5 lei biletul pentru meciul cu Astra din Cupa

Conducerea clubului Gaz Metan Medias va pune incepand de astazi bilete in vanzare pentru partida de maine seara de pe teren propriu cu Astra Giurgiu din Optimile Cupei Romaniei . 5 lei este pretul unui bilet in orice sector al stadionului . 

Program de vanzare :
Luni : 15.00 - 18.00
Marti : 15.00 - 20.30

Partida dintre Gaz Metan Medias si Astra Giurgiu , contand pentru Optimile Cupei Romaniei , va avea loc marti seara incepand cu ora 20.30 pe stadionul din Medias.


52 de comentarii:

 1. Toata lumea pe stadion !!!!!!!!! haideti sa incurajam echipa !!!!!!!!!

  RăspundețiȘtergere
 2. daca nici la pretu acesta nu vine lumea atunci cand?

  RăspundețiȘtergere
  Răspunsuri
  1. niciodata ..

   pretul biletelor e doar o scuza. cei care nu vin la stadion, nu vin pt. ca nu le pasa de echipa. ..inainte nu veneau pe motivul ca nu sunt rezultate ..acum nu vin ca e scump biletu :)))). acum 2 ..3 ani veneau mii de oameni la stadion ..se batea lumea pe bilete ..acum cand s-a marit stadionu ..gasesti bilete cu nemiluita ..nu mai vine nimeni ..aceeasi 5 ..6 sute de oameni. pt. meciul de maine motivul pt. care nu va veni multa lume e ala ca meciul e pus tarziu si miercuri se merge la lucru :))))))

   Ștergere
  2. Niciodata pentru ca "mediesenii" autohtoni sint niste "onanisti" ca sa nu zic altfel (scuzati expresia neacademica) n-au sustinut echipa nici la bine , dar la rau, nu exista o cultura fotbalistica din pacate si asta dureaza pentru a o dobindii, "PE LABAGIII DE LA GAZ " nu-i intereseaza decit primele ce le primesc si unde isi pot petrece concediile eventual pe banii fraerilor

   Ștergere
 3. am sunat azi la club sa mi-a spus ca biletul este 10 lei?

  RăspundețiȘtergere
 4. lumea e comoda nu se deplaseaza la stqadion nu avem cultura fotbalistika..noi stim doar barfii si a ne vvaita.si sa dam vina pe altii..in alte tari in liga 2 vin mai multi ca la noi la medias..eu personal vin la meci la GMM de 35 de ani.am vazut de peste 500 de ori gaz metan acasa..si mai ma duc si maine..haideti si voi..fortzaaaa MEDIAS

  RăspundețiȘtergere
 5. O IDEE F BUNA.BRAVO CONDUCERII
  FOTBAL PENTRU FIECARE BERE TIMISOREANA PENTRU FIECARE

  RăspundețiȘtergere
 6. Haideti oameni buni la stadion, sa-i sutinem pe baietii nostrii. Voi fi prezent cu toti prietenii in sectorul E.

  Pe ei baieti, pe ASTRALI, zdrobiti ASTRA pt. gloria voastra, o meritati.

  HEI,HEI,HAI GAZU !

  RăspundețiȘtergere
 7. bine spus anonim 19.07 nu conteaza frate cat e biletul. daca e libera intrarea ..daca e 5 ..sau 10 lei.un suc la 2L ii 7 lei un pachet de tigari ii 13 lei.. mai spun? chiar asa de greu e sa gasiti 10 lei? arzaoar focu de comoditate ..ca aia-i toata. tot aceleasi cateva sute de persoane vor fi pe stadion. deja am inceput sa-i cunosc :))

  RăspundețiȘtergere
  Răspunsuri
  1. echipa asta chiar ar merita un alt public. un public mai numeros si mai vocal. dar asta-i viata :).

   Ștergere
 8. Pai sa se puna afise in oras , sa se dea la Radio...ca nu toata lumea stie de acest site.

  RăspundețiȘtergere
  Răspunsuri
  1. ce nu stie lumea? ca e meci? :)) problema e ca lumea nu vine la MECI .nu ca nu intra pe site. si oricum nu prea cred ca nu stie lumea de site ..ca tot timpul vad ca se posteaza pe facebook ..si acum de bine de rau ..tot mediasul are FB.de la ala cu ţaţa-n gura pan la ala cu barba sura.ce urat ca de comentat.. indeosebi de rau toti stiu sa comenteze ..dar de mers merg doar cativa. majoritatea stau acasa la tv. si dupa meci ..sau in timpul meciului comenteaza aici pe site. dupa parerea mea lipsa lumii pe stadion e din cauza a doua lucruri 1. in medias nu exista o mentalitate pt. fotbal si 2. comoditatea oamenilor. e mai usor sa stai acasa la tv decat sa mergi pana la stadion.

   Ștergere
 9. Paul sti cumva cine a fost tinut in cantonament in noaptea asta pt. meciul de maine? fabio bravo e? :)) n-are rost sa mai intrebam de ce nu joaca si in campionat. el e ca pantilimon la manchester city bifeaza minute doar in cupa

  RăspundețiȘtergere
 10. Deci vom juca cu rezervele in cupa? Cred ca vom pierde!

  RăspundețiȘtergere
 11. Răspunsuri
  1. daca echipa asta ar fi a sibiului ar fi la fiecare meci cel putin 2000 de spectatori...nu stiti sa apreciati nimic...pacat

   Ștergere
  2. Sibiul are o populatie de 5 ori mai mare decit a Mediasului. Deci, daca la o pupulatie de 40.000 vin aproximativ 800-1000 de oameni , al una de 200.000 te astepti sa-ti vina 2.000. Vreau sa spun ca e greu sa gasesti microbisti. Uitati-va si la CFR, uneori abia vezi 1.500 oameni in tribuna, iar Clujul numara acum 300.000 de suflete.

   Ștergere
  3. bine spus .. sibiu are aproximativ 150 de mii de locuitori iar medias doar 50 de mii ...dupa recensamantul din 2011. sa iti vina 10% din oras la meci ...e MULT!! normalul e sa vina la stadion 500 ..1000 pana in 1500. nu ai cum sa strangi mai mult.la televizor se vede aiurea si pt. faptul ca tribuna B e f. mare are peste 5000 de locuri.. o alta posibilitate e ca lumea s-a cam obisnuit cu fotbalul in prima liga si nu mai vin chiar meci de meci. daca am face o pauza de 5 ..10 ani probabil la o revenire in liga 1 iar am avea 2 ..3 mii de spectatori la meci(pt. o perioada). ceea ce lipseste la medias e aceea galerie de 50 ..100 de oameni care sa scandeze mai tot timpul ca atmosfera sa nu mai fie anosta ..ca la un meci amical.

   Ștergere
 12. ieri am sunat la caseria stadionului si mi-a spus ca ca intrare este libera pt. cei cu abonament , iar cei care sunt comozi mai bine sa taca sa nu mai vorbeasca doar in dorul ......... HAI GAZU , HAI BAIETI

  RăspundețiȘtergere
 13. Hai la stadion, trebuie sa fim alaturi de baietii nostrii, pt. ei conteaza foarte mult prezenta noastra la stadion. Haideti, impreuna sa-i sustinem, sa putem sa ne bucuram impreuna de o victorie pe care ne-o dorim cu totii.

  HEI, HEI, HAI GAZU !

  RăspundețiȘtergere
 14. Pe ei, baieti, nici un pas inapoi !

  Vom fi la stadion !

  RăspundețiȘtergere
 15. Sper sa fim multi la stadion, va astept in sectorul E. pt. echipa noastra GMM, INAINTE !

  HAI GAZU !

  RăspundețiȘtergere
 16. Speram la un nou meci bun facut de baieti, accederea in fazele finale ale Cupei Romaniei poate fi inca o dovada ambitiei si daruirii acestui colectiv.
  Hai baieti, nu va lasati, Astra poate fi invinsa, toata lumea stie cadaca voi vreti asta se va si intimpla, adica, VICTORIA.


  HAI GAZU ! Vom fi alaturi de voi !

  RăspundețiȘtergere
 17. sunt sas , plecat in 1970 din medias, fan al GAZULUI din 1950 am vazut in medias foarte multe meciuri pe atunci divizia B si cu stadionul plin cu spectatori , ma uit si astazi inca cu ajutorul internetului la meciurile GAZULUI nu pot intelege insa dece spectatorii nu merg la meci. Ca fan al GAZULUI imi ramane sa salut toti fanii adevarati !!! HAIDE GAZU !!!

  RăspundețiȘtergere
 18. Rezultatele echipei noastre ar fi trebuit să aducă mai multă lume la stadion. Din păcate, rezultatele nu sunt singurele necesare pentru asta. Conducerea trebuie să aibă o politică în acest sens. Propagandă în instituții, emisiuni radio și tv cu fotbaliștii, concursuri, intâlniri cu suporterii.
  Apoi, având în vedere că bugetul clubului și încasarea drepturilor de către fotbaliști sunt două probleme cu impact negativ asupra performanței clubului, poate se gândește cineva să atragă și alți sponsori. La impozitele care le plătesc cele două companii Primăriei pentru acest dezastru poate ar trebui motivată și conducerea orașului să sponsorizeze Clubul, mai ales că se face reclamă Mediașului prin sport.

  RăspundețiȘtergere
 19. exact ce spuneam eu acum cateva zile. pana acum lumea spunea ca nu vine la stadion pt. ca echipa n-are rezultate ..acum cand sunt rezultate ." Din păcate, rezultatele nu sunt singurele necesare pentru asta" :)).pai nu sunt emisiuni prietene? la nova tv e prisca ..pe la radio medias e schiau ..in emisiunile alea tot timpu se spune cand are echipa meci ..sa vina lumea la meci etc. sa fim seriosi.s-au dat si bilete prin scoli. sezonul trecut s-au dat bilete pt. 2 ..3 meciuri de acasa unde au fost elevii? au fost cativa la primul meci dupaceea s-au plictisit. lumea nu vine la stadion din cauza comoditatii.e mult mai usor sa stai acasa la tv decat sa mergi la stadion. si asta se intampla peste tot in romania nu numai la medias.zicea cineva de cluj. daca scadem pe acei 2 ..3 mii de spectatori care merg in galerie ..cati spectatori are U cluj. daca scadem galerie celor de la galati ..cati spectatori merg la galati? daca ne uitam mai bine putem numara pe degetele de la o mana stadioanele din romania care se umplu cel putin de jumate meci de meci.

  RăspundețiȘtergere
 20. Oameni buni, vin de pe la stadion, din discutii cu cineva de prin preajma baietilor GMM, isi doresc sa fie cit mai multa lume , au in gind victoria. HAIDETI, HAIDETI, oameni buni la stadion, ne asteapta baietii GMM.

  HEI,HEI, HAI GAZU !

  RăspundețiȘtergere
 21. SI eu am luat bilete pt. mine si amici din Sighisoara. ne vedem la stadion ca sa facem atmosfera de Cupa.

  Pe ei baieti, sa bate ASTRA, vrem Cupa !

  RăspundețiȘtergere
 22. Se pare ca emisiunile nu sunt ceea ce trebuie. A transmite doar informatii nu inseamna ca este emsiune. Eu as vedea emisiune avand invitat cate un fotbalist, cu informatii despre fiecare, hobby-uri, ce vise au, ce asteptari au. Nu cred ca in Medias este vreun ziarist sa faca asa ceva.

  RăspundețiȘtergere
  Răspunsuri
  1. pai si de ce nu le scri celor de la nova. nu cred ca i-ar deranja o idee buna ..ba din contra.cred ca s-ar bucura. dar totusi nu prea cred ca lumea nu vine la stadion doar pt. ca nu stie ce hobby-uri are markovic ..sau ca nu stie cum ii place lu avram sa-si petreaca timpul liber. probabil unul dintre motivele importante e acela ca mai toate meciurile is la TV. e mult mai comod sa stai relaxat in pat decat pe un scaun de plastic .ba in frig ..ba in caldura in functie de anotimp. ce sa si faci. din pacate nu e posibil ca toate echipele sa aiba fani ca ai rapidului ..ca ai petrolului ..ca ai stelei(uneori) ..fara nici un pic de iornie sau misto ..noi ne comparam cu chiajna ..cu navodari.cu corona ..cu ACS.

   Ștergere
 23. 1.COMODITATEA SPECTATORULUI CARE MAI BINE STA IN FATA TV-ULUI, 2.LPF SI FRF PROBABIL AU INDEPARTAT SUPORTERUL DE STADIOAN, 3.JOCUL ANOST FARA SPECTACOL CARE LIPSESTE CU DESAVARSIRE IN LIGA 1(CHIAR DACA GAZ M. ARE REZULTATE POZITIVE, UNII PRIVITORI POATE FAC COMPARATIE CE VAD IN ALTE CAMPIONATE PUTERNICE.), 4.CRIZA CARE SE PARE SE SIMTE LA BUZUNARE PTR. OMUL DE RAND, 5.MAI SUNT n... MOTIVE CARE AU INDEPARTAT SUPORTERUL ROMAN DE STADION .respect GAZ METAN.

  RăspundețiȘtergere
 24. ce program este televizat??

  RăspundețiȘtergere
 25. gata cu seria invincibilitatii.poate baietii vor fi si mai motivati in deplsarea de la Giurgiu sambata.Hai Gazu!

  RăspundețiȘtergere
 26. PENBIL MECI. BLAT DULC(A)E

  RăspundețiȘtergere
 27. acuma sa-i vedem pe "marii suporteri" ..deja unu a aparut.

  lasa frate ca am jucat bine. am luat golul ala din ghinion, in rest chiar nu mi s-a parut ca astra e peste noi. am avut bara ..a avut dan lovitura aia de cap. e pacat ca pe final am luat golul.dar asta e viata. azi castigam ..maine pierdem.cu siguranta duminica nu ne vom preda. vom lupta cum de altfel am facuto si astazi... capul sus si mergem mai departe, doar nu a murit nimeni :)

  RăspundețiȘtergere
 28. Fruntea sus baieti!!! Ne a batut o echipa in care se investesc multi bani..care nu a jucat mai bine decat noi cu foarte mult si care in seara asta a avut noroc. Am iesit din Cupa cu fruntea sus.

  RăspundețiȘtergere
 29. Mai bine castigam in campionat decat in cupa. Oricum nu aveam sanse sa castigam cupa!
  Mai bine sa ne vedem numai de campionat, si sa speram ca ne luam revansa duminica!
  HAI GAZU!

  RăspundețiȘtergere
  Răspunsuri
  1. MUMU,CAND MERGI LA RAZBOI TE PREDAI INAINTE SA AJUNGI IN LINIA INTAI?

   Ștergere
  2. Ce castigi daca ajungi in linia intai si esti cu pieptul gol in fata inamicului inarmat pana-n dinti?...Mai mult ca sigur vei fi ucis, vei deveni, probabil, un erou...dar tot mort vei fi.

   Ștergere
  3. mai bine mori in picioare decat sa traiesti in genunchi ,,lasule``cfr de ce nu s-a predat la MAN .UTD.

   Ștergere
 30. Imi pare rau pentru Muth, din tribune nu am vazut daca primul galben a fost meritat. Am vazut o Astra care nu ne-a pus probleme mai deloc si care a prins un sut bun din apropierea careului. In rest, Buchta nu s-a întrebuinţat prea serios, pacat ca nu a intrat golul la ocaziile noastre clare. Nu am priceput totusi de ce am jucat cu doi debutanţi... Asta este, ne luam revansa la Giurgiu si le furam macar un punct. Nu-mi pare deloc rau ca am înghetat in tribune azi, a fost un joc pe care puteam sa il si câstigam..Hai Gazu, succes la Giurgiu!

  RăspundețiȘtergere
 31. GATA, BAIETI, A TRECUT ASA DUPA CUM ERA SI DE ASTEPTAT, CA DOAR S-A VAZUT SI CATI AM FOST IN TRIBUNE.
  ACEST MECI SA-L CONSIDERATI DOAR CA UN ANTRENAMENT, SI ASA VA V-A JUTA LA MORAL.
  BRAVO INTREGII ECHIPE CARE A JUCAT PANA LA SACRIFICIU.
  FRUNTEA SUS, SI MERGEM MAI DEPARTE, CA DOAR SUNTEM O ECHIPA!
  HAI GAZU, HAI BAIETII!!!

  RăspundețiȘtergere
 32. MUth cand ne mai dai niste lectii pe facebook ?

  RăspundețiȘtergere
  Răspunsuri
  1. De ce, te-a deranjat? A avut dreptate.
   Apari si tu pe site, dar sa vi si sa incurajezi echipa la stadion, nu o faci.

   Ștergere
 33. Chiar daca am pierdut azi,baietii merita felicitari,au facut un meci per ansamblu bun,dar ceea ce conteaza cel mai mult e ca am avut atitudinea corecta,se vede ca baietii au vrut si au dat totul.Cu putin bulan daca ne intra una din cele 3,4 ocazii pe care le-am avut meciul era incheiat.Sansa a fost de partea astrei in aceasta seara care nu au facut nici ei un meci extraordinar,au fost totusi putin peste noi atata tot.Noi am avut sansa multa in alte meciuri deci sa nu fim suparati.Ne asteapta un meci greu duminica mai ales in contextul in care am pierdut 2 titulari dupa acest meci.Todea care are totusi un travaliu la varsta lui(toti il dadeam terminat la 35 de ani dar iata ca a tinut se ne demonstreze contrariul,si ca sa glumim putin,poate si criticile noastre l-au ambitionat)care a cristalizat un cuplu bun de inchizatori impreuna cu Tahar,si Muth care e intr-o evidenta crestere de la meci la meci,astazi a gresit se vede ca mai trebuie sa se maturizeze.Daca in aparare avem variante sunt curios cine il v-a inlocui pe Todea.Important e sa ne refacem rapid pina duminica atat fizic(aici e foarte important preparatorul) cit si psihic sa nu ne pierdem increderea si putem scoate un rezultat bun pentru ca nici astra nu arata cine stie ce.Imprtant este iarasi sa nu incepem sa legam infrangeri.Vreau incaodata sa punctez si sa felicit atitudinea jucatorilor care in conditile greutatilor financiare prin care trece clubul ne arata intradevar in aceasta perioada ca au caracter iar aceasta atitudine ii v-a rasplati cu siguranta.O problema majora a clubului iar cei abilitati sa le rezolve si aici ma refer in special la Horoba la care ii spun sa faca ceva in acest sens,adica sa puna presiune acolo unde trebuie,sa dea din coate ,din papagal,sa incerce sa aduca bani si din alta parte pentru a le da baietilor ceea ce li se cuvine.O seara buna va doresc,doamne ajuta si Hai Gazu,Hai Baietii!

  RăspundețiȘtergere
 34. In privinta spectatorilor catre merg la meciuri,am vazut ca se bate mult moneda pe acest aspect si se incearca sa se gaseasca tot felul de motive,un lucru care este bun totusi.Parerea mea este in felul urmator,putem gasi tot felul de motive de ce nu vine lumea la stadion,multe cite s-au spus pe acest site sunt adevarate,poate altele nu prea,insa noi trebiue sa ne privim in oglinda si sa recunoastem un adevar pe care defapt ne ferim sa il recunoastem:astia suntem fratilor,1000-1500 care vin constant la fiecare meci la stadion,astia sunt defapt suporterii adevarati a lui GMM.Restul care vin cu diferite ocazii sunt pleava,eu ma uit la meciuri si parca-i vad pe aceeasi oameni cind se pun camerele pe ei,de ex am vazut si cu ceahlaul si astazi 4,5 cortorari din bratei cred,iar in tribuna a doua parca si oamenii se aseaza pe aceleasi locuri la fiecare meci.Deci sa ne obisnuim cu acest fapt si sa acceptam ca atatia suntem defapt, iar acum daca o luam pe aia dreapta nu suntem cu mult mai rau ca altii,orase de alt calibru,desi este trist si ar fi loc de mai bine.Spunea cineva de presa tel,si radiouri din Medias si are dreptate,ar putea acesti domni in loc sa arunce cu noroi sa faca mult mai mult pentru a promova acest aspect la fel si conducerea clubului.Ceea ce ne lipseste noua defapt sunt acei 40,50 de oameni sa bata 2 tobe,sa future niste steaguri si sa mai scandeze citeceva,iar atmosfera ar fi cu totul alta.Lupii negrii aia care si-au luat angajamentul ca-s galeria oficiala a echipei,sa le fie rusine,niste ipocriti si lasi,asta sunt!Rusine sa le fie!In ceea ce priveste acest site,nu va mai pociti intre voi,aici suntem o familie chiar daca mai avem si divergente,eu sunt sigur ca 90% din cei care postati aici sunteti prezenti la fiecare meci pe stadion deci nu mai aruncati vina unii pe altii.Cu putina organizare ati putea chiar voi face ceva in acest sens asa putini cum santeti(ca sa mai glumesc putin,este un mare iubitor de GMM pe aici care posteaza si de cite 5,6 ori la acelasi articol incercand sa ne faca sa credem ca defapt sunt personae diferite,eu il recunosc dupa scris :))),),ca nu sunt mai mult de 20 max.30 de personae care posteaza aici cind si cand.Numai ca nu se gaseste un lider in orasul asta care sa aiba forata necesara d.t.p.d.v sa incerce sa faca acest lucru,sa adune 30,40 de personae laolalta pentru aceasta echipa.

  RăspundețiȘtergere
 35. Cine la adus pe nr 15?nu era oare ptr ec de baschet cumva?cameraman?rusine cu asa achizitii

  RăspundețiȘtergere
 36. Unde ai dispărut, Paul? Parca nici la meci nu te-am vazut. Esti bine?

  RăspundețiȘtergere
 37. Am fost la meci , am lucrat de noapte de aceea nu am pus articol.M-am bazat pe un baiat ca o sa puna articol la mine dar nu a mai pus.

  RăspundețiȘtergere

Gazistul are tot dreptul de a şterge comentariile.