Totul pentru echipa , totul pentru victorie

Echipa noastra de suflet Gaz Metan ,  va intalni duminica incepand cu ora 19.30 pe stadionul din Medias , formatia Petrolul Ploiesti care anul trecut a muscat din noi , care ne-a tratat ca pe niste sclavi in partida incheiata la egalitate scor 1-1  . E timpul ca echipa noastra sa se razbune , e timpul ca noi suporterii sa fim alaturi de favoritii nostri , iar impreuna sa obtinem a 4-a victorie consecutiva in acest tur de campionat . 
Va asteptam in numar cat mai mare la stadion , va asteptam cu steaguri , fulare , mesaje de incurajare pentru baieti . 

                                     IMPREUNA SPRE O NOUA VICTORIE !!

Program de vanzare a biletelor :
Vineri : 16.00 - 18.00
Sambata: 11.-00 - 13.00
Duminica: 14.00  - 19.30
10 lei - in orice sector al stadionului.

40 de comentarii:

 1. IMPREUNA CU MIC CU MARE LA STADION.HAI GAZU

  RăspundețiȘtergere
 2. daca nici acum nu vin macar 4000...e bai

  RăspundețiȘtergere
  Răspunsuri
  1. de unde 4000? :)) la ce vreme ii afara ..frig .. ploaie. multi or sa stea acasa. vom fi aceeasi 4 ..5 sute pe stadion plus hai sa zicem ca mai vin 100 ..200. sa nu uitam ca au inceput scolile(facultatile) multi tineri de 18-23 de ani au plecat din oras. mai mult de 1000 sigur nu vor fi.

   Ștergere
  2. da ceva peste 1500 daca vor fi..de unde atata suporteri..mai bn la tv..

   Ștergere
 3. cerem orprirea umilintelor in europa datorita mizerabilului joc al stelei..dorim ca gaz metan sa fie inscrisa in lokul ipotentilor din geeeeehncea..

  RăspundețiȘtergere
 4. Exista un singur mod in care inteleg sa fiu alaturi de GMM, sa fiu pe stadion. Am sa antrenez pe linga mine pe toti cunoscutii mei, mergem impreuna la stadion in sectorul E. Ne pasa de aceasta echipa si de viitorul ei, baietii GMM se simt mai puternci in teren daca stiu ca tribunele sint alturi de ei. probabil ca orice sportiv cind este incurajat din tribune are alt randament. Respect pt. efortul echipei de a reveni, avem incredere in ei ca se vor comporta exemplar pe teren si vor invinge Petrolul, vor razbuna nedreptatea de anul trecut. Munca echipei de 3 etape trebuie consolidata cu tot efortul in acest meci, datoria noastra, a iubitoilor de fotbal de pe Tarnava Mare, este sa fim alaturi de baieti in aceasta confruntare, am dovedit ca putem sa fim peste petrolisti si acasa si in deplasare.
  Dorim ca GMM sa joace pt. onoarea sa, pt. prezentul si viitorul sau, pt. acei suporteri inimosi care sint intotdeauna in tribune indiferent de anotimp.

  Multumim echipei pt. week-end-ul trecut si vrem sa-i multumim anticipat pt. week-end-ul care urmeaza.

  HAI GAZU ! Victoria este a celor care cred in ea !

  RăspundețiȘtergere
 5. Haideti la stadion! Asa se lega prietenii, asa se leaga amintiri frumoase, asa putem povesti cind ne intilnim in oras. In jurul unor evenimente importante am fost mai uniti, mai puternici, este o ocazie sa aratam ca NOUA NE PASA DE GMM.

  Daca vom fi multi la stadion, cu siguranta ca vom fi cel de al-12-lea jucator al GMM-ului, vom putea da si noi o replica pe masura galerie petroliste. NU stiu cum va fi timpul, dar stiu un singur lucru, voi fi la stadion pt. ca respect GMM.
  Sper sa ne vedem cit mai multi si voi fi bucuros daca voi putea face galerie in sectorul E alaturi de cit mai multi iubitori ai echipei GMM.

  Sa ne vedem cu bine ! HAI GAZU !

  RăspundețiȘtergere
 6. Credem in GMM ! Credem in prezentul si viitorul acestei echipe.

  HAI GAZU !

  RăspundețiȘtergere
 7. Baietii GMM !

  Nu stiu care va fi rezultatul final, sper victoria , dar sper sa-i luati la joc pe petrolisti, sper sa le dati o lectie de fotbal, trebuie sa spalam umilinta la care am fost supusi la Ploiesti cind mai era putin si ne linsau, pt. ce ? pt. ca am fot mai b uni decit ei. ACum sinteti acasa, iar noi vom fi alaturi de voi, PE EI ! VICTORIEEEEEEEEE !

  Lupta Gazule ! Lupta pt. a impune respect, lupta pt. statutul de echipa mare, echipa care nu se pleaca cind da de greu.

  HAI GAZU !

  RăspundețiȘtergere
 8. Sintem alaturi de voi baieti !

  HAI GAZU !

  RăspundețiȘtergere
 9. Putem convinge conducerea sa vina si WOLFI, mascota ?
  Sincer, cred ca atmosfera ar fi mai animata. Ma ofer sa pun si 20 RON pt. constructia unui banner.si 10 RON pt. un steag alb-negru mai mare . Cine mai da ?

  La poarta stadionului, sa fie posibila cumpararea de stegulete alb-negre, vreau sa cumpar.

  HAI GAZU !

  RăspundețiȘtergere
  Răspunsuri
  1. Nu are rost sa tot lasam comentarii ca suntem de acord sa punem 20, 30 de lei . Cu 20-30 de lei luati o bucata de material si un spray , scrieti un mesaj pe el si il afisati pe stadion.

   Ștergere
  2. au standuri destule in stadion..pot vinde akolo multe..dar lenea e mare..la romani.

   Ștergere
  3. cand mergeau cu masina la stadion sa vanda stegulete ..tricouri si fulare nu cumpara nimeni ..acum ca nu se mai duc oamenii vor sa cumpere :)). zicea cineva pe aici ca sunt tot aceleasi modele de fulare. nu prea cred ca are 6 ..7 modele de fulare cu gazu acasa ..cei de la contrast cam atatea modele de fulare au ..daca nu chiar mai multe. dar cum spune paul cumparati un spray cu 7 ..8 lei si metrul de material textil e 2 ..3 lei. si faceti un banner autentic nu banner din linoleu subtire .. :)

   Ștergere
 10. sunt de acord...vrea sa cumpar steaguri...tricouri etc.....de unde?

  RăspundețiȘtergere
 11. Ne apropiem de ziua meciului cu Petrolul. Este un examen greu pt. noi, dar putem sa-l trecem.Vom fi la stadion pt. GMM, pt. a ajuta echipa sa obtina victoria. Credem in echipa noastra ca va face un meci mare contra unei echipe care stie mai mult sa loveasca in oameni decit in minge. PE EI, stergeti amintirea urita de anul trecut, vrem inapoi victoria furata de petrolisti si Coltescu.


  HAI GAZU !

  RăspundețiȘtergere
 12. Jucatorii nostri au de luat revansa contra acestei formatii care ne-a jignit pur si simplu prin modul in care am fost tratati la Ploiesti. Ne-au furat munca noastra, PE EI, BAIETI !

  Eu mi-am chemat prieteni, vom fi in sectorul E. Poate gasim si stegulete la Contrast.

  HAI GAZU ! HAI BAIETII ! Nu va lasati la acesti mistocari din Ploieti !

  RăspundețiȘtergere
 13. la ploiesti spectatorii din tribune daca nu ii opreau jandarmi intrau pe teren sa ne omoare jukatorii la scandalul care a fost anul trecut..va spun eu care eram akolo....sant niste uraciosi peste masura astia de la prahova..asa ar trebuii sa ii primim si noi ,dar noi cu ospitalitatea de pe tarnave,,,,,,,,,,,,,,,,ce sa mai zik.

  RăspundețiȘtergere
 14. Stegulete, femei si copii acces la meci- GRATIS!!!

  RăspundețiȘtergere
 15. In primul rand as vrea sa multumesc echipei pt MAREA VICTORIE de la Pandurii si as vrea sa joace la fel si cu Petrolul sa faca acelasi presing agresiv si sa nu le fie frica de ei pt ca nu au mai pierdut de 26 de etape sau cam asa ceva pt ca ultimii care i_au batut au fost ei adica echipa noastra GAZ METAN.Este desigur un meci foarte greu dar daca reusim sa luam punct sau puncte vom demonstra la toti ca ultimele rezultate nu au fost intamplatoare.Sper ca baietii sa faca o partida cat mai buna si sa ne faca din nou fericiti.Oricum eu voi fi mereu alaturi de ei.HAI GAZU!HAI BAIETII!

  RăspundețiȘtergere
 16. Sirul invincibilitatii Petrolului trebuie sa se opreasca la Medias. Jucati baieti, jucati pt. noi, acei suporteri care venim la stadion pe orice vreme, venim pt. ca ne pasa de aceasta echipa, vrem echipa noastra in frunte, acolo va este locul. Trecem peste neajunsuri , nu putem risipii munca de 6 etape, sintem alaturi de voi, VIVAT GMM, VIVAT BAIETII !

  Vreau sa vad un GMM ce se impune in fata Petrolului cu munca, dirzenie, agresivitate sportiva, nu-i lasati sa vina peste voi, nu-i lasati sa va mai dea la picioare, PE EI FRATILOR !

  HAI GAZU !

  RăspundețiȘtergere
 17. Am hotarit eu si familia sa fim la meci, mai aducem citiva vecini, i-am convins pina la urma sa vina.

  Sa fie intr-un ceas bun, venim pt. voi baieti !

  Doamne ajuta !

  RăspundețiȘtergere
 18. haideti cu totii imbracati in alb si negru... bannere, fulare, orcie aveti!!

  \
  hai gazu, hai baietiii!!!

  RăspundețiȘtergere
 19. Pentru GMM, pt. victorie, LA STADION !

  Numai noi ne putem lua victoria furata inapoi, impreuna, jucatori si spectatori.

  HAI GAZU ! Nu va lasati baieti !

  RăspundețiȘtergere
 20. Un sir de 6 meciuri fara infringere, ultimile 3 cu victorie. O victorie acum contra Petrolului ar aduce echipa in pozitia in care sa se bata de la egal cu primele clasate. Nu este o minune, este o realitate, impreuna jucatori si suporteri, VICTORIE !

  Sa-i luati la joc baieti, sa ne tina minte, echipa noastra nu se clatina in fata unor oameni care injura, fura, trintesc, jignesc.
  INAINTE !


  HAI GAZU !

  RăspundețiȘtergere
 21. A aparut un articol in prosport: http://www.prosport.ro/sport-life/special/metode-mafiote-in-fotbalul-romanesc-l-au-batut-si-au-urinat-pe-el-cine-e-oficialul-de-la-gaz-metan-umilit-de-oamenii-lui-simota-11443449
  Oare ne va putea face rau?

  RăspundețiȘtergere
  Răspunsuri
  1. Nici vorba de asa ceva, dar asta-i presa de scandal.

   Ștergere
  2. @Anonim 08:00 A aparut comunicat ofical al DIICOT, nu e vorba de presa de scandal :)

   Ștergere
 22. Nu se pune problema.Si mai bine sa povestim despre meciul urmator.

  RăspundețiȘtergere
 23. Salutari tuturor gazistilor !
  Doresc sa ne vedem cit mai multi la stadion, echipa asta este a noastra, la stadion ne intilnim multi, discutam, ne bucuram, ne intristam, dar ramine placearea de a fi linga echipa noastra GMM.
  Salut echipa! Salut baietii GMM!

  Cerem doar sa vedem o victorie a noastra, muncita si daruita de echipa , noua, suporterilor, vom fi acolo baieti. Nu-i lasati pe petrolisti, sinteti datori sa ii puneti la respect in teren pt. ceea ce ne-au facut la Ploiesti. In tribune, asa cim sper, vom fi mai multi si trebuie sa-i dominam vocala si pe petrolistii din tribune.

  HAI GAZU !

  RăspundețiȘtergere
 24. Eu ma duc la stadion doar cu gindul ca echipa noastra le va administra o lectie de fotbal. Uitindu-ma la imaginile de anul trecut de la Ploiesti, pai astia de la Petrolul sint chiar nebuni . Baieti, dati-le lectia cuvenita, trebuie sa aveti orgoliul vostru de jucatori.


  HAI GAZU !

  RăspundețiȘtergere
  Răspunsuri
  1. cum se agitau bornescu si maimutoiul ala de bokila, zici ca erau drogati! astia nu-s sportivi, sunt haimanale. chiar si grozav injura ca la usa cortulu. halal jucatori, sper sa-i batem de sa le sara fulgii duminica! hai gazu, voi fi la stadion!

   Ștergere
  2. Vin si eu la stadion, imaginile ale cu ciomagiala de la Ploiesti, ma rascolesc, nu-i bai ca ragusesc in tribune, dar nu-i las pe ploiesteni sa ne acopere. Sper ca baietii nostrii sa se mobilizeze la maxim, din tribune facem tot ce putem sa-i purtam catre victorie.

   HAI GAZU ! Nu va lasti fratilor ! VICTORIE !

   Ștergere
 25. LUPII GALB"I"NI4 octombrie 2013, 13:12

  cred ca suntem mai multi pe net decat duminica pe stadion :)))

  aci ne dam cu totii suporteri. dar vedem duminica cati ne adunam.
  PE EI PE MAMA LOR,!!!!
  LUPII NEGRI PE LUPII GALBINI :)))

  RăspundețiȘtergere
 26. spuneti ceva si de CLOTZANU de Hoban, care ii zicea lui Contra: Niciodata colegii mei nu fost asa de motivati!!! Ba da spurcatule...poate nu erai tu cioroiule....mare jucator..ce sa povestesc. Sper nu sa va bata GMM...ci sa va umileasca

  RăspundețiȘtergere
  Răspunsuri
  1. mare inteligent esti si tu ma. se observa dupa vocabular. in loc sa-ti sustii echipa tu cauti scandal. si mai scrie unul mai sus de "presa de scandal".. daca si de hoban s-a ajuns sa se vorbeasca in asemenea fel ..e rau de tot. hai sa ne sustinem noi echipa pe stadion ..asa cum din pacate o facem de rareori. ce a fost la ploieti ..a trecut. e clar ca s-au promis bani gazitilor de contra candidatele petrolului ..e clar ca si petrolul a dat altor echipe.bani cand cand au jucat cu steaua pandurii sau cu altele din fruntea clasamentului. asa e merul in fotbalul romanesc.

   Ștergere
 27. A cati scrieti pe aci sunteti cam multi care veniti la stadion , si la ora meciului cam putin prin tribune , la baschet merge mai multa lume , ori sunteti 3,4 care scrieti mai multe mesaje aiurea ori vb aiurea

  RăspundețiȘtergere
  Răspunsuri
  1. tu inca nu te-ai prins ca multi dintre cei care scriu pe aici ..scriu aiurea si la misto? daca lumea ar face 10% din cate se spun pe aici am avea galerie ..am avea bannere ..am avea multe ..dar pe aici e numa cu vorbele. cat despre baschet ..nu prea cred ca merg mai multi. sa nu uiti ca ala de bachet e f. mica nu mai mult de 4 ..500 de locuri pe cand pe stadion sunt vreo 8500 :)..

   Ștergere

Gazistul are tot dreptul de a şterge comentariile.