Zarko Markovic s-a transferat in Kazahstan

Dupa 5 ani petrecuti la Gaz Metan , fundasul sarb Zarko Markovic in varsta de 26 de ani , a parasit in aceasta dimineata formatia medieseana pentru a semna cu echipa Sahtior Karagandy din Kazahstan dupa ce intrase in ultimele 6 luni de contract cu echipa gazista.Astfel , clubul nostru urmand sa primeasca suma de 100.000 de euro in schimbul transferului .

Multumim pentru tot ce ai facut la echipa noastra , mult succes la noua ta echipa , Zarko.


49 de comentarii:

 1. acum chiar ca suntem praf !

  RăspundețiȘtergere
  Răspunsuri
  1. nu e chiar asa, dar tot imi pare rau ca pleaca... :-(

   Ștergere
 2. veste trista, dar il inteleg perfect. multumim pentru tot ce ai facut la gaz metan si succes la noua ta echipa, zarko!

  RăspundețiȘtergere
 3. Multumim pt tot Zarko. Va fi greu fara tine, stalpul nostru din aparare, si capul bun la cornere...
  E buna si suta aia de mii decat nimic pe saracia asta de la club de acum, cum e in ultimele luni de contract.
  MULTUMIM PENTRU TOT!
  Sper pentru tine sa te adaptezi in Kazahstan si sa fi iubit si acolo ca la gaz metan.Ai grija la accidentari!

  RăspundețiȘtergere
 4. de acolo macar vin banii, sau stam si dupa ei, ca dupa cei de la Pandurii?
  Multumim pentru tot si succes la noua echipa.
  Pacat pentru noi, dar poate e mai bine pt tine. In ce liga joaca aia?

  RăspundețiȘtergere
  Răspunsuri
  1. Au jucat in playofful Champions League anul asta.Tu nu te uiti la fotbal? Momentan sunt in grupele Europa League, dar nu au sanse sa treaca mai departe.

   Ștergere
 5. sa nu plece pana nu vedem banii in cont! Cine se arde cu supa, ar trebui sa sufle si in iaurt!

  RăspundețiȘtergere
 6. Prima liga , acum au jucat in Europa Legue , in grupe.

  RăspundețiȘtergere
 7. no bravo lui atunci. Sper sa se adapteze, sa nu pateasca ca Eric!

  RăspundețiȘtergere
 8. ..oricum la medias nu mai putea fi tinut ..ma gandesc ca ii era destul de greu daca nu imposibil clubului sa-i mareasca salaru si sa-l faca sa semneze prelungire. mai bine a plecat acolo decat sa plece undeva prin romania ..sa joace contra noastra. bafta zarko si sa auzim numai de bine. stai linistit ca aia din kazakstan is plini de bani nu-s rupti in c*r ..ca altii :)) ce e la aia 100 de mii de euro. cred ca in momentul asta markovic se felicita ca nu a acceptat oferta de la vaslui.ce bine ar fi daca ar exista jucatori ca el ..care nu "fug" la prima oferta.

  RăspundețiȘtergere
 9. poate era printre putinii jucatori care nu trebuia lasat sa plece... trebuia sa-i fi facut o oferta si un contract mai bun la noi... dar tov. horoba...

  RăspundețiȘtergere
  Răspunsuri
  1. "tovarasul sobolan comunist" Horoba se pare ca ar vinde-o si pa maiculita sa proprie, dar din pacate numai pe "vorbe" si nu pe banuti-sint absolut convins ca si acest transfer a lui Zarko va fii o teapa "a la Horoba" ca si celebrul caz Eric-Brewelt! BRAVO TOVARASE HOROBA ! TOT ASA INAINTE SPRE DESFINTARE! MULTUMIM DIN INIMA PENTRU SPRIJINU"ACORDAT!

   Ștergere
 10. felicitari ! multumim pe tot!

  RăspundețiȘtergere
 11. O gramada de jucatori buni in ultimii ani vanduti moca aproape. Cine gestioneaza asa prost clubul asta? Ma gandesc ca Horoba nu are o autoritate foarte mare in club.

  RăspundețiȘtergere
 12. Hoban - U Cluj ( 100.000 de euro)
  Eric si Nincandro - Pandurii tg jiu (500.000 de euro)
  Zarko Markovic - Shatior Karagandy (100.000 deeuro)

  RUSINE !

  RăspundețiȘtergere
 13. bineinteles ca nu horoba ia deciziile ..el in cel mai bun caz poate sa propuna anumite lucruri dar nici pe departe el sa decida. de decis tot directorasii de prin gaz decid.imi spunea cineva ca unul dintre cei care se implica la echipa ar fi un anume VLAD ..habar n-am cine e. dar cica e director prin gaz. intradevar pe eric si breveeld se putea lua mai mult ..pe zarko si pe hoban ..nu. daca clubul nu acceptau banii astia echipele i-ar fi luat pe jucatori cand deveneau liberi de contract. asta-i viata ..bine ar fi sa gasim o solutie sa-l inlocuim pe markovic si bine ar fi ca aceasta solutie sa fie de nationalitate romana :). ma gandesc ca are dulca relatiile lui ..daca ar avea nevoie de vreun jucator ar sti unde sa caute un jucator bun si ieftin prin divizia B ..aia e.ce sa-i faci.

  RăspundețiȘtergere
 14. cine au ma plecat cu bani? Parvulescu, Bud, Curtean... Astia au plecat pe pret corect. Dar nici nu era criza asta din fotbal de acum.

  RăspundețiȘtergere
  Răspunsuri
  1. si aia-i drept ..si oricum pe eric se va mai luat ceva ..ca-l vor vinde.daca face un meci bun maine ..isi face bagajele in decembrie si pleaca.s-ar putea ca pandurii sa-l ia imprumut pe dan nistor de la francezi ..si sa-l vanda pe eric.

   Ștergere
 15. vasile antipa scrie ca sa transfera la fc kairat( KAZAHSTAN) locul 3. care-i adevarul?

  RăspundețiȘtergere
  Răspunsuri
  1. ieri se stia de karagandy da se pare ca era un zvon fals de fapt e fc kairat.. astazi sau maine pleaca zarko sa negocieze cu aia si nici suma de 100 de mii nu e reala.

   Ștergere
 16. Multumim, Zarko ! Te mai asteptam pe la noi. Ai devenit un mediesean si tinem mult la tine. Oamenii de aici te vor respecta intotdeauna. Sper sa fi primit si tratat cu caldura ca si aici la Medias.

  Succes !

  RăspundețiȘtergere
 17. Era de asteptat ca la virsta sa, la calitatile sale de fundas sa isi doreasca sa fac un pas inainte. Viata merge inainte, incet, incet are loc schimbul de generatii, unii pleaca altii vin.
  Nu stiu cum de Pustai nu l-a luat la Pandurii, unde , se pare , apararea cam sufera.Ce intrebare? :)) Pai si Pandurii c-am trag pe dreapta, o sa-l vinda pe Eric (100%) ca sa supravietuiasca si , de ce nu, si noi mai luam niste bani (25% din suma de transfer).

  HAI GAZU !

  RăspundețiȘtergere
  Răspunsuri
  1. Ce te face sa crezi ca Kazahstanul e un pas inainte?

   Ștergere
 18. nici nu e prea important daca pleaca la karagandy sau la fc karait ..oricum va fi cel mai bun. daca e baiat destept si nu se multumeste cu putin in 2 ..3 ani maxim il putem vedea la o echipa de top din rusia. bafta zarko. nu exista club in liga 1 care sa vina cu o contra oferta pe masura ofertelor care vin din aceea zona a lumii. asa ca cei care spun ca gazu trebuia sa-l tina pe zarko aici si sa refuze oferta din kazakstan nu prea au argumente.una din doua ori pleca acum ori pleca in vara. cu siguranta nu ar mai fi semnat prelungire.

  RăspundețiȘtergere
 19. Nu cred ca suma de transfer este adevarata

  RăspundețiȘtergere
  Răspunsuri
  1. e adevarata dar a intrat in ultimele 6 luni de contract.

   Ștergere
 20. a vrut de mult sa plece. de aia a si tot fortat lucrurile cu accidentari cu tot felul de chesti. nu sa mai inteles de mult cu cei din conducere. si nu e singurul vor mai urma surprize

  RăspundețiȘtergere
 21. pustai a vrut sa il ia la pandurii si pe el si pe plesca dar sumele cerute au fost foarte foarte mari.

  RăspundețiȘtergere
 22. pai nu e nici o surpriza. sunt vreo 6 ..7 jucatori ai caror contracte expira in vara. probabil din acei 6 ..7 or fi 3 ..4 care vor sa plece.asta cine le va lua locul speram sa o faca bine.unii vin altii pleaca.

  RăspundețiȘtergere
 23. O avut dreptate Gazistul , la Shatior karagandy a fost transferat ptr suma de 100.00 de euro , acum am vazut ca au postat si cei de la nova tv . felicitari gazistule ca ai fost primul cu aceasta stire din presa locala.Tine-o tot asa

  RăspundețiȘtergere
 24. multumim pt tot! succes la noua echipa!

  RăspundețiȘtergere
 25. Chiar nu stie nimeni care jucatori au intrat inca in ultimele şase luni de contract?

  RăspundețiȘtergere
 26. frasinescu munteanu bud bawab zaharia todea roman. asa in mare cam ei ar fi. probabil intre timp s-a vorbit cu unii din ei si s-au prelungit contracte cum s-ar putea sa mai existe si altii care sa intre in ultimele 6 luni.

  RăspundețiȘtergere
 27. Ar fi frumos din partea gazistului daca ar da mai multe informati despre asta zic eu ;)
  Şi multumesc pentru raspuns :)

  RăspundețiȘtergere
 28. cel mai curios e ca nu a plecat la vslui pentru 500.000 si a plecat pt 100.000

  RăspundețiȘtergere
 29. pai ce e asa curios? chiar daca suma oferita clubului a fost buna probabil lui zarko nu i-a convenit contractul oferit de vaslui.nu-l poti obliga pe jucator sa semneze daca el nu vrea.probabil acum odata ce clubul din kazahstan a dat asa putin pe markovic io fi dat lui prima buna de instalare ..plus un salar decent.

  RăspundețiȘtergere
 30. Răspunsuri
  1. comisionul cui? al impresarului? comisionul impresarului e unul procent fix din salarul jucatorului.un comision mai mare inseamna in primul rand un salar mai mare pt. jucator.

   Ștergere
  2. Comisionu lu horatiu lu nea nelu

   Ștergere
  3. impresarul lui zarko nu e copilu lu horoba. vorbiti fara sa aveti habar. impresarul lui zarko e un sirb.. care l-a adus pe bozovic in romania ..care l-a impresariat intr-o perioada pe martinovic probabil il mai impresariaza si acum.

   Ștergere
 31. inca nu e totul batut 100% in cuie ..nu e exclus sa continue la gazu pana in vara.

  RăspundețiȘtergere
 32. Dar transferu acuma e chiar official sau mai trebuie fi negociat ceva?

  RăspundețiȘtergere
 33. E oficial din moment ce Markovic nu mai figureaza in lotul Gazului pe siteul oficial.

  RăspundețiȘtergere
 34. daca spui ca transferul e oficial doar pentru ca nu e in lista de jucatori de pe site inseamna ca gazu nu mai are jumate din lot :))). site mai slab intretinut ca asta a lui gazu rar am vazut.pacat ca cei care lucreaza la gazu nu sunt pasionati de munca pe care o fac.fac totul din scarba si la repezeala. :( .. din ce am observat nici karagandy nici kairat nu l-au anuntat ca transferat. oricum are timp destul pt. ca la aia s-a terminat campionatul. are timp sa se tot transfere.

  RăspundețiȘtergere
  Răspunsuri
  1. De acord, e intretinut slab site-ul.Insa atunci de ce Zarko figura in lot, pe acelasi site, in urma cu vreo 2-3 saptamani cand 'am dat un ochi' pe lotul Gazului?

   Ștergere
  2. era mai mult o gluma. intretimp kazacii l-au anuntat ca fiind transferat. sa aiba bafta. oricum daca nu va avea probleme cu adaptarea va fi unul dintre cei mai buni jucatori al echipei. chiar daca nu joaca intr-un campionat tare ..macar castiga bani pe care in romania f. greu ii castiga aproximativ 200 de mii de euro pe sezon.

   Ștergere
  3. cei de la nova tv se ocupa de site-ul oficial :)))

   Ștergere
 35. prin plecarea lui markovic fotbalul romanesc a pierdut un fundas bun. pt. gazu e mai bine ca a plecat in alt campionat si ca nu ne vom duela cu el dar daca stai sa vezi cam ce fundasi au echipele de pe primele 5 ..6 locuri iti dai seama ca isi gasea f. usor loc de titular la una dintre echipele astea. cu putin noroc il putem vedea jucand in romania ..sahtior karagandy a castigat cupa kazahstanului si va juca in 2014/2015 in europa league.

  RăspundețiȘtergere

Gazistul are tot dreptul de a şterge comentariile.