Probleme la piciorul drept pentru Astafei

In minutul 12 al partidei dintre Gaz Metan Medias si CFR Cluj incheiata la egalitate scor 1-1 , mijlocasul echipei noastre Victoras Astafei , a suferit o accidentare la piciorul drept in urma unei interventii a portarului oaspetilor Eduard Stancioiu , el urmand a efectua in cursul zilei de azi un control la o clinica speciala din Targu Mures unde spera intr-o veste buna a medicului.

24 de comentarii:

 1. însănătoşire grabnică!

  RăspundețiȘtergere
 2. nu poate fi ceva grav ..doar a iesit pe picioare lui din teren. poate schibarea a venit mai degraba pt. a nu risca..

  RăspundețiȘtergere
 3. Sanatate Astafei! Sper sa nu fie nimic grav, pt ca avem MARE nevoie de tine in teren.

  RăspundețiȘtergere
 4. Am vorbit cu el si are o umflatura nu se stie daca va juca cu Pandurii.

  RăspundețiȘtergere
 5. avem nevoie de el in meciu cu pandurii..sper sa se refaca forta gazuu!!

  RăspundețiȘtergere
 6. Avem nevoie de tn victoras,insanatosire grabnica fara tn va fi mai greu. HAI GAZU.

  RăspundețiȘtergere
 7. Cu Victoras in teren castigam meciul cu CFR.

  RăspundețiȘtergere
  Răspunsuri
  1. asa am zis si eu. avram a centrat la gol, dar s-a vazut ca nu prea joaca. victoras ar fi fost mai eficient.

   Ștergere
 8. Insanatosire grabnica Victoras, si sa tragem nadejde ca vei ramane la noi definitiv! Sper sa aiba dl. Horoba putere de convingere pentru a te "cumpara" de la cei de la FCM Tg. Mures. Sper sa-l poata tine si pe Muth care este "vanat" de echipe din europa , si mai recent si de Steaua: ( http://ro.stiri.yahoo.com/asta-e-baby-steaua-la-care-gigi-si-112400244--spt.html ).
  Sper sa ne tinem valorile si sa-i rasplatim cu incurajarile noastre, cel putin asa cum am facut-o cu CFR-ul.

  PS: Se pare ca Victoras a primit o "lovitura oarba" in muchi, ceea ce inseamna ca isi v-a reveni destul de repede. Sanatate maxima, Victoras!
  Hai Gazu, hai baietii!!!!!

  RăspundețiȘtergere
 9. astafei nu va juca nici cu pandurii nici cu bistrita. are leziuni musculare(2-3 saptamani repaus total) ..

  RăspundețiȘtergere
 10. Mare pierdere pentru C.S.Gaz Metan.Victoras,iti multumim pentru tot ce ai facut pana acum si iti uram insanatosire grabnica.
  Pe de alta parte felicitam echipa in conditile in care a jucat fara Astafei si cateva zeci de minute in 10 jucatori,cu jucatorii cu moralul la pamant,fiind neplatiti de 3 luni de zile.
  Sunt unul din cei care l-a criticat pe antrenorul Pustai,dar acum tin sa-l felicit.A renuntat la conservatorismul sau si vad ca ,,apleaca"urechea la ce mai zic si altii,fiind mai deschis la sugestii si fiind mai flexibil.
  Sunt unul din cei care a zis ca trebuie sa jucam cu Breeveld la marcaj(paseaza si bine,are si aport ofensiv,vine si cu sut la finalizare) in loc de Todea,si ca Eric trebuie tinut strict pe postul de conducator de joc,de unde sa paseze atacantilor Bawab si Llullaku.
  Am fost ,,luat in balon"de cel care se semneaza cu pseudonimele,,C.Pustai" si ,,Antrenorul lui peste" pentru insistenta mea de a-l juca pe LLULAKU TITULAR, AL DOILEA ATACANT,in spatele varfului de careu avansat,pentru a specula spatile libere pe care lasat de echipele ce ataca mai mult decat noi,si pentru ca e jucator rapid,percutant,care verticalizeaza.In plus,pentru ca e bine pregatit fizic,ajuta si apararea.
  Uite ca am avut dreptate;a dat pase excelente,a dat gol,a ajutat si apararea,a alergat mult si cu folos.
  Golul dat din dreptul lui Muth ii poate fi reprosat doar ca lipsa de experienta,vazandu-se experienta in plus a portughezului,care fiind mai aproape,s-a plasat mai bine pe mingea care venea.
  Reiterez ideea ca ne trebuie un psiholog la echipa;jucatori cu valoare,cum e Markovici,trebuie tinuti in priza,caci se pare ca sunt marcati psihologic si nemotivati

  RăspundețiȘtergere
  Răspunsuri
  1. Tu ai probleme grave de tot.Cand ti-am recomandat,sa faci o vizita la psihiatru,n-am facut-o cu rea intentie.Chiar cred cu tarie,ca ti-ar prinde bine.Revenind la fotbal,te rog,sa-mi zici si mie,pe ce post joaca Breeveld?La marcaj?La marcaj joaca fundasii centrali,si nici aia,ca nu se mai practica marcajul.Se practica apararea in zona.Breeveld a jucat doar mijlocas la inchidere,sau mijlocas central,in unele situatii.Tu ai tot insistat ca el sa fie jucat pe postul de fundas central,post pe care n-a fost jucat nici macar o singura data,asa ca nu-ti mai asuma merite,care nu ti se cuvin.Sa nu mai zic de Lullaku.Daca Llullaku joaca al 2-lea varf,eu sunt Messi.Llullaku joaca extrema si a jucat doar extrema la Gazu'.Pentru a cata oara sa-ti exlic,ca Gazu' joaca cu un singur varf???De unde dracu' visezi tu al 2-lea varf?N-ai nicio treaba cu fotbalul!Putini au habar,dintre cei care comenteaza pe aici,dar tu esti cel mai putin cunoscator.90% din ideile tale despre fotbal sunt niste tampenii inimaginabile.Pe un site de cunoscatori te-ar lua toti utlilizatorii in balon,nu doar doi.Mai lasa-ne dracu' cu demagogia ta,ca ne scoti peri albi!

   Ștergere
  2. da,mai,,C.Pustai"',mijlocas la inchidere,nu ,,la marcaj".
   Mi-a scapat din cauza vitezei.Citeste toate comment-urile mele in care pledam pentru folosirea lui,am scris mereu,,la inchidere" nu ,,la marcaj".
   IATA DOVEZILE;
   ,,Avem mijlocasi la marcaj pe Tahar si Nicandro,buni.De ce joaca mereu Todea?"
   http://www.gazistul.ro/2012/11/o-noua-infrangere-nimic-nou.html
   SAU;
   ,,iar despre NICANDRO,am zis ca oricand ar fi mai bun LIBERO(nu fundas la marcaj,cum zici tu).
   Am zis de Nicandro ca ar putea fi alaturi de Markovici,o solutie ca LIBERO,NU FUNDAS LA MARCAJ;
   Iata exact cuvintele mele;
   ,,Nicandro poate fi oricand o varianta pentru postul de libero(ultim aparator in fata portarului).In acest sens am zis ca ,,libero-urile cele mai bune provin din mijlocasi”si ca cel mai bun libero roman a fost Stefanescu,care inainte jucase mijlocas”.
   Tot de la acelasi link;
   ,,Sau poate vom avea un cuplu central Markovici-Sergiu Muth”
   Sau alta,in care pledez ptr.Nicandro,MIJLOCAS LA MARCAJ;
   ,, Nu o luati ca o ingamfare,ci doar ca pe un joc de imaginatie;
   APARARE
   Plesca,Buzean-f.s,Markovici f.c. ,Ciuca libero, Aymen Tahar f.d.
   MIJLOC- Nicandro-inchizator,C.Petre m.s,Eric-pl.mk,,Astafei-md.
   De la acest link;
   http://www.gazistul.ro/2012/11/formeaza-primul-11-pentru-meciul-cu.html

   Amice,poti sa te contrazici cu mine cat vrei pe tema Llulaku,ce te faci insa cu SITE-UL OFICIAL AL GM MEDIAS,CARE IMI DA MIE DREPTATE?
   Adica Llulaku=ATACANT,al doilea ATACANT(NU VARF-diferenta semantica,amigo)cum am cerut eu mereu(NU BUD,cum zici tu ca as fi cerut eu).NU L-AM CERUT MEREU PE BUD,ci AMCERUT MEREU AL DOILEA ATACANT.
   Priveste aici si cearta-te cu oficialii Gazului Metan;
   http://www.gaz-metan-medias.ro/fotbal/liga1.php

   Sau cearta-te cu Wikipedia,unde Llulaku apare ca,,WINGER"adica extrema.
   http://en.wikipedia.org/wiki/CS_Gaz_Metan_Media%C8%99

   Si daca nu ti-ai terminat argumentele cu mai sus pomenitii,cearta-te si trimite-i la psiholog pe cei de la Oxford,care au redactat Oxford English Dictionary,si care zic ca EXTREMA(WINGER)E ATACANT ;

   Definition of winger
   noun
   1an ATTACKING PLAYER on the WING in soccer, hockey, and other sports.
   2 [in combination] a member of a specified political wing:
   a left-winger.
   winger in other Oxford dictionaries
   Definition of winger in US English dictionary
   pentru conformitate,priveste aici;

   http://oxforddictionaries.com/definition/english/winger?q=WINGER

   O ZI BUNA!


   Ștergere
 11. Mare pierdere pentru echipa noastra, dar important este ca el sa-si revina pe cand se reiau antrenamentele in ian.2013.
  *ANTR.S.C, imi cer scuze, dar golul s-a dat de pe partea lui Zarko care a ramas avansat, ori portughezul a venit din spate singur si nestingherit, Muth fiind flancat intre doi atacanti(deacuma!), portughezul fiind "servit"impecabil cu mingea pe cap avand si prim-planul, facand o simpla formalitate de a devia cu bolta acea minge peste Plesca. Asta a fost, dar este ca si trecut meciul. Important este ca baietii sa se mobilizeze exemplar in meciul cu Pandurii, si sa le tinem pumnii stransi, iar unctul sau ,de ce nu punctele, sa fie cu dedicatie pentru Victoras Astafei.

  RăspundețiȘtergere
  Răspunsuri
  1. Asa,e,Anonim 15;21,s-a centrat din fata lui Markovici,insa el era prea departe sa mai poata interveni.
   Iar golul a intervenit ptr.ca centrarea a fost perfecta,iar Muth nu a atacat balonul.Nu i se poate reprosa,centrarea a fost dificila pentru a fi interceptata.
   Asa ceva poate fi ar fi fost abordabila de un fundas central cu mai multa experienta,insa experienta vine cu meciuri mai multe jucate,caci altfel Muth are calitatile fizice
   NUMAI BINE

   Ștergere
 12. ANTRENOR SC
  De ce trebuie să scoateţi în permanenţă în evidenţă calitatea dumneavostră de antrenor? Eu ştiu că aveţi astfel de abilităţi.

  RăspundețiȘtergere
  Răspunsuri
  1. In nici un caz nu am calitate de antrenor.Doar ca uneori de pe magine vezi uneori mai clar(cine are ,,ochi de vazut").
   Calitatea care CRED ca o am e capacitatea de sinteza la rece,de a pune cap la cap lucrurile si de a trage concluzile necesare.Nu am fost,nu sunt si nu voi fi niciodata antrenor.
   Dar am fost,sunt si sper ca voi fi un om care intelege ceea ce vede.

   Nu vreau sa fac mare tevatura pe marginea acestui subiect,pentru ca nu are nici o finalitate.Sunt un om cu calitati si defecte,nu sunt mai bun sau mai rau decat nimeni.
   In plus Cristi Pustai e antrenor,asta e viata lui,ratiunea lui de a fi,profesia care ii aduce painea pe masa.Eu nu as putea fi in locul sau.Ceea ce am scris a fost exprimarea unor pareri mai reci,mai calculate,poate decat cea,,fierbinte"a antrenorului Pustai,care a fost prins prea tare in mijlocul ,,ciclonului".Poate a fost o coincidenta,poate citeste ce mai scriem noi pe aici,cine stie?
   Si daca a fost doar o coincidenta,atunci a fost una benefica.
   PUR SI SIMPLU MA BUCUR CA AM AVUT DREPTATE,ca echipa merge mai bine,si savurez acest ascedent al echipei,cu o oarecare multumire si speranta pentru meciuri mai bune si performante mai mari ale clubului nostru indragit.

   Ștergere
 13. O mare meteahna a noastra este ca "le stim pe toate",in orice domeniu,peste tot dam sfaturi cum,ce,cand,unde si de ce...ne trezim maestri peste noapte.Cu tot respectu' pentru ANTRENOR S.C.,licentiat in drept,din cate am inteles,dar de asemenea avand veleitati de antrenor, soseste intotdeauna cu indicatii si degetul aratat intr-o directie sau alta si eterna "am zis eu!".
  Felicitari,eu in calitate de suporter,care la randu' meu "le stiu pe toate",va sfatuiesc sa lasati dreptu' si sa luati la picior stangu' intru devenirea de antrenor si sa lasati pe cei in masura la echipa sa ia decizii.Sau l-as sfatui pe d-l Pustai sa urmeze Dreptu'pt a dobandi cunostinte de antrenorat.Sau,ANTRENOR S.C.,mai simplu,sustine echipa asa cum e ea facuta.
  De asemenea,contestatarii se pare ca se raresc,acum cand li se da mura-n gura ca sunt probleme cu salariile...au fost si anu' trecut,dar e nevoie de un exercitiu de gandire (dificil de multe ori) sa ne dam seama ca sunt probleme si indraznim sa aruncam cu noroi in baieti...pt ca putem si stim de toate.
  Gazistule,jos palaria inc-o data,mersi frumos pt ce faci!
  "Nu e nimeni cum esti,tu!",felicitari si capu'sus,baieti!Respect si sustinere veti avea mereu,chiar si prin nord-vest!
  Alex,Cluj

  RăspundețiȘtergere
  Răspunsuri
  1. Si insanatosire grabnica,Astafei!

   Ștergere
  2. ALEX CLUJ,in primul rand salutari fratesti din Medias si sunt placut surprins ca avem vizitatori din alte orase si mai ales de la alte cluburi.
   In alta ordine de idei nu pot sa nu observ ironia postarii tale.
   In al treilea rand cel licentiat in drept este cel care semneaza cu pseudonimul,,Falconne".
   Si in ultimul rand nu am veleitati de antrenor.Cred ca poate am altceva si aceasta problema am lamurit-o in postarea de mai sus.
   Numai bine

   Ștergere
 14. Multa sanatate lui Victoras, iar tie, Gazistule, sa-ti aduca toti Mosii multe satisfactii si sanatate fiindca esti liantul indispensabil a tot ceea ce inseamna GAZ METAN MEDIAS.
  Respect maxim!
  D3x

  RăspundețiȘtergere

Gazistul are tot dreptul de a şterge comentariile.