu ne fac noua un favor. Asteptam cu interes decizia.

   Ștergere
  2. Trebuie sa raspunda afirmativ, HOROBA, CINDREA, RUSU, ei nu sint romani? Sa vina steguletele tricolore!

   Ștergere
  3. Ma uitam pe INTERNET la pretul unui stegulet tricolor simplu, este doar 3.5 lei (arata bine). Presupunind ca s-ar comanda vreo 1000 bucati, probabil pretul va fi si mai mic (poate 2.5 lei). Oricum, eu unul estimez la cel mult 2.500 RON acest efort. Daca acest club considera o povara 2.500 RON mai ales ca vorbim de un lucru care insemana UNITATE pentru toti, atunci toti membrii clubului GMM sa intre in stadion cu capul plecat . Totusi, nu cred ca d-l Horoba, sprijinit de conducerea ROMGAZ si TRANSGAZ nu va da curs unei dorinte a noastre, a mediesenilor dornici sa fie de 1 Decembrie la stadion alaturi de echipa GMM. Lasind politica la o parte, cred ca cel putin d-nul Ioan RUSU - dir. gen. TRANSGAZ, va fi sensibil la acesta dorinta de a se da un stegulet tricolor spectatorilor de la meciul cu CFR-ul.

   Inainte de a fi politicieni, sintem in primul rind romani, dati d-lor din conducerea ROMGAZ , TRANSGAZ si conducerea GMM, ceea ce romani pretuiesc cel mai mult, UN STEAG TRICOLOR !

   Ștergere
  4. Acasa, pe linga alte lucruri pe care le-am cumparat in acesti ani a fost si un stegulet tricolor, il am la vedere, pentru ca toti cei care-mi trec pragul casei sa-l vada. Am sa fiu la meciul cu CFR, sa sustin echipa si sa arat steguletul tricolor celor de la DIGI 1, la toata tara.

   HAI GAZU ! HAI ROMANIA!

   Ștergere
 12. ca bine zice tybisor ..de ceva vreme pana si programul de meci lipseste ..pesimist din fire fiind ..eu is de parere ca nici macar nu o sa raspunda mail-ului si nici nu vor pune stegulete.. cel mai bine ar fi ca cei care au acasa steaguri/fulare cu tricolorul sa-l aduca la stadion. sa aratam ca putem face si noi ceva nu ca doar asteptam de la ceilalti. hai gazu!!! vrem victorie de 1 dec.

  RăspundețiȘtergere
 13. Multe ar fi de criticat, poate prea putine ar fi de apreciat/laudat din punct de vedere al activitatii echipei GMM si a clubului GMM. In aceasta saptamina speciala pentru romanii cind ne pregatim sa sarbatorim Ziua Nationala a Romaniei, cind ne pregatim sa sarbatorim pe Sf. Andrei cel care a crestinat poporul daco-roman (strabunii nostrii), cred ca este bine sa fim mai uniti, sa fie o saptamina in care sa lasam la o parte tot ceea ce ne nemultumeste si sa cautam sprijin pentru tot ceea ce ne poate tine impreuna.

  HAI GAZU ! HAI ROMANIA!

  RăspundețiȘtergere
 14. Acum 2 zile am trimis un email conducerii Gaz Metan in care i-am rugat sa imparta stegulete tricolore la intrarea pe stadion.

  Iata ce raspuns am primit :

  Frumos ar fi ca suporterii sa mai contribuie si ei la atmosfera de pe stadion.

  RăspundețiȘtergere
  Răspunsuri
  1. Sincer,cam au dreptate aici, ca spectatorii in ultima perioada sunt cam putini. Dar si conducerea echipei ar trebui sa contribuie la atmosfera, sa stimuleze si sa incerce sa aduca oamenii la stadion. Cand mergi pe stadion si trebuie sa ai la tine carpe sa-ti stergi scaunul de praf, cand lasa comerciantii sa vanda sucuri la preturi exorbitante, iar daca indraznesti sa vii cu un suc de acasa la poarta ti-l confisca, cand nu auzi la posturile de radio locale nici o chemare la stadion, cand vezi ca si fituiaca aceea numita program de meci nu se mai distribuie, cand iti iei abonament si nu te lasa sa intri cu el la meciul de cupa si altele ti se acreste de a merge la meci, mai ales cand echipa nu traverseaza o forma foarte buna. Sa nu uitam ca la Bistrita, marele presedinte Horoba la fel a facut si a indepatat si acolo oamenii de stadion. Iti trebuie si talent de manager pentru a conduce un club nu numai relatii si pile. Era o initiativa buna cea propusa de Paul, dar asta e, mergem cu ce avem pe acasa.

   Ștergere
  2. jenant raspuns. dati steaguri macar de 1 decembrie, hahalerelor! macar contra cost sa le ofere, eu mi-as cumpara daca as gasi. ii doare in spate, asta e realitatea si oricat ne-am chinui si mobiliza noi, astia raman reci. rusine...

   Ștergere
  3. Dar sa sti ca se vand la magazine steaguri de diferita marimi!Cel mare costa peste 50 de lei iar cele mici cat un brat sau mai mici putin valoreaza 10 lei!La noi in Tarnaveni se gasesc!S-au mai bine spus au fost ca k cred ca s-au vandut!;)

   Ștergere
 15. SE PUTEAU INCLUDE IN PRETUL BILETELOR..PLATEA OMUL UN 2 LEI PTR TARISOARA LUI..

  RăspundețiȘtergere
 16. adi ..la noi amatorismul in floare ..gm face parte din grupul cluburilor ..care fac fotbal dupa ureche ..de la centrul de copii si juniori ..pana la marketing. deaceea ne si aflam pe locul asta in clasamnet ..deasta suntem cum suntem.nu vrea nimeni putin mai mult de la el ..nu vrea nimeni sa se implice. intr-o lume normala ..ar fi si program de meci ..si scaune curate ..si preturi normale ..dar asta e romania ..tara unde "smecherul" il arde pe "fraier" .. si de asta spuneam ca mediasul nu are cultura fotbalistica ..si probabil si peste 20 de ani tot asa va fi. fiecare arunca "pisica" celuilalt. conducerea spune de suporteri ca ar trebui sa faca atmosfera ..suporterii spun ca. clubul ar trebui sa se implice ..si nimeni nu face nimic iar de suferit are imaginea mediasului pe plan national. ti-e mai mare dragul sa te uiti la un meci de la U ..de la petrolu ..de la steaua ..si ti-e scarba sa vezi un meci de la severin ..iasi .. chiajna. cine e baiat destept poate itelege ce vreau sa spun. spunea cineva pe aici ca conducerea ar trebui sa dea bani galeriei ..ca si la alte cluburi se practica ..as fi curios cei de la ASU POLI TIMISOARA de la cine i-au bani ..dar acolo e vointa ..si is 10 ..50 ..100 de oameni care mana de la mana ..pun si fac ceva. aia tac si fac ..iar noi stam si ne plangem pe net fara sa facem nimic. fiecare e liber sa faca ce vrea ..si sa se manifeste cum vrea ..de un timp nu mai vezi nici macar acele esarfe la gatul spectatorilor cu inscriptia GMM ..iar unii vor nu stiu ce colt special facut in magazinul aria pt. fanii gmm. ar fi bani aruncati degeaba. voi de ce credeti ca rares man nu mai vine cu magazinul mobil la meci? pt. ca nimeni nu mai cumpara nimic. toti asteapta moca.probabil locul nostru e in B ..si cine ma contrazice ..sa imi dea un exemplu pt. care ar trebui sa fim incontinuare in liga 1 ..ce aducem mediasul fotbalului romanesc?

  RăspundețiȘtergere
  Răspunsuri
  1. La un moment dat Mediasul a adus un aer proaspat in Liga lui Mitica. Sa ne amintim cum ne laudau toti comentatorii, iar Pustai ii uimea pe toti moderatorii cu discursul civilizat si bine punctat. Din pacate Horoba si-a intrat in mana, transferuri doar de la retrogradatele Bistrita si Mures, echipa 2-a desfiintata asa ca tineretul Gazului e mort inainte de a putea promova la prima echipa, de dispretul lui Horoba la adresa suporterilor nici nu mai are rost sa spun, toata lumea simte asta. Asa ca in momentul de fata, ai dreptate Mediasul nu mai aduce nimic fotbalului romanesc. Sansa noastra e ca in alta parte lucrurile stau si mai prost. Vom vedea ce va fi, dar sa fim optimisti si langa echipa, asta e tot ce conteaza.

   Ștergere
 17. Eu nu voi fi prezent la meci deoarece sunt la Alba Iulia la UNIRE (Nu il ratez pe CONNECT-R)!Deci nu ma intereseaza!Dar ar fi un gest frumos sa primeasca fiecare spectator cate un stegulet cat de mic ca sa aratam ca suntem romani si!Un steag mic la ficare spectator ar fi un gest frumos pt Romania,si mai ales fotbalul Romanesc!

  RăspundețiȘtergere
 18. Din pacate conducerea nu poate oferii nimic.:|

  RăspundețiȘtergere
  Răspunsuri
  1. conducere nu vrea sa ofere, paul. e o nuanta foarte importanta! o sa incercam sa ne cumparam de altundeva, dar ar fi fost o ocazie foarte buna sa demonstreze ca le pasa cat de cat de noi.

   Ștergere
  2. La mine in oras in Tarnaveni se vand steaguri!(nu stiu daca nu s-au vandut toate)!La un magazin numit Alin Dolcos (un magazin ce se afla pe drumul de la Lidl catre Blocurile Seuca sau cum zicem noi Soca!;) E un magazin de electronice si aparate casnice dar se vand si unelte de construit,materiale sintetice etc..!S-au dat si steaguri!!Nu stiu daca mai sunt din pacate!;)

   Ștergere
  3. Iar daca acol nu mai sunt ar trebuii sa se vanda in centrul orasului pe langa restaurantul Tarnava (magazinele din jurul politiei etc.. sau in Marketurile mari (Profi,Penny,Lid etc...)!Merita sa veniti sa cautati!Multi am vazut in oras cu steaguri in mana!;)

   Ștergere

Gazistul are tot dreptul de a şterge comentariile.