Veniti la meci , echipa are nevoie de sustinere

Gaz Metan Medias va intalni in aceasta seara campioana Romaniei , CFR Cluj ,  intr-un meci capital pentru evolutia echipei noastre din aceasta perioada.Stiu ca foarte multi suporteri sunt suparati pentru rezultatele echipei de pana acum, dar astfel de moment fac diferenta intre suporterii adevarati si cei de conjuncture. Ca suporteri ai Gazului aveti dreptul sa criticati jucatori, conducere tehnica si administrativa, tot. Dar haideti sa o facem pe stadion, alaturi de echipa.
Alaturi de voi echipa noastra cu siguranta va fi mai puternica, fara voi e doar o echipa de pluton, de aceea cer sprijinul tuturor suporterilor sa vina in numar cat mai mare la acest meci, sa incerce fiecare din cei ce iubesc acest culori alb si negru sa umple stadionul. E un meci foarte greu, si suporterii trebuie sa demonstreze ca sunt puternici si nu rezultatele ii tin pe stadion ci iubirea pentru aceasta echipa.
E un meci contra unui adversar care in ultima vreme a avut mari probleme cu noi . E un moment perfect pentru a putea arata ca Gaz Metan are suporterii aproape chiar si in aceasta perioada mai neplacuta.

Va asteptam la stadion sa sarbatorim victoria echipei Gaz Metan  chiar astazi de                                                   ZIUA NATIONALA A ROMANIEI

25 de comentarii:

 1. nu ai si un buton pentru ,,like''?

  RăspundețiȘtergere
 2. Din pacate nu am Adi :) , doar pe Facebook.

  RăspundețiȘtergere
 3. Trebuie sa fim la stadion ! Acum ori niciodata !

  RăspundețiȘtergere
 4. sa fim la stadion dar cei mai multi sa avem si un steag TRICOLOR MACAR ACUM DE 1 DECEMBRIE... SI MAI ALES CA CFR E ECHIPA ungureasca.

  RăspundețiȘtergere
  Răspunsuri
  1. echipa ungureasca, care reprezinta cu cinste ROMANIA, tu esti un FRAIER daca numai atata stii

   Ștergere
  2. da cu atatzi romani in echipa.

   Ștergere
 5. Ma ajuta cineva in aceasta seara sa impart steguletele la intrare in tribuna noua ?

  RăspundețiȘtergere
  Răspunsuri
  1. se vor imparti stegulete?

   Ștergere
  2. Da.Am facut comanda la 400 de stegulete.

   Ștergere
 6. de cateva zile o tot ardeti cu steagurile alea ..si parca vad ca la meci vor fi doar steguletele lui Paul. mediesenii is buni numai de gura. cand tre sa si faca ceva ..mai greu. fac pariu ca e ca atunci cu galeriile ..pe net erau sute care veneau si la intalnire erau 2 ..3 :)). hai gazu !! sa scoatem punct sau puncte astazi.

  RăspundețiȘtergere
 7. dupa ce ca ii un frig cumplit afara si echipa joaca cum joaca domnii din conducere ar trebui sa micsoreze un pic tarifele la bilete!daca ei se multumesc cu 100 de suporteri care platesc 10 lei in loc sa puna pretul unui bilet 5 lei si sa vina 2000 de spectatori e problema lor!parerea mea.
  Fortza Gazu'

  RăspundețiȘtergere
  Răspunsuri
  1. nu mai exagera prietenas ..cand e cu (plus) in decembrie ..n-are cum sa fie frig cumplit. daca va e frig ..nu veniti va uitati la tv :). unde ai numar tu 100? inafar de meciul cu iasi gazul a avut cel putin 1500 .2000 de spectatori pe meci. tinand cont de numarul de locuitori al orasului ..o medie de 2000 de spectatori e bine ..

   Ștergere
 8. pt mancatorii de seminte ii anunt ca meciul de teatru cu cfr e in direct pe digi...daca veniti la stadion incurajatii...seminte si injuraturi le consumati acasa la caldurica...pe stadion se striga hei,hei hai gazu...nutline si beep nu inseamna atmosfera de meci.LA MULTI ANI ROMANIA SI HAI GAZU! LIVIU-MEDIAS

  RăspundețiȘtergere
  Răspunsuri
  1. bine ar fi ca unii sa bage la cap ca "beep" nu inseamna atmosfera. :))

   Ștergere
 9. Nu stiu de ce trusturi mari ca patronii gazului nu pot confectiona cateva mii de stegulete alb negre care sa fie primite la intrarea pe stadion si predate (sau lasate ) la iesire.
  In alta ordine de idei, se pare ca jucatorii si-au primit ultima data totzi banii la plecarea lui Parvulescu. Acum o sa-i primeasca din vanzarea altor jucatori. Daca nu se jucau etape din retur deja primeau banii. Ghicitzi cine pleaca?

  Eu as paria pe cel mai bun in ultimul timp, Bawab. Eric a fost slab, Marcovici se rupe usor. Din pacate acestia mai sunt cautatzi pe piatza. Ceilaltzi au fost vandutzi. O sa fie din ce in ce mai greu pentru Gaz Metan.
  Desigur ca o sa vin la meci. Eu vin din Sighisoara dar am recunoscut in tribuna si abonatzi din Cristuru Secuiesc, Odorheiu Secuiesc. Pacat ca cetatenii din Medias nu constientizeaza ce lucru mare e sa ai echipa in Liga I si sa o sustina prin participarea la stadion.
  FANE DE LA SIGHISOARA

  RăspundețiȘtergere
 10. nu are nici o legatura plecarea unui jucator cu platile salariilor. din cate stiu eu ..urmatorul val de bani care va intra in club va fi o transa din drepturile tv pe sezonul trecut care intra undeva in luna ianuarie ..baietii isi vor primii ceva bani la inceputul sapt. viitoare ..iar pe urma in ianuarie.

  RăspundețiȘtergere
 11. Gaz Metan asa zisa echipa .... are nevoie de jucatori de fotbal , nu de amatori , are nevoie de bani investiti , de salarii si abea apoi de fani in tribune.
  Cand o sa joace fotbal Gazu atunci o sa fie plin stadionul .... Gazu nu mai joaca fotbal de mult timp , fura 3 puncte pe spatele lui Astafei sau Bawab.
  De ce altii cresc juniori si fac performanta cu ei iar noi cumparam jucatori din B sau C si din 6 jucatori poate 1 joaca fotbal.Juniori buni am avut mereu .... dar la noi se rupe legatura si maturizarea junioriilor.
  Sa bata C.F.R. Cluj pentru ca in europa ne reprezinta cum nu se poate mai bine si la Gazu trebuie o cadere mare ca sa se vada unele schimbari.
  Jos Horoba , jos conducerea si jumatate de echipa!!!!

  RăspundețiȘtergere
  Răspunsuri
  1. prietene gresesti grav ..gaz metan e un club care nu poate avea mai mult de 2 ..3 jucatori ca bawab sau astafei. nu-si permite. cat despre asa zisii fani ..gazu nu a avut stadionul PLIN nici cu mainz. se mai gaseau bilete .. Stii de ce altii cresc juniori iar noi transferam din B si C? pt. ca atunci cand clubul a renuntat la echipa a2a ..2 ..3 au zis ca e o idee proasta majoritatea ..a salutat desfintarea. cati pui de messi sau ronaldo se nasc la medias sa faca pasul direct de la republicani in liga 1? echipa a2a era foarte folositoare pt. ca jucatorii buni sa faca pasul in fotbalul mare incet si sa prinda experienta. Din 10 fotbalisti de 18 ani pe care ii bagi in liga 1 ..fara alte pregatiri prin ligile inferioare .nu faci decat sa le rupi gatul la figurat. si pe langa toate astea sunt oameni care nu risca, cu tineri. merg pe linia jucaotrilor cu experienta ..nu degeaba a jucat ilyes pana la 39 de ani ..nu degeaba poti numara pe degetele de la o mana jucatorii de sub 20 de ani titulari la echipe de liga 1 ..nu degeaba nationala U21 ..pana acum putin timp convoca jucatori tot din liga a2a si a3a. reforma fotbalului trebuie sa vina de la FRF si LPF ..nu poate sa o faca gazu ..sau alt club de capul ei.

   Ștergere
 12. RASPUNS=> bine ca pe Parvulescu si pe Zaharia i-au putut face jucatori de divizia A desii nu erau cei mai buni juniori... pe fratele lui Alex Munteanu de ce nu l'au facut fotbalist plus muulti altii care jucau foarte bine.
  La Gaz Metan Medias daca nu bagi cui trebuie bani in buzunar poti fi fotbalist ca nu te baga in seama.
  La Gaz'u 2 au fost ceva jucatori care daca erau putin ajutati erau mai buni actualmente decat Parvulescu.
  Au o politica proasta si cat timp nu fac nimic cu cap in organizarea achizitiilor si promovare de tineri nu o sa fie o echipa stralucita .
  Sfatul meu e sa aduca juniori si sa formeze o echipa gen Viitorul Constanta sau cum avea Sportul Studentesc odata ..... Sportu nu era o echipa bogata...

  RăspundețiȘtergere
 13. lotul nu e rau numai ca nu e motivat nu are spiritul de invingator in sange...ar trebui sa nu lase punctele usor din mana pe teren propriu ca edeti cum trag toti acasa,,forta medias

  RăspundețiȘtergere
 14. Ungurii ajutati de Ziua Nationala a Romaniei

  RăspundețiȘtergere
 15. LA MULTI ANI ROMANIA-Ie bn ca macar am luat un punct dar mie tare frica ca intram iara in acel cerc de egaluri sau infringeri. HAI GAZU

  RăspundețiȘtergere
 16. Omul meciului pt. noi a fost Plesca ..a aparat cateva mingi ..bun portar ..de nu se accidenta astafei altfel aratam in atac. cu el pe banda eram mai incisivi. Si am o intrebare pt. antr. s.c sper sa vada ..poate te-ai referit vreodata la ce te intreb acum ..te rog sa te repeti ..daca ai mai spus. Nu ti se pare cumva ca Eric incetineste jocul? ii trebuie secunde bune pana se decide cui sa ii paseze ..iar in timpul asta sta pe loc ..incetinind atacul ..si lasandu-i pe adversari sa se aseze in aparare. felicitari echipei pt. rezultat

  RăspundețiȘtergere
  Răspunsuri
  1. Chiar daca Eric nu e inca in forma care l-a consacrat, nu cred ca incetineste jocul. E jucatorul cel mai lucid si care da cele mai inspirate pase, un excelent lansator de atacuri. Pe mine m-a surpins in mod neplacut introducerea lui Todea in locul lui Bawab.

   Ștergere

Gazistul are tot dreptul de a şterge comentariile.