Viitoarea Adversara,spulberata de CFR Cluj

Otelul Galati , viitoarea noastra adversara din urmatoarea etapa a Ligii 1 cu numarul 11 , a fost spulberata luni seara in deplasarea din Gruia cu scorul de 7-2 de catre formatia CFR Cluj , dupa ce la pauza clujenii conduceau cu 4 - 0.

Ionut Badea a trimis pe teren urmatorul '11' :
Boşneag - Cojoc, Mişelăricu, Sîrghi, D. Popescu - G. Giurgiu, Milea - Marquinhos, Cooper, L. Iorga - Henrique
Rezerve: Simaitis, Antunes, Sg. Costin, Sevillano, G. Paraschiv, Adăscăliţei, Băjenaru .

Partida dintre Otelul Galati si Gaz Metan Medias , este programata sambata 19.10.2013 incepand cu ora 19.00 .13 comentarii:

 1. Daca cistiga CFR-ul doar cu 1-0 sau 2-0, era mai bine pt. noi, asa, galatenii sint raniti rau in orgoliu, vor incerca o replica ferma in fata echipei noastre. E clar ca nu va astepta nimeni cu flori ci cu baionete, asa ca, baieti GMM, garda sus, o sa dati peste un animal ranit care va fi foarte periculos.

  Luna octombrie este cea care poate scrie o noua pagina de istorie pt. GMM, cu 2 victorii improtriva celor de la Otelul si Ceahlaul s-ar putea ajunge pe locul 5 , in Cupa Romaniei, ovictorie contra formatiei Astra Giurgiu, ne va deschide drumul spre finala Cupei Romaniei. Totul depinde acum de noi. Repet, pozitia din clasament ne obliga sa ne aparam un prestigiu facut prin munca in ultimele etape.

  HAI GAZU !

  RăspundețiȘtergere
 2. o spulberam si noi ca e slaba echipa

  RăspundețiȘtergere
 3. Meci amical in pauza competitionala ? Stie cineva?

  Pregatirea trebuie sa fie exemplara, urmeaza momente in care realmente GMM poate scrie istorie. O victorie cu Otelul si Ceahlaul ne-ar face sa le suflam in ceafa Stelei, Petrolului si Astrei, ar fi ceva incredibil. Cred in echipa noastra, cred in revenirea lui Cristi. Bud si Robertson va fi noul cuplu de atacanti care va aduce multe puncte GMM-ului, evident avind in spate colegilor lor .


  HAI GAZU !

  RăspundețiȘtergere
  Răspunsuri
  1. deja se intereseaza milan si inter de ei...sant buni paccat sa ii pierdem..joaca asa bine ..publicul e incantat..

   Ștergere
  2. Ce spiritual esti anonim 20:47, mai "arunca" una de-asta si, zau, ca te propun la...premiul Nobel pentru literatura!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

   Ștergere
  3. Sint unii pe aici ' GICA CONTRA', nimic nu este bine, dar asta este menirea unora , SCANDAL SI HIRA INTRE OAMENI. Nu-i bai, CE E VAL , CA VALUL TRECE.

   CFR a cistigat acum 2 ani titlul, zic eu, nemeritat, l-a cistigat urit, meciuri de 1-0, norocoase, jocul nu a convins, DAR, repet , DAR, a cistigat campionatul, asa ca scopul scuza mijloacele.


   HAI GAZU ! Sintem alaturi de tine Gazule !

   Ștergere
 4. ATENTIE GMM vine tare din spate!!!!!!!!!!!! batem si la Galati si apoi trecem si in cupa de Astra !!!!!!
  Hai GAZUUUUUUUUUUUUUUU !!!!!!!!!!!

  RăspundețiȘtergere
  Răspunsuri
  1. bai tu esti mm stoca sluga lui jiji.ca te ambalezi asa..cred ca luam campionatu dupa tine..

   Ștergere
  2. da ma , care e problema ta ????????? inchide gura ca faci curent !!!!!!!! eu chiar cred ca echipa asta o sa faca din nou performanta !!!!!!!

   Ștergere
 5. nu mai are nimeni nimic acu cu horoba .. sau calmat toti...il mai vreti sau nu...acu vati schimbat vad ca tarfele..

  RăspundețiȘtergere
 6. Anonim 20:47,

  Ironiile ieftine, taranesti nu-si au rostul. Important este ca echipa s-a mai sudat si s-a creat cu adevarat o unitate la echipa.Poate tot raul spre bine, poate esecurile de la inceputul campionatului ne-au dat o palma si ne-am trezit, este bine ca de ceva vreme incoace nu mai pierdem , ba chai avem victorii pe linie. Ocupam o pozitie 7 care, sa fim seriosi, ne obliga si mai tare sa muncim si sa performam.

  Totul este perfecbil, si eu imi doresc sa avem un ataca care sa nimiceasca orice aparare adversa, speram doar ca trendul bun al echipei va aduce si un plus de valoare in toate compartimentele, in special atac.


  HAI GAZU !

  RăspundețiȘtergere
 7. care trend bun ?? ca bati super norocos cu petrolul ..autogol la pandurii...trendul norocului e in crestere in rest nu jukam nimik.apararea se lupta sa ne tina in viata//analizati corect jokul echipei daca nu lasatio balta .cum va vedeti putin mai sus cum incepeti cu laudele aiurea..

  RăspundețiȘtergere

Gazistul are tot dreptul de a şterge comentariile.