Gaz Metan pierde dupa 9 etape fara infrangere

Gaz Metan Medias a pierdut in aceasta seara cu scorul de 3-1 , partida sustinuta in deplasare impotriva formatiei Astra Giurgiu , dupa ce echipa noastra a condus cu 1-0 prin golul marcat de Cristi Bud in minutul 12 al partidei . Avantajul echipei noastre pe tabela de marcaj a durat doar 2 minute , gazdele au egalat prin Yazalde.Gazdele revin in avantaj prin Budescu in minutul 34 , in timp ce tabela a fost inchisa de Enache in minutul 78.
Astfel , Gaz Metan este invinsa dupa 9 meciuri de invincibilitate in Liga 1 , si cade pe locul 8 al clasamentului Ligii 1.


În minutul 33, Budescu a centrat în careu pînă la Yazalde, atacantul gazdelor s-a lăsat pentru a relua cu capul, însă un fundaş al celor de la Gaz Metan a ridicat piciorul pentru a respinge mingea şi Alexandru Tudor a dictat lovitură liberă indirectă pentru un joc periculos
Decizia a fost contestată de jucătorii Gazului, care au considerat că arbitrul s-a grăbit atunci cînd a fluierat. În urma acestei faze Budescu a înscris şi a readus-o pe Astra în avantaj, 2-1.


Astra: S. Lung – Măţel, Mureşan, Găman, Morais – Laban, Yahaya – Yoda, Budescu, William – Yazalde
Rezerve: Gavrilaş, Santos, Cristescu, Takayuki, Enache, Ivanovski, Ben Youssef
Gaz Metan: Buchta – Romeo, Frăsinescu, Markovici, Buzean - Todea, Tahar – Munteanu, Fl. Dan, C. Petre - Bud
Rezerve: Greab, Llullaku, Avram, Robertson, Alaverdashvili, Bozeşan, Zaharia

25 de comentarii: 1. Dupa meciul asta eu raman ca aceeasi frustrare,ca se putea mai mult,pacat ca am pierdut se putea mult mai mult si la acest meci,la fel si la cel din cupa.Raman cu un gust amar dupa aceste 2 meciuri,astra nu e o mare echipa,au jucatori intradevar mai valorosi ca ai nostril,s-a vazut si la schimbari,dar in rest nu au aratat mare lucru.Pai daca astia se lupta pentru titlu,ne putem lupta si noi pentru un loc de EL fara probleme.Au avut si multa sansa,inafara de goluri,ocazi nu prea au avut,in schimb noi am avut ghinion in ambele meciuri daca ne gandim cite ocazi am ratat.S-au facut si greseli trebuie sa recunoastem si sa spunem lucrurilor pe nume.La primul gol Markovic pe care l-am laudat la alte meciuri,nu schiteaza nici macar un gest si Yazalde marcheaza din spatele lui fara probleme.Dupa care mai ia si un galben la un fault total inutil la mijlocul terenului care ii aduce o etapa de suspendare.La fel si Todea,asta e inconstienta curata!De golul 3, care ne-a taiat practic tot elanul nu mai e nimic de spus.De aici s-a jucat turca,nimic!Tahar a avut iarasi o zi foarte proasta,greseli la preluri si pase gresite cu nemiluita,Petre iarasi sters,de la Lulaku astept mult mai mult,Iar Munteanu a scapat miraculous de un cartonas rosu.In fine ce a fost,a fost,asta e am prins o zi mai slaba sa speram ca numai asta a fost,oricum ar fi fost totusi o surpriza sa venim cu puncte de la astra.E vital acum pentru noi sa ne recuperam foarte bine si sa luam punctele cu Chiajna,o echipa total imprevizibila care ne pot pune probleme serioase daca nu suntem concentrati 100%.E foarte important sa nu legam Infrangeri in acest moment,sa putem pastra tot ce cu greu s-a construit pina acum.Sa speram ca se vor rezolva si problemele financiare intre timp,poate sunteti unii pe aici care aveti ceva informatii in acest sens pentruca e iarasi foarte important ca baieti sa fie potoliti in aceasta problema arzatoare!Sa fim alaturi de baieti in meciul cu Chiajna unul foarte important si sa speram ca vom invinge si vom ramane acolo sus in clasament.Hai Gazu,Hai Baietii!
  Răspundeţi  RăspundețiȘtergere
 2. Markovic pentru meciul de cupa s-a dat accidentat, iar in meciul asta, a fost mai mult figurant, avand unele interventii nesabuite si impardonabile.
  Echipa a semanat cu cea din primele etape, precum si rezultatul este asisderea acelei perioade.
  Personal, din ce am vazut atunci dar si acum, Markovic nu se "simte" cu Frasinescu, si probabil de aici apar problemele, nesincronizarile,.......
  Antrenorul Dulca sper sa corecteze rapid problemele si sa fie alaturi de jucatori mult mai mult, daca are caracter. Sper sa nu fie un fals, fiindca toata valoarea lui de antrenor este data de munca prestata de jucatori, ceea ce "domnii" din conducere nu prea inteleg, iar lucrul acesta s-ar putea sa ne coste pe viitor.
  Hai Gazu!

  RăspundețiȘtergere
 3. Una peste alta nu ne-am miscat rau.. doar ca au fost cateva momente mai proaste in meci care si-au pus amprenta pe rezultatul final ..golul de 1-1 luat f. repede ..indirecta aia dictata TOTAL aiurea de tudor .. plus ca noi iar am avut ghinion in fata portii. am avut cateva ocazii si le-am ratat. ce e totusi bine e ca am jucat de la egal la egal cu o echipa de top din romania, atat in cupa cat si in meciul de aseara. nu e intamplator. si daca cu o echipa de top putem juca de la egal la egal am incredere ca, cu o echipa ca si chiajna ne putem gandi la victorie. bafta baietilor !!

  RăspundețiȘtergere
  Răspunsuri
  1. nu ii mai lauda atata, BenArfa, ca este pe-aici unul care ne face comunisti daca zicem ceva de bine de echipa :-). fii si tu mai moderat, ca deranjezi cu laudele... avem niste suporteri, sa ne traiasca, toti niste competenti, niste varfuri in viata lor de zi cu zi, care nu pot tolera imperfectiunile altora. si eu sunt un comunist pentru ca gandesc ca tine, dar mi-e egal. hai gazu!

   Ștergere
 4. chiar ca uni dintre voi se multumesc cu o coaja de paine amara.nu vizati deloc mai sus..santeti facuti sa a preciati greselile...nu sa le reparati.

  RăspundețiȘtergere
  Răspunsuri
  1. nimeni nu apreciaza greselile ..unii apreciaza efortul depus de jucatori. si apreciaza rezultatele care totusi vin. ca din 3 meciuri faci unu prost, asta e viata asta e nivelul echipei. eu am tot spus pe aici nivelul nostru e de locurile 7-12 noi suntem de nivelul brasovului de nivelul chiajnei ..de nivelul ceahlaului echipe. medii ..echipe care nu trag neaparat la cupe europene ..echipe care se multumesc sa termine undeva la mijloc de clasament. ce ar fi un campionat in care toate echipele trag la titlu. nici un campionat din lume nu are mai mult de 3 ..4 maxim 5 echipe care trag la titlu. voi ati fost la scoala elevi de 10? asa e si aici echipa noastra e un "elev" de nota 6 sau 7. care din cand in cand la o lucrare mai ia si 8 ..mai ia si 9. important e ca trece clasa.

   Ștergere
 5. 2 corectii: 1. Golul de 1-1 a fost primit in minutul urmator golului inscirs de Bud, nu dupa 3 minute cum ai scris.
  2. Gaz Metan pierde dupa 9 etape de invincibilitate in Liga 1, nu dupa 10.

  RăspundețiȘtergere
 6. Nu s-a jucat rau, am avut si multa nesansa, s-a gresit usor. OK, putem recupera in meciul cu Chiajna si cu Dinamo.
  Sa avem incredere in baieti, sint sigur ca vor face meciuri bune atit cu Chiajna cit si cu Dinamo.

  HAI GAZU ! INAINTE BAIETI !

  RăspundețiȘtergere
 7. hai sa ii incurajam pe baieti,....au jucat in deplasare la echipa de pe locul 2...(buna ,slaba) ....sa cistigam etapa viitoare....sa raminem totusi cu picioarele pe pamint....inca nu avem echipa de EL

  RăspundețiȘtergere
  Răspunsuri
  1. de acord.....cu EL...........trebuie sa terminam pe minim 4, iar castigatoarea cupei sa fie din locurile 1-3

   Ștergere
 8. SUNT CURIOS CUM S-A MISCAT ROMEO PTR CA LA MECIUL DIN CUPA CHIAR MI-A PLACUT

  RăspundețiȘtergere
  Răspunsuri
  1. a jucat bine. mie mi-a placut cum a jucat.el si bud au primit cele mai mari note din echipa noastra. imi place de el ca urca mult cand echipa ataca drept dovada ..el a pasat la golul lui bud.

   Ștergere
 9. da,ii foarte bine...insa eu cred ca ne-ar trebui un mijlocas care sa dea pase ptr atacanti.....

  RăspundețiȘtergere
 10. romeo e bun..si atacantul al din georgia sau unde ,,stie multe e fentos....si imprevizibil ptr fundasiiadversi..gaz metan la inceputurile ei era renumita ca nu cumpara reesapati.ci cauta prin est jukatori talentati..acu nu mai e asa cumpara si reesapati si nu prea fac fata cu brio..mai mult miar place sa cumparam estonieni lituanieni ,azer .parca sant mai interesati de fotbal si lupta ptr banul care li se ofera..vitinho e cam inganfat ca e brazilian.dar e l nu e romario nici macar eric/

  RăspundețiȘtergere
 11. Am avut ghinion , am ratat mult . Hai gazu !!!

  RăspundețiȘtergere
 12. nu mi se pare ingamfat ,,sau poate tu-l sti mai bine. dar din cate am observat nu lasa impresia unui om asa cum il caracterizezi tu. accepta sa fie si rezerva ..accepta sa fie schimbat in timpul meciului ..accepta si sa joace 5 ..10 ..15 minute doar pe meci.ceea ce nu pot spune si despre eric. cum facea la gazu face acum si la pandurii. daca-l schimbi se imbufneaza.pare ca un copil rasfatat :). cat despre jucatori talentati. eu is de parere sa li se dea o sansa si romanilor. bine zicea comentatorul aseara ..cel mai tanar roman din teren avea 24 de ani!!! pe cand cel mai tanar strain avea.21 de ani. tin minte ca acum vreo 2 ani echipa de U17 a romaniei a ajuns la un turneu final .. lucru important pt. echipele noastre nationale de juniori unde e praf si pulbere ..deci la aceea echipa clar erau talente ..cam cati jucatori din aceea echipa joaca acum in liga 1? :) ..vreo 3 din 20 si al4lea e branescu portarul care joaca in liga a2a din italia ..e totusi nivel bun. in rest majoritatea joaca prin liga a3a din romania. oricum putem vorbi despre fotbalistii tineri din romania pana dimineata ..ce ma enerveaza iar sunt echipele gen petrolul ..astra .. cfr echipe in care 90% din primu 11 e alcatuit din jucatori straini.

  RăspundețiȘtergere
 13. Vazand rezumatul, pot spune ca puteam obtine lejer un egal.Insa de la a putea pana la a reusi e cale lunga, am avut noroc in alte meciuri, iar acum s-a intors roata.Asta se intampla cand nu esti in stare sa dai gol de 2 ori singur cu portarul, iar echipa adversa marcheaza la orice situatie de gol.Asta-i diferenta intre echipele mediocre si cele cu pretentii.

  RăspundețiȘtergere
 14. as prefera sa promovam jucatori romani..chiar ca nu incercam delok cu ei....santem inca buni ca fotbalisti...zic eu...tinerii nu au nici o sansa la medias,,doar cand a fost ov sabau a mai incercat ceva/,de atunci nimik..nici un mediesan.chiar asa am ajuns..nu cred
  .horoba si dulca nu au interes sa aduca medieseni.desi santem in MEDIAS.CE ZICETI?

  RăspundețiȘtergere
  Răspunsuri
  1. spre deosebire de altii dulca, chiar a incercat sa caute juniori buni la gazu dar nu are de unde gasi.centrul de juniori la gazu ca de altfel la majoritatea echipelor de liga 1 e la pamant.copii aia termina junioratul la 18..19 ani dar nu sunt in stare sa faca fata in liga 1 ..tehnic ..fizic ..pe nici un plan nu pot face fata. voi de ce nu credeti ca cirstea si susu nu joaca? fix din acelasi motiv. pe de alta parte sunt mult scoli de fotbal, academii mai mici sau mai mari in tara de unde se pot lua juniori buni si talentati dar acolo intervin preturile mari cerute pe ei ..intervin impresarii jucatorului care vor bani multi pt. ei ..si din cauza asta jucatorii adusi din strainatate is mai ieftini ..oamenii de acolo nu sunt asa avari. cum sunt romanii.uitati-va orice jucator tanar care a scos putin capul..a dat si el 2 ..3 goluri cere clubul nu stiu cate milioane ..de zici ca milioanele de euro stau asa pe garduri :).

   Ștergere
  2. si cand ma refer la centrul de juniori de la gazu ca e la pamant ..chiar nu vreau sa para ca antrenorii nu-si fac treaba. probabil ei or fi buni. dar pur si simplu conditiile necesare nu sunt indeplinite pt. a scoate jucatori valorosi ..jucatori care sa faca direct pasul in liga 1 ..macar ca rezerva care poate juca la inceput cel putin 15 ..20 de minute pe meci fara sa-ti fie frica ca joci in 10 ..chiar daca practic ai 11 jucatori in teren.

   Ștergere
 15. Nu inteleg de ce atata zarva pt. aceasta infringere. OK, am fi putut sa fie un egal, poate chiar victorie daca eram mai atenti. O fi noi mai cu coarne decit Pandurii ,Steaua si Petrolul care s-au incurcat in aceasta ultima etapa . Eu zic ca in aceasta pauza competitionala (baraj pt. Brazilia), se vor regla lucrurile si am incredere ca baietii vor invinge pe Chiajna si Dinamo.


  HAI GAZU !

  RăspundețiȘtergere
  Răspunsuri
  1. Pe Dinamo va fi greu, aia vin cu arbitrul propriu. La fiecare meci cu ei am avut faze controversate, in favoarea lor. Deocamdată sa ii batem pe Chiajna, iar conducerea sa rezolve cu restantele salariale. Hai Gazu!

   Ștergere
 16. felicitari lui Zarko Markovic pentru cele 100 de prezente in liga 1 in tricoul gazului !!! la cat mai multe prezente posibile cu jocuri cat mai bune.

  RăspundețiȘtergere
 17. Mai lasa-ma cu Zarko asta. A jucat pe bani, nu gratis! De Ionut al nostru ce sa mai zicem atunci?

  RăspundețiȘtergere
 18. ai dreptate a jukat ca deaceea e platit nu a facut nimic supraomenesc....cei ca muth care isi pierd capul pe teren nu isi fac datoria....daca scoate p minge il laudam ,daca greseste sa il iertam? pai sa il iertam si de laude daca de critikat nu e voie..

  RăspundețiȘtergere

Gazistul are tot dreptul de a şterge comentariile.