Gaz Metan Medias isi ia atacant tanar

Antrenorul Cristi Dulca il testeaza in aceste zile pe tanarul atacant Adrian Mărkuș in varsta de 21 de ani , care a evoluat ultimadata la formatia din prima liga Maghiara Kaposvari. . De-a lungul timpului , jucatorul a mai evoluat la echipele Minerul Oravita , Liberty Salonta , ACU Arad si FC Bihor, iar in 2011 a evoluat pentru Nationala Romaniei Under 19 unde a marcat 12 goluri in cele 10 selectii.

37 de comentarii:

 1. ooo ne miscam chiar bine la capitolul transferuri.. zanardi .. markus. markus e fotbalist bun.

  RăspundețiȘtergere
  Răspunsuri
  1. Ungureanu si mai vin mai multi! SA SPERAM CA FACEM TREABA BUNA! ;)

   Ștergere
 2. Un jucator foarte bun,tânăr,unde a jucat a înscris ,speram sa se înteleaga cu conducerea ,Forta gazu!

  RăspundețiȘtergere
 3. acum 2 ani era la un pas sa semneze cu dinamo ..dar nu s-au inteles cluburile intre ele. dinamo nu s-a inteles cu patronul vizer. avem o sansa f. buna sa-l luam noi .,mai ales ca vine liber de contract.

  RăspundețiȘtergere
 4. un jucator interesant, cu executii bune. e drept ca si portarii din clip sunt din alt film, dar cred ca s-ar potrivi la noi. asteptam cu interes noutati!

  RăspundețiȘtergere
 5. se descurca cu mingea asta e clar...

  RăspundețiȘtergere
 6. nu se pune problema ca nu e fotbalist bun ..atat sper ca intretimp sa nu intre si alte cluburi pe fir sa ni-l fure. sa nu-i faca o oferta financiara mai buna. oricum nu prea inteleg cum de un asemenea jucator a ajuns sa fie liber de contract si mai ales sa nu fie cautat de echipele mari ale romaniei si sa ajunga la noi.se pare ca markus a mai fost si in vederile lui ACS poli la acest inceput de an. daca se realizeaza asta intradevar e un transfer f. bun.

  RăspundețiȘtergere
 7. Pai acum o saptamana era in probe la Tim,oare de ce nu l-au luat?

  RăspundețiȘtergere
 8. din cate spuneau cei de la poli nu ar fii avut cerinte exagerate .. nu s-au inteles din alt motiv. probabil nu s-au inteles pe cati ani sa semneze.. ori cei de la poli au vrut sa ii bage ceva clauze in contract din multe alte motive infar de pretentiile salariale poate sa pice un transfer...si sa ma ierte Dumnezeu dar cat de greu e sa ii platesti un salar putin mai mare decat avea el la Bihor? ca sa nu spun ca nici in ungaria nu se castiga foarte mult.dupa parerea mea daca e de 2 ..3 zile la medias si inca nu a plecat e foarte posibil sa ramana aici.plus ca dulca probabil il cunoaste mult mai bine pe markus decat pe nu stiu ce sarb sau jucator de care n-a auzit niciodata si-si da seama in 2..3 antrenamente daca e de nivelul echipei.

  RăspundețiȘtergere
 9. un fotbalist util pe care l-am putea aduce e milan mitic ..mai ales ca in vara mai mult ca sigur todea se va lasa de fotbal.

  RăspundețiȘtergere
 10. E un sarb in probe , il cheama Antic si a jucat prin liga 3 din Serbia.

  RăspundețiȘtergere
 11. nikola antic. are 20 de ani ..are cateva selectii in echipele natioanale de juniori. pozitia de baza e fundas stanga 1.78 inaltime :).

  RăspundețiȘtergere
 12. Te-ai pacalit. ca nu e vorba de acel antic de care ai gasit tu informatii.era bine sa fie ala:)). oricum din cate am auzit nu va ramane la noi.

  RăspundețiȘtergere
 13. Dupa parerea mea e un jucator bun si este si tanar iar noi clar avem nevoie de un atacant acum si cred ca Markus ar fi un transfer foarte bun dar sa speram ca se va intelege cu clubul si ne va ajuta din retur cu cat mai multe goluri. Din cate imi amintesc parca a mai fost dorit odata de clubul nostru dar nu a venit sa speram ca de data asta va ajunge la noi.HAI GAZU!HAI BAIETII!

  RăspundețiȘtergere
 14. Si-au primit salariile ?

  RăspundețiȘtergere
  Răspunsuri
  1. tu esti fanul lui fl. dan? ca era intr-o perioada unu de intreba doar daca mai joaca fl. dan. acum intrebi doar de salarii. so fii platit o parte din ele.. nu tot.

   Ștergere
  2. N u sunt fanul lui fl.dan

   Ștergere
  3. eu am devenit fanul lui fl. dan de cand a inceput sa puna osul la treaba. e bun tare cand vrea :-).

   Ștergere
 15. Nu e titlul articolului dar nu ma pot abtine sa nu comentez ironic managementul clubului nostru drag. Azi in GSP Cristi Pustai ne spune ca dupa 4 luni si jumatate cu Eric la echipa , in urma vânzarii lui la arabi , clubul gorjean a rămas cu un profit net de peste 700.000 EUR , scazand si ceea ce datoreaza GMM . Voi ce parere aveti ? Asta da afacere ! Cine e artizanul acestei afaceri ? Cumva niste medieseni stramutati au si ei o contributie pe acolo ? Se pare ca da . La noi , langa Tarnava Mare nu prea vad asa vanzari dupa asa un timp scurt. Nu pot decat sa remarc spiritul mercantil oltenesc si sa constat stilul pagubos ardelenesc , noi cu munca , altii cu recolta . O sa vedeti ca oltenii il vor reinventa si pe Bud , si il vor vinde si pe Breweld pe bani buni , se pare ca ar fi Bologna. Asta da management , nu comentez acuzele la adresa fostului preşedinte al gorjenilor , se va dovedi ce e cu ele , cert e ca oltenii cumpara pe nimic si vând scump . E drept ca au jucat in EL dar noi nici cand am fost la un pas de grupe nu ne-a cautat nimeni sa dam vreun jucator in străinatate , fie si la arabi. Nu avem om care sa stie sa vanda si voi tot imi spuneti cum ne salveaza si ne face si ne drege cineva. Vai de noi !!!

  RăspundețiȘtergere
 16. Si la clubul nostru sau vandut jucatori pe bani frumosi,eric si nicandro nu mai aveau treaba cu fotbalul la medias le statea capul la bani si cupe europene.Pe eric sau luat bani buni si pe nicandro,cand nu va mai fi ponta se duce si pandurii.Panduri sau ridicat de cand au inceput sa faca combinatii cu ciobanu si de cand condescu a furat si falsificat actele si registrele la mineri se gata si acolo,pandurii aveau locul 14 asigurat in fiecare an si dintr-o data au urcat desi nu au facut investiti mai mari ca noi.Daca jucatoru nu mai vrea sa stea poti sa-l obligi?Daca Bud era mare fotbalist demonstra si aici,sunt altii care vor sa joace nu ne trebuie figuranti.Bawab numa talent nu a mai jucat nimic si produs nimic dar i trebuie salar de vedeta sa mearga la steoaia si sa faca tusa si apoi direct in liga a doua,prima data iti faci treaba si apoi poti cere,so fi intalnit hotu cu prostu.Oricum poate sa plece cel putin 10 jucatori lejer lea trecut timpul si unii nu au demonstrat nimic.Sa-i lase si pe altii ca sunt destui.

  RăspundețiȘtergere
  Răspunsuri
  1. De acord cu tine in privinta jucatorilor care fac figuratie la noi . In schimb , am alta parere legat de Eric si Breweld ... Daca noi batem Pandurii la ei acasa si le mai furnizam si trei fotbalisti si un antrenor , de ce nu putem tinti noi ce tintesc Pandurii ? Asa cum am spus , nu comentez ce si cum a facut Condescu , e treaba justitiei , insa ceea ce e cert si verificat e ca Parvulescu nu sta in birou sa ii dea fiul lui DVD-uri cu fotbalisti . Parvulescu umbla ca un drac prin toata tara dupa copii de 17-18 ani , plus ca au dezvoltat un centru de juniori despre care am inteles ca e investitie nu gluma. O fi din bani negri , albi , gri , nu stiu , dar il au , si e destinat exclusiv copiilor . Noi nu avem asa ceva , si nu punem pret pe cautarea de copii talentati in zona Tarnavelor sau mai departe . Inca ceva , Pandurii au vreo 5 tineri pâna in 21-22 de ani împrumutati pe la alte echipe , in special de B , oameni despre care Parvulescu , intr-o emisiune pe TVR , studioul Craiova , spunea ca pot face oricand pasul la prima echipa. Noi nu avem asa ceva si se pare ca nici nu ne propunem. Adevarat e insa ca Pandurii au arbitraje favorabile in mod constant iar noi nu , dimpotriva sunt ostile GMM. Mai tin sa spun un fapt oarecare : campionatul asta urma sa jucam peste vreo 4 etape cu Pandurii , jucam acasa , era in cursul saptamanii , cred ca zi de luni , si il vad pe Parvulescu prin tribuna pe la noi , venit sa vada Gazul , cu un carnetel , tot scria . A scris degeaba pentru ca noi i-am invins la Targu Jiu , insa ce e de observat e ca vorbim de un presedinte relativ tanar , care cauta fotbalul , nu il cauta fotbalul pe el . De asta eu , un suporter anonim , vreau un presedinte energic si care vrea ceva mai bun la echipa asta decat o clasare pe la mijlocul clasamentului. Eu cred ca se poate , trebuie doar vointa cuiva. Speranta nu mi-o puteti lua , eventual realitatea , da .

   Ștergere
 17. Se poate dar trebuie bani pentru asta si la asta ma refer ca trebuie sa vina un om cu bani sa bage mana adanc in buzunar si cu un proiect concret.Un jucator tanar si de perspectiva sa fie roman este foarte greu sa-ti vina la club dar cel mai greu este sa gasesti unul serios si sa stie ce vrea,avand in vedere situatia orasului nostru care este una deplorabila nu mai este nimic si nimic de facut un jucator nu poti sa-l ti in casa mai trebuie sa si iasa afara dar la noi nu ai unde este jalnic ce este afara,dar in schimb avem mizerie,noroi,cersetori,tigani,malmare de gunoi etc. iti este si rusine sa iesi afara.La club sunt grupe de copii dar nu se investeste,daca tu nu esti in stare sa-i cumperi un echipament sportiv pentru antrenament dar vrei ca copilul acela sa fie intr-un viitor om de baza in echipa si tu nu-i oferi nimic.Copilul trebuie stimulat sa-i arati ca-ti pasa de el si sa-i insufli o mentaliate de invingator de mic si odata cu anii sa treaca la un alt nivel.Deocamdata ne multumim cu ce avem si daca tot suntem la cheremul celor doua companii acceptam decat deloc si poate pe viitor sa ajungem si noi sus,vizavi de parvulescu nu stiu zau ce mare director ie ca din ce stiu eu numa a suflat jucatori de la alte echipe sa-mi zici un jucator crescut de pandurii si sa fie de la ei din oras si la vandut pe bani.Asta i problema prea mult ne intereseaza de unu si de altu,vreti jucatori vedeta,centru de juniori etc dar stadionu este gol, nea trebuit stadion sa rezolvat dar este gol,sa incercat sa facem o galerie nimic dar pretenti cat incape pana la urma fiecare suporter conteza daca vine la stadion si canta,aplauda.

  RăspundețiȘtergere
  Răspunsuri
  1. prietene daca tu crezi ca un jucator nu vine la medias pt. ca nu are bamboo, n-are mall ..sau strazile-s cu gropi te inseli amarnic. ce legatura are cum arata orasul cu faptul ca nu semneaza jucatorul :)).daca tu ca si club ii indeplinesti toate dorintele pe care jucatorul le are ..semneaza contractul. daca un jucator. teoretic vorbind daca jucatorul castiga o suma buna de bani iar clubul unde joaca trage la titlu ..trage la cupele europene sau are un obiectiv de care jucatorul e multumit semneaza. unul dintre cei mai buni jucatori straini care a trecut si prin romania a jucat intr-un oras cam de nivelul orasului medias. ipotetic vorbind daca peste noapte la medias s-ar da salarii de 30 ..40 de mii de euro pe luna iti spun sigur ca 80 ..90% din echipa stelei ar veni la medias.tu crezi ca markovic s-a dus in kazahstan ca acolo is multe mall-uri si plin de discoteci? s-a dus acolo pt. ca e platit bine. nu mai stiu ce jucator spunea dupa ce s-a transferat in tarile arabe ..ca atunci cand se plictiseste isi deschide seiful si incepe sa isi numere banii. daca intradevar vine markus ..vine zanardi si mai vin unu ..doi jucatori plus cu ce avem cu siguranta o sa facem o echipa puternica pt. meciurile ramase din retur. transferul lui breveeld la bologna a picat de tot. nu mai are rost sa va ganditi ca pleaca la bologna ..probabil daca pleaca pleaca si el tot intr-o zona deasta "exotica" ..tarile arabe sau china ..

   Ștergere
  2. Mediasul e praf ca oras , e dezolant , de cate ori vin acasa ma intristez dar Vasluiul nu e cu mult peste Medias si are jucatori de top , asa ca sunt de acord ca prima de joc si contractul atrage jucatorii . Mare păcat de modul in care a ajuns Mediasul sa arate , nu va mai dau exemplu cu oraselul asta in care lucrez , care nu are nici pe jumatate banii Mediasului si arata de 10 ori peste Mediasul meu natal . La urmatoarele alegeri sa punem primar nascut , crescut la Medias si pâna in 40 de ani , ca de emigranţi m-am saturat . Hai Gazu , de necaz strig , Hai Gazu !!!!

   Ștergere
  3. eu is baiatul caruia nu-i plac stereotipurile si generalizarile :). nu e neaparat nevoie sa alegem un om de al locului ..ca-ti pot da 3 ..4 ..5 nume de oameni din medias nascuti ..crescuti ..si traind aici care nu merita nici macar sa ii privesti in ochi. lumea trebuie sa aleaga un care sa faca treaba ..ca-i roman ca-i chinez ..ca-i african .ca-i nascut in medias ..timisoara madrid sau in republica madagascar putin ma intereseaza. nu stiu in ce orasel lucrezi tu .dar eu am fost de ceva vreme in Blaj ..si am ramas impresionat de cum arata aceea localitate. o localitate fara romgaz ..fara transgaz fara companiile astea de care spun unii ca nu se poate trai. daca esti serios ..esti harnic ..si tragi tare.poti face ceva frumos din orice. asta cu transgaz si romgaz era un apropo la cei care vad printr-o eventuala mutare a celor doua companii o mare drama. oricum nu se va muta de tot nimic. probabil le-au facut ceva birouri directorilor care oricum nu lucrau in medias ca erau mai mult plecati in delegatii la bucuresti. in loc sa le plateasca delegatiile ..i-au mutat de tot acolo :). va mai dau un exemplu ..cand copsa mica avea serviciul smurd ..bunicul meu a fost omorat la propriu de stangaciile ambulantei de la medias. au trimis acasa la bunicii mei ambulanta fara medic. era doar soferul cu un brancardier. l-au dus cum l-au dus acolo s-au ocupat de el sub orice critica si finalul a fost unul tragic. in medias ca de altfel in romania nu trebuie schimbati neaparat oamenii din functii ..trebuie schimbata mentalitatea. e fix degeaba daca-l schimbi pe x cu y dar ei de fapt is la fel. atunci nu-l mai schimb deloc pe x. sau il las pe x in functie daca promite si jura ca isi schimba mentalitatea. si devine profesionist(peste noapte).

   Ștergere
  4. Ai dreptate cu Blajul , arata bine pentru un orasel , cred ca primarul e ardelean nu from Vaslui county . Draga prietene , cred ca sunt mai in varsta decat tine si iti pot spune ca in perioada lui Ceasusesc a existat o puternica transmutare de populatii din Moldova si Oltenia catre Ardeal. Aici se traia mai bine , plus ca elementul non romanesc era inca prezent si trebuia diluat . Asa s-a produs emigratia pe criterii economice . La Medias s-a venit masiv la MIU si la Aviatie , de peste tot dar mai ales din zonele extrem de sarace ale Moldovei , la scoala , la internat , la o intreprindere, la militie . Oricum Politia Medias e 90 % Ramnicu Vâlcea şi Arges . Asa cum noi ardelenii fugeam in Germania asa fug ei in Ardeal. Au venit si oameni de calitate , harnici dar au venit si unii cu sindromul de neajuns extrem de accentuat care inca nu s-au vindecat si care au ajuns la pârghiile puterii . Consider ca municipalitatea ar trebui sa produca bani , nu din taxe şi impozite si sa asigur 30% din bugetul echipei de fotbal. Fotbalul mediesean inseamna o comunitate care traieste , prin dragostea pentru fotbal ne aratam respectul pentru oras si devenim mai uniti . In orasele mici in care exista sport de performanta se creează un puternic sentiment de solidaritate intre membrii urbei. Cam atat , oricum municipalitatea atata poate, sa faca giratorii de trei lei pe strazi inguste si statii de troleu care costa enorm .

   Ștergere
 18. cu fotbalul e usor avind in vedere cine e la putere ca doar de colo vin banii, vedeti toti PRIMINISTRII care au fost pana acum si puteti vedea ce echipe au fost fruntase

  RăspundețiȘtergere
 19. atacantul sarb(nikola antic) a semnat cu gazu si azi .. maine s-ar putea sa semneze si adi markus. Chiar sper sa semneze si markus e talentat baiatul.. e serios.. viata putin mai grea l-a calit.. nu e vreu figurant sau mare petrecaret. ar fi pacat sa dam cu piciorul unei bune sanse de a avea un jucator talentat in lot care promite a fii un mare fotbalist.

  RăspundețiȘtergere
 20. Nu cred ca o sa semneze cu gazul...Vizer ala la ce conditi pune...nici o sansa din cate stiu eu...pacat ca el vrea si isi doreste sa ramana la Medias,doar ca...uni oameni se gandesc numai la interesele lor nu si ce isi doreste un jucator...vom vedea...orcum va face cantonamentul cu Mediasul doar ca nu se stie daca va semna...pacat

  RăspundețiȘtergere
  Răspunsuri
  1. e diferenta mare dintre ce ofera clubul si cerinte are vizer? Chiar ma surprinde sa aud asa ceva.. il stiam om corect pe vizer nici decum zgarie branza.o fii si asta un fel de șiman de la sportul.va ajunge baiatu sa joace iar la bihor. asta-i viata. Din moment ce dinamo .. poli.. gazu.. nu se pot intelege cu impresarul e clar unde e problema.

   Ștergere
  2. pacat de jucator ca are un asa impresar. oricum cam la fel s-a procedat si cand a fost la dinamo ..l-au luat aia in cantonament in antalya ..si pana la urma a picat totul si a jucat la fc bihor. parca vad ca asa se intampla si acum. baiatu chiar e serios nu se gandeste foarte mult la bani ..el vrea sa joace la un nivel cat mai inalt mai ales ca are doar 20 ..21 de ani.poate totusi se vor intelege.pare a fii un jucator bun pentru gaz metan.

   Ștergere
 21. anonim 23.48 de zanardi ce se mai aude?

  RăspundețiȘtergere

Gazistul are tot dreptul de a şterge comentariile.