O noua partida grea pentru Gaz Metan

Desi parea ca favorita in partida de la Tarlungeni , formatia noastra a fost invinsa cu scorul de 2-0 , intr-o partida in care ocaziile de gol la poarta gazdelor au cam lipsit. 
Dupa aceasta infrangere surprinzatoare ,echipa noastra se va deplasa la Pancota , acolo unde va intalni Soimii , intr-o partida care va avea loc miercuri incepand cu ora 14.00.
Adversarii nostri care in tur au reusit sa obtina un egal la Medias (1-1) , ocupa locul 10 cu 20 de puncte , in timp ce echipa noastra se afla pe locul 3 , cu 28 de puncte dupa 15 etape disputate.

Fundasul central Sergiu Muth care a lipsit la ultimele 2 meciuri , suferind o accidentare usoara,cat si o suspendare, are toate sansele sa fie in lot pentru aceasta partida, in timp ce mijlocasul Ciprian Petre nu poate evolua din cauza unei accidentari.
Partida Soimii Pancota - Gaz Metan Medias cat si celelalte meciuri ale seriei , pot fi ascultate miercuri 25.11.2015 incepand cu ora 14.00 pe Site-ul Suporterilor Radio Liga 2 .

6 comentarii:

 1. foarte bine ca ai venit cu clarificari despre muth si petre. :D cu tot respectul pentru ceilalti jucatori, era culmea sa-l tina rezerva pe muth jucatori ca visa dau elton. daca jucam pe linia de fund cu romeo(stancu) -abrudan-muth-buzean sigur nu pierdem.

  RăspundețiȘtergere
 2. La cum arata vremea afara, grea viata, terenul va fi greu. In acest moment , anotimpul devine inamicul nr. 1 in Liga2 avind in vedere starea deplorabila a suprafetelor de joc ( cu mici exceptii). Ar trebui ca, cluburile care nu pot asigura conditii minimale de joc pt. Liga2, sa fie excluse din competitie sau depunctate.Nu se poate sa facem fotbal doar de dragul banilor indiferent de conditii, asta nu mai inseamna sport, competitie, performanta.

  RăspundețiȘtergere
 3. n-ai cum sa-i excluzi sau sa-i depunctezi pentru asa motive. astea sunt terenurile din totdeauna. nici macar in liga 1 nu-s terenuri masa de biliard si tu vrei la liga2 :)))). 3 meciuri de lupta. mingi bubuite si care are mai mult noroc castiga. echipele is prea sarace incat sa le ceri terenuri bune cu instalatii de incalzire etc.

  RăspundețiȘtergere
 4. bine macar ca pe acolo nu a plouat astazi si nici maine nu se anunta ploaie sau ninsoare deci terenul nu o sa fie moale, nu o sa fie mocirla doar ca e denivelat. teren de liga a5a ca pe sate.

  RăspundețiȘtergere
 5. zaharia inapoi? NUUUUUU!!!24 noiembrie 2015, 17:35

  se pare ca radu zaharia va deveni somer, daca gazul nul doreste inapoi.
  eu personal NU-L DORESC INAPOI PE RADU ZAHARIA, DEABIA AM SCAPAT DE EL!!!!

  "Cei nouă fotbaliști care se vor despărți de gruparea ilfoveană sînt următorii: Nicolae Grigore, Radu Zaharia, Florin Maxim, Elton Da Silva, Paul Botaș, Sorin Ispir, George Călințaru, Eugen Crăciun și Robert Toader.

  "Conducerea clubului le va rezilia contractele pe cale amiabilă și va încerca să le găsească acestora alte echipe unde să poată evolua", anunță gruparea FC Voluntari."

  RăspundețiȘtergere
 6. daca pleaca de la voluntari aia nu inseamna ca se intoarce la medias, poate are oferte din zone ale lumii cu bani multi. oricum el a jucat destul de bine sezonul trecut la medias nu degeaba a fost printre singurii jucatori care a avut oferta sa ramana in liga 1. ar fi un plus pentru echipa daca s-ar intoarce.

  RăspundețiȘtergere

Gazistul are tot dreptul de a şterge comentariile.