Gaz Metan invinge fara probleme in Cupa

Gaz Metan Medias a invins astazi formatia Petrolistul Boldesti cu scorul de 4-0 in 16-zecimile Cupei Romaniei . Golurile noastre au fost marcate de Azdren Llullaku in minutele 40 din penalty si 90+3 , Zarko Markovic 48 , Razvan Avram 60 , si . In minutul 86 al partidei , fundasul stanga al echipei noastre , Florin Sandu a fost eliminat de pe teren.

'A fost un meci bun, ne-am pregatit bine , respect pentru adversarii nostrii dar noi am fost mai buni si am castigat . Sunt fericit pentru cele doua goluri marcate , si speram sa castigam si sa mergem tot asa de acum incolo''. - A declarat Azdren Llullaku .

Cristi Dulca a trimis pe teren urmatorul 11 : Alex Greab - Fl. Sandu,Dan  Bozeşan, Zarko Markovic (cpt.), R. Romeo, O. Covaciu, F. Bravo, Fl. Dan, R. Avram, Llullaku, Jordan Robertson.
In urma acestei victorii , Gaz Metan Medias s-a calificat in Optimile Cupei Romaniei .

27 de comentarii:

 1. super, bravo! am avut emotii in prima repriza in care golul nu mai venea. felicitari, hai gazu!

  RăspundețiȘtergere
 2. bravo, si succes in continuare. de ziua mea sa batem si pandurii(sau macar un egal..) si ar fi cel mai frumos cadou pentru mine! :)

  RăspundețiȘtergere
 3. bravo pt. victorie ..bravo pt. scor. sper sa picam cu ripensia in turul urmator ca prea ii umfla in pene ziarele ..ba ca a batut-o pe UTA ..ba pe u cluj. sa picam cu ei si sa-i batem.

  RăspundețiȘtergere
 4. CONSECUTIV 7 meciuri oficiale fara infrangere.Eu zic ca suntem pe drumul cel bun.Presimt un egal la Targu Jiu.

  RăspundețiȘtergere
 5. Nu are nici o importanta dar totusi ma intereseaza asta...:
  Paul, cu ce numar de trikot au jucat Bud, Bozesan si Romeo?
  Inca o intrebare: Romeo pe ce post joaca?

  RăspundețiȘtergere
 6. Eu in locul celor de la Gaz Metan as privi foarte serios competitia asta si mi-as propune sa o castig.M-am saturat de obiectivele declarate de echipele mediocre, cum ca ne intereseaza sa ramanem in prima liga, mijlocul clasamentului etc. As vrea sa-l aud pe Horoba ca ne dorim cupa.Mai trebuie sa batem 4 echipe si vom scrie o fila in istoria modesta a clubului nostru.Evident ca e destul de greu, conteaza tragerea la sorti destul de mult, insa ideea e in felul urmator: nu as vrea sa ne menajam jucatori in cupa pentru ca urmeaza un meci de campionat cu Otelul sa zicem, ci chiar invers! Meciuri de campionat sunt destule, in cupa doar cateva si trebuie sa le jucam la capacitate maxima.Nu uitati ca acum vreo 2-3 ani am fost la un pas de finala cupei.Hai Gazu!

  RăspundețiȘtergere
 7. Victoria este victorie, indiferent ca bati o echipa inferioara sau una superioara. Felicit pt. baieti si spun inca o data '' Victoria este de partea celor care cred in ea ''. Sper sa pastram acest tempo bun si sa facem macar un egal cu Pandurii, exista aceasta capacitate, forta si daruire in echipa, asa ca, baieti, PINA LA CAPAT. Aveti sansa sa le dati peste nas tuturor scepticilor si sa va impuneti prin munca , seriozitate si daruire. Succes la Pandurii si sper sa aratati ca sinteti o echipa care stie sa lupte sportiv, drept, cinstit si sa va aratati valoare, si aveti valoare, cind voi vreti nu va sta nimeni in cale.

  HAI GAZU !

  RăspundețiȘtergere
 8. Bravo!!!!!!!!!!! trebuie sa ne concentram pe cupa Romaniei , ca in campionat nu stam prea bine.

  RăspundețiȘtergere
 9. taceti dracu din gura baturati si voi pe desculti aia si nu mai puteti de fericire va da panduri 5

  RăspundețiȘtergere
  Răspunsuri
  1. Prietene gorjean, te numesc asa pentru ca dupa exprimare cred ca esti de prin zona, ce-ar fi sa-ti vezi mataluta de treaba ta, de prin gospodarie, si sa ne lasi pe noi in pace sa ne bucuram de aceasta victorie, chiar daca a fost in fata unei echipe modeste este totusi o victorie la scor, si suntem la al saselea meci fara infrangere, ceea ce nu-i chiar de ici de colo, dupa un inceput de campionat dezastruos pentru noi...si sa nu uit un lucru, apropos de cele "5" pe care, ipotetic ni le va da Pandurii, sa asteptam finalul jocului de sambata si dupa aia sa vorbim si sa radem, pentru ca vorba aceea " cine rade la urma , rade mai bine"...dar prevad ca atunci o sa-ti piara cheful de bascalie.

   Ștergere
  2. tiengura de oltean

   Ștergere
  3. tiengura de oltean

   Ștergere
 10. ardelean molesit blegoman

  RăspundețiȘtergere
  Răspunsuri
  1. Olteanu daca nu-i prost nu-i oltean. 'tu-va-n gura de cocliti

   Ștergere
  2. Olteanu daca nu-i prost nu-i oltean. 'tu-va-n gura de cocliti

   Ștergere
 11. Doamne, ce mi-ar place sa-i batem pe Pandurii !!!
  Pt Parvulescu in primul si pentu cei care au comentat pe aici ca murim fara Pustai, Eric si Breveld,
  Daca ii batem, devin fan Dulca, indiferent ce face in meciurile viitoare.
  HAI BAIETI, si pentru orgoliul vostru, ca puteti si fara cele doua vedete!

  RăspundețiȘtergere
  Răspunsuri
  1. HAIDETI LA TARGU-JIU SA SUSTINEM ECHIPA, NU VA MAI MULTUMITI SA STATI PE NET! E UN MECI IMPORTANT PENTRU NOI, TOCMAI PENTRU CA E PRIMA DATA CAND NE INTALNIM CU PUSTAI, ERIC SI BREEVELD IN POSTURA DE ADVERSARI! HAI GAZU!

   Ștergere
 12. Răspunsuri
  1. batem covoarele infasurate pe voi.

   Ștergere
  2. Se vede ca sunteti olteni prosti , la fel ca oltenii de ieri de la meciul cu Petrolul.Fiti ma si voi mai civilizati prin comportamentul vostru de maimute si prin comentariile care le lasati aici.

   Ștergere
 13. Singura varianta de a demonstra valoare, daruire si seriozitate, este sa jucam cinstit, corect si cu sportivitate, trebuie sa fie un exemplu acest meci pt. Liga1, un exemplu de cum sa-ti faci treaba bine indiferent de partea cui esti.
  GMM trebuie sa lupte pt. prezentul si viitorul sau care in primul rind sta in mina sa, nu la mila altuia, trebuie ca GMM sa-si probeze valoarea si tenancitatea pe teren, si au valoare , au spirit de daruire, daca GMM vrea poate aduce un rezultat bun de la Pandurii.

  Baieti, doar datoria, atit cerem , doar datoria si curajul de a inlatura orice apreciere negativista, nu va poate nimeni sta in cale cind vreti, NIMENI !

  HAI GAZU !

  RăspundețiȘtergere

Gazistul are tot dreptul de a şterge comentariile.