Derby la Medias,vino pe stadion

Gaz Metan Medias va intalni duminica pe teren propriu liderul UTA Arad in prima etapa a returului de campionat din liga 2.Oaspetii vin dupa un egal obtinut in minutul 91 in deplasarea de la Tarlungeni , in timp ce echipa noastra a invins etapa trecuta scor 2-1 pe Chindia Targoviste.Cu o revenire de senzatie a echipei noastre, care pana nu de mult, ocupa locul 10, Gaz Metan poate urca pe prima pozitie in cazul unei victorii impotriva aradenilor.

Program vanzare bilete :
Sambata : 11.00 - 13.00
Duminica : 11.00 - 13.30
Pret bilet : 10 ron.

Partida dintre Gaz Metan Medias si UTA Arad va avea loc duminica ora 13.30,fiind transmis in direct pe Digi Sport 1.

11 comentarii:

 1. hai GAZUUUUUUUUUUUUUUUUUU !!!!!!!!!!!!!!!!!!

  RăspundețiȘtergere
 2. sper ca nu mai vin la meci cei din sectorul E (cei 6 muschetari sau 6 cai frumosi) care tot meciul nu fac altceva decat sa injure jucatorii si conducerea , in special pe Horoba !!!!!!!!

  iar daca tot veniti macar aveti decenta sa nu mai injurati ca sunt si copii mici pe langa voi , va multumesc anticipat domnilor !!!!!!!!

  Hai Gazuuuuuuuuuuu !!!!!!!!!!!!!!!

  RăspundețiȘtergere
  Răspunsuri
  1. Aia atat stiu,doar sa injure.Cel mai frumos e la galerie.

   Ștergere
  2. fiecare se manifesta in lume asa cum a fost educat acasa. :| daca e sa vorbim de spectatori idioti, doar la meciurile iasiului se mai aud anumite scandari cand degajeaza portarul advers. eee s... p....

   Ștergere
  3. Si la Chiajna.

   Ștergere
  4. prosti sunt peste tot. daca unii in cer demisia lui horoba sau a antrenorilor macar sa o faca civilizat. "pleaca horoba" .."pleaca x" pleaca y" sunt multe scandari. nu e nevoie sa injuri!!!!

   Ștergere
 3. important e noi sa batem si sa avem un drum cat mai bun in liga a2a. cu cat trec meciurile sunt tot mai increzator ca promovam in vara. observ ca echipele care acum 3, 4 se bateau in piept ca vor sa promoveze, incep sa piarda teren. ce bine am fi stat acum daca de la inceput de campionat aveam un antrenor capabil. grozavu a reusit in 3, 4 etape cat au reusit altii in 8, 9 etape. chiar daca cu chindia am batut 2-1 parca nu ne-am mai chinuit cum o faceam in alte meciuri. noi am dictat ritmul meciului, doar ca prin anumite greseli personale ale unora jucatori, au putut ei marca.

  RăspundețiȘtergere
 4. Citesc acum ca Hagi a fost inclus in top 10 decari din toate timpurile, e pe locul 6 peste Messi. Imediat dupa ce a aflat vestea , Hagi l-a amintit pe primul sau antrenor , Jozsi Bukossy, omul care spune el l-a invatat cum se loveste mingea, practic l-a descoperit. Am mai scris odata aici, Jozsi Bukossy , decedat acum , a fost mediesean , a jucat pentru GMM prin anii 50, a copilarit pe strada Stadionului . Pun intrebarea : sunteti constient de faptul ca Mediasul asta nu e asa mic din punct de vedere fotbalistic ? Intelegeti ca locul nostru e in Liga I , cu toate nemultumirile si sperantele noastre ?! Daca Hagi de fiecare data cand are ocazia repeta numele lui Bukossy , va dati seama ce a insemnat omul asta pentru el. Cand a venit Hagi la Medias cu Viitorul anul trecut la Medias i-am spus ca pe dreptunghiul asta verde a jucat si Bukossy . A zambit si mi-a spus ca stie prea bine lucrul asta , din cate am inteles Regele a mers sa vada casa unde s-a nascut Bukossy . Asa ca batem UtTA, trecem pe primul loc si nu mai da dam jos de acolo . Hai Gazu , hai Leo , multumim pentru ca ai reaprins speranta !

  RăspundețiȘtergere
 5. Cate etape de suspendare a primit Grozavu?

  RăspundețiȘtergere
  Răspunsuri
  1. doua etape. de aia la conferinta de presa inainte de meci a venit somfalean.

   Ștergere

Gazistul are tot dreptul de a şterge comentariile.