3 infrangeri , 3 egaluri , 4 victorii

Desi formatia noastra Gaz Metan Medias a inceput sezonul foarte slab cu trei infrangeri consecutive cu trei noi-promovate , Sageata Navodari , Fc Botosani si ACS Poli Timisoara , formatia antrenata de Cristi Dulca a dat primele semne de revenire in etapa a 4-a , atunci cand gazistii au remizat pe teren propriu scor 1-1 cu formatia FC Vaslui ,moldovenii egaland la ultima faza a partidei . Urmatoarea etapa cu numarul 5 , jucatorii nostri au obtinut din nou 1 punct dupa ce au remizat in deplasarea de la Chiajna , atunci cand i-au intalnit pe cei de la Viitorul Constanta , intr-o partida in care nu prea a fost ceva important de vazut , o partida in care ocaziile de gol au fost foarte putine .
Seria rezultatelor consecutive de egalitate a continuat si in etapa a 6-a , atunci cand echipa noastra a intalnit pe teren propriu campioana Romaniei  Steaua Bucuresti , echipa pe care am condus-o cu 2-0 pana in minutul 74 , desi inca din minutul 29 al partidei , cand echipa noastra a evoluat in 10 oameni dupa ce englezul Jordan Robertson primise al doilea cartonas galben .
Si in sfarsit , dupa 3 infrangeri in primele 3 etape urmate de 3 rezultate consecutive de egalitate , a urmat si 4 victorii a echipei noastre cu 3 rezultate consecutive incheiate cu acelasi rezultat 2-1.Prima a venit in etapa a 7-a la Brasov , acolo unde echipa noastra a invins Corona Brasov cu 2-1 prin golurile marcate de Florin Dan si Aymen Tahar . In etapa a 8-a a urmat si a doua victorie consecutiva , infrantii au fost cei de la Universitatea Cluj pe care i-am invins tot cu 2-1 , marcatorii fiind Cristi Todea si Alexandru Munteanu . O noua victorie a fost la Targu Jiu in etapa a 9-a , echipa noastra invingand Pandurii cu scorul de 2-1 prin golurile marcate de Paraskevas in propria poarta si Jordan Robertson.
Si ca sa dovedim ca nu am castigat la intamplare , echipa noastra a intalnit in urmatoarea etapa la Medias , Petrolul Ploiesti , echipa care nu a mai pierdut in campionat de 26 de etape , ultima infrangere fiind tot la Medias , atunci cand jucatorii nostri s-au impus cu 2-0 . De data aceasta formatia antrenata de Cristi Dulca s-a impus cu scorul de 1-0 prin golul marcat de Vitinho in minutul 80 , si a intrerupt seria fantastica de meciuri a ploiestenilor . Acum cand echipa noastra este pe val , a venit aceasta pauza de campionat de o saptamana pentru meciurile echipei Nationale in Preliminariile pentru Campionatul Mondial din Brazilia de anul viitor . Astfel , Gaz Metan va intalni duminica incepand cu ora 11.00 formatia CFR intr-un meci amical care va avea loc la Cluj , meciul nefiind transmis de nici un post de televiziune.

Dupa cele 10 etape jucate in acest tur de campionat , ce jucator credeti ca a fost cel mai bun din lotul echipei noastre ?

57 de comentarii:

 1. Si Ionut Buzean a jucat bine dar totusi este joc de echipa si eu zic ca felicitarile le merita toti nu numai 1 jucator... Nu exista cel mai bun . Toti sunt buni daca vor . Si-a dat silinta mai mult Ionut Buzean dar sa nu uita si de Ciprian Petre .. Tahar iarasi e bunicel si muncitor..In rest felicitari echipei . Daca joaca echipa cum a jucat cu Petrolu sunt convins ca o sa ne batem la un loc de EUROPA . Bafta baietii .. Hai Gaz Metan Medias <3 :X Succes !

  RăspundețiȘtergere
 2. ionut buzean e in forma

  RăspundețiȘtergere
 3. Ionut Buzean , Alexandru Munteanu si Sergiu Mut

  RăspundețiȘtergere
 4. Jordan Robertson Sergiu Mut Ionut Buzean si Alexandru Munteanu

  RăspundețiȘtergere
 5. Cum sa fie Buzean cel mai bun jucator? :)))
  Majoritatea golurilor se iau pe partea lui, sa nu mai vorbim de faptul ca nu stie sa iasa la offside.
  Cel mai bun jucator e "echipa" cu un plus pentru Tahar si Sergiu Muth

  RăspundețiȘtergere
 6. sa fim corecti cei mai buni sunt : Todea si Tahar ei tin mijlocul nostru !!!!!!!!!!!

  RăspundețiȘtergere
 7. Ionut buzean e cel mai bun .

  RăspundețiȘtergere
 8. Si eu zic ca toti băietii merita sustinuti, mie imi place echipa ca un tot unitar, lucru care ii si da forta pe care o demonstreaza acum. Într-adevar, vedem jucători care cresc (Muth), care reconfirmă (C. Petre, Buchta, Markovic), care muncesc din greu si constant (Tahar, Todea, Frasinescu, Buzean, Vitinho), care se integrează bine (Robertson) samd, toti orchestrati din ce in ce mai bine de tânărul nostru antrenor Dulca, cel mai in forma antrenor din Liga I (vezi Prosport). Pentru mine toata echipa merita felicitări si intreaga noastra sustinere. Hai Gazu!

  RăspundețiȘtergere
 9. Nici nu vreau sa ma gandesc pe ce loc eram daca am fi castigat primele 3 meciuri cu nou promovatele.........

  RăspundețiȘtergere
 10. terminati mai cu MUTH, cel vedeti voi pe ala salvatore de la partie, probabil ca are multi prieteni, fosti colegi la echip 2a 3a. si il apreciaza aici pe site, dar sa o lasam mai usor ca muth e un fricos, si nu sta bine deloc in teren tot de langa el luam gol...
  pararea mea este ca robertosn nea ajutat f f mult, si TAHAR care tine MIJLOCUL

  ROBERTSON SAU TAHAR, is favoritii mei

  RăspundețiȘtergere
  Răspunsuri
  1. Nici eu nu inteleg ca dece Muth... El nu e fundas bun, imi pare rau
   Robertson, Tahar sau Buzean... Altcineva nu a fost mai bun decat astia trei.
   Cine zice altceva habar nu are de fotbal. Chiar daca Llullaku e preferat jucator al meu, el nu a fost cel mai bun... Din pacate...

   Ștergere
  2. robertson e un transfer ratat.astae habarnist..doar om in minus il putem numii

   Ștergere
  3. Tin sa te dezamgesc.. Poate daca erai si tu mai atent/a vedeai observai ca daca nu era Muth aveam aproximativ 3542948532 goluri luate.

   Ștergere
  4. kappa- esti tamp, sorry, cum dreq nu sta bine in terejn ca de cand este titular nu am mai pierdut, fraiere! Mai invidiosule, tu vezi alte meciuri si este pacat ca intri pe site-ul asta. Stai langa mata si uitete la desene animate.
   La fel si @ 23:44

   Ștergere
 11. Ce mai cauta si Horoba langa Sandu la Andorra-Romania ?

  RăspundețiȘtergere
  Răspunsuri
  1. Are o functie in frf!

   Ștergere
  2. e membru in comitetul executiv al frf din partea Ligi 1 :)

   Ștergere
 12. Felicitari intergii echipe. UNITATE ! Uniti nu va bate nimeni.Trebuie sa va aparati in continuare munca voastra, imaginea si prestigiul vostru si al culorilor clubului.

  HAI BAIETII ! INAINTE!

  RăspundețiȘtergere
 13. @anonim 23.44
  pai atunci e clar ca lumina zilei :))) tu esti judecatorul suprem. ce spui tu e litera de lege. stai ma copile linistit nu te mai umfla asa in pene. ca habar n-ai sa analizezi un jucator. toti au calitati si toti au defecte.echipa are rezultate pt. ca fiecare jucator a inceput sa-si faca treaba pe postul pe care joaca. dupa parerea mea chiar nu poti alege un singur jucator. sunt cativa care s-au evidentiat. ar fi buchta ..ar fi zaharia(atat cat a jucat a jucat bine) ..a jucat bine si tahar, munteanu..si vitinho.. e bataios, nu se menajeaza face risipa de energie. cum spuneam majoritatea jucatorilor arata un plus de valoare fata de sezoanele trecute.

  RăspundețiȘtergere
  Răspunsuri
  1. Câti fitilisti pe-aici! In loc sa ne unim, sa susţinem echipa, permanent se gaseste câte un Van Gaal (ca tot e in mare forma) sa dea verdicte despre unul sau altul dintre jucători. Bai băieti, asta e echipa noastra, cu ea defilam si trebuie sa o sustinem trup si suflet. Cine e doar carcotas si nu e capabil sa vada calitatile fiecarui jucător in parte, sa se mute naibii pe Etno TV. Hai Gazu!

   Ștergere
 14. lasati ca nu toti pun osul.acu daca am facut ceva puncte inseamna ca merg toate perfect? nici pe departe ..mai e drum lung pina departe.daca ne spunem parerea e ceva constructiv e voie s ai pareri .a trcut timpul cand ridikam osanale..

  RăspundețiȘtergere
 15. Salutare! Se stie rezultatul din amicalul cu CFR?

  RăspundețiȘtergere
 16. Maine exista pe ceva site ceva unde se poate urmari scorul?

  RăspundețiȘtergere
 17. poate jucatorii nu vor sa intre in teren din cauza banilor

  RăspundețiȘtergere
 18. live score?!
  Paul, nu ne ti la curent cu evolutia meciului amical?

  RăspundețiȘtergere
 19. la pauza e 2-1 pt. noi :) echipa a inceput in urmatorul 11. buchta romeo frasinescu muth buzean todea lullaku fabio bravo avram bud alaverdashvili
  rezerve PLESCA :), bozesan markovic sandu tahar munteanu vitinho.

  RăspundețiȘtergere
  Răspunsuri
  1. marcatorii sunt Avram si Bud.

   Ștergere
  2. e 3-1 pt. noi. si-au dat autogol :). e cineva pe stadion

   Ștergere
  3. 3-3 pff. e minutul 60. primele 2 goluri le-am primit din penalty.

   Ștergere
 20. de unde v-ati documentat

  RăspundețiȘtergere
 21. Răspunsuri
  1. posibil sa citeasca in stele :)). tu nu vezi ca a scris omu ca e cineva pe stadion?

   Ștergere

Gazistul are tot dreptul de a şterge comentariile.