FOTO:Gaz Metan de neinvins dupa derby-ul de la Arad

Pe un teren foarte rau unde cu greu jucatorii celor 2 formatii puteau lega 3-4 pase, echipa noastra Gaz Metan Medias a terminat la egalitate scor 1-1 cu UTA , partida care a avut loc la Arad.
In prima repriza jocul a fost echilibrat gazdele apropiindu-se de cateva ori spre poarta aparata de Calin Albut dar fara a avea o ocazie clara de a marca.
Insa,la una din singurele ocazii ale echipei noastre din prima repriza a adus si deschiderea scorului in minutul 25 prin Radu Zaharia care a inscris cu capul in urma unui corner executat de Ciprian Petre.
Avantajul Gazului a durat doar 5 minute, aradenii au inscris prin Denis Man dupa o iesire gresita a portarului mediesean.
In repriza secunda, jucatorii lui Cristi Pustai au fost mai activi in joc, in minutul 62 Ionut Neacsa centreaza in careu dar Radu Zaharia a trimis peste poarta, iar peste 10 minute mai tarziu Cristi Gavra paseaza in careu pentru Alex Buziuc care a sutat la coltul scurt,sutul fiind blocat de portarul Miron.
In minutul 90+3, UTA Arad a ratat o ocazie mare de gol in urma unei centrari de pe partea stanga,Calin Albut a intervenit foarte bine.

In urma acestui punct,formatia noastra ramane lider neinvins dupa 4 etape in play-off. Etapa urmatoare, Gazul va intalni pe teren propriu Chindia Targoviste, meciul urmand sa aiba loc sambata,30.04.2016 cu incepere de la ora 14.30.

UTA: Bg. Miron - Al. Manea, Botiş (cpt.), Gligor, Burlă - Strătilă, Chindriş, I. Tănase, D. Copil - D. Man, Curtuiuş
Rezerve: Anca-Trip - Jorza, A. Roman, Filaret, Cip. Rus, Hlistei, M. Vlad
Antrenor: Roland Nagy

Gaz Metan: Albuţ - M. Stancu, I. Cristea, L. Cazan, G. Neagu - R. Zaharia, P. Iacob - Bic, Cip. Petre, Coşereanu - Gavra
Rezerve: Botoşer - Buzean, I. Neag, Tîrcoveanu, Danci, Neacşa, Buziuc
Antrenor: Cristian Pustai

INTRA SI TU IN CONCURSUL SUPORTERILOR AICI .22 de comentarii:

 1. Dupa cum s-a jucat am fi meritat victoria cu siguranta.Am fost peste ei la toate capitolele.Din ce am vazut, atat la Uta cit si la Chindia,suntem peste ei fara dubii.In conditile astea ar trebui sa promovam fara problme.O victorie cu Chindia dublata de inca una cu Uta ceea ce ne este la indemana,iar lucrurile se vor limpezi inainte cu 3,4 etape.Astazi am avut un tren execrabil si un arbitraj pro Uta cu mult peste cei 5% care se acorda gazdelor.In meciul de azi am pierdut 2 pct,in fine,succes baietilor in meciul din etapa urmatoare cu |Chindia.

  RăspundețiȘtergere
 2. La ce meci te-ai uitat,,,cu mam fost cu mult peste ei ? deabia am avut si noi 1-2 suturi...in rest pase gresite, si am castigat 1 punct nu am pierdut 2 , ca putea sa intre mingea aia in min 93 in poarta.

  RăspundețiȘtergere
  Răspunsuri
  1. E posibil sa ne fi uitat la meciuri diferite,nu zic nu! Eu asa am vazut,meciul a fost la discretia noastra permanent,cel putin a doua repriza n-au miscat in front!La faza aia,nici macar nu a fost fault,ar fi fost culmea sa ne mai dea si gol la ce au jucat.Oricum astia au avut bulan cu carul,la mai toate meciurile,numai ca o sa vina reversul monedei si pentru ei,asa-i in fotbal.

   Ștergere
 3. De ce ai scos articolul cu "au primit salariile " ? Ti-ai dat seama ca de fapt nu i-au primit?:))

  RăspundețiȘtergere
 4. L-am scos fiindca l-am scris in graba si nu arata bine.Jucatorii si-au primit banii pe 2 luni , mai au restanta 1 luna.

  RăspundețiȘtergere
  Răspunsuri
  1. Culmea , ti-ai dat seama ca nu arata bine fix dupa ce Ioan Marginean a declarat la Sport Total FM ca jucatorii nu si-au primit banii...

   Ștergere
  2. exact asa doar ca invers. :))) ai prins tu ceva,dar n-ai prins bine. marginean exact asta a spus, ca s-au primit doua salarii, si ca incet incet se intra in normalitate.

   Ștergere
 5. un rezultat bun care ne avantajeaza cu o echipa complicata rau. toata lumea o dadea ca sigura calificata pe chindia la baraj, dar din ce s-a vazut azi, uta nu e rea deloc. uta a tras tare in prima repriza, in a2a pe de-o parte si-au dat si ei seama ca e bunicel egalul, plus ca au cam cazut fizic. cel putin in ultimele 20, 25 de minute trageau de timp. cum spuneam acum cateva zile, atat timp cat nu pierdem in deplasare cu uta si chindia, iar acasa le batem sau cel putin o victorie si un egal ..nu cred ca se pune problema promovatei. pentru ce public are si pentru ce echipa frumoasa are, uta ar merita sa promoveze prin acel baraj.

  RăspundețiȘtergere
  Răspunsuri
  1. Cum sa merite , ma , cand ei se uita la meci de pe garduri? Voi va auziti ce vorbiti? Numa in Romania se permite asa ceva! Astia n-ar trebui sa primeasca licenta nici pt liga 2 , darmite pt liga 1!

   Ștergere
  2. in primul rand eu ma refeream strict la public si la cum arata echipa lor, nu am vorbim despre stadion, si in al2lea rand, din moment ce in romania se accepta asemenea stadioane.. ce rost mai are sa povestim? si in caz ca nu le accepta stadionul in liga 1, ar putea juca la oradea, timisoara, s-ar gasi solutii.

   Ștergere
  3. Asa e.Ei isi renoveaza stadionul,dar puteau sa joace pe un alt stadion ...nu pe maidan ca nu poti lega 2 pase.

   Ștergere
  4. Daca e sa o luam strict dupa echipe,mie mi se pare ca chindia e peste uta,parerea mea,daca nu aveam parte de terenul asta sub orice crittica de azi ,eu zic ca ii bateam fara probleme.Sunt sudati asa ca echipa dar ca valoare individuala stau prost.Chindia in schimb au niste jucatori valorosi ca Cherchez,Popa sau Nenita care ne pot pune oricand probleme.

   Ștergere
  5. NU UITA AMICE CA UTA A JUCAT VREO 20 DE MINUTE IN 10 OAMENI.

   Ștergere
  6. NU UITA AMICE CA UTA A JUCAT VREO 20 DE MINUTE IN 10 OAMENI.

   Ștergere
  7. Cred ca ti-a luat-o razna ceasul, de fapt au fost doar 8 min. in total, cu tot cu prelungiri.

   Ștergere
 6. Asa teren nici la judet n-am vazut , pe Sparta era mai bun terenul.Cineva mai sus spunea ca n-ar trebui data licenta echipelor care joaca pe asemenea maidane.Total de acord. Si apoi ce satisfactie poti sa ai ca suporter , ca UTA promoveaza in A si joaca meciurile la Cluj ????

  RăspundețiȘtergere
  Răspunsuri
  1. Haideti nu o mai tineti cu stadionul UTA ISI CONSTRUESTE STADION NOU PE BANII ARADENILOR NU CA IN ALTA PARTE GEN CRAIOVA SAU TG JIU. IAR UTA NICI NU SIAU PROPUS SA PROMOVEZE ANUL ACESTA DAR DACA CHIAR PROMOVEAZA O SA JOACE LA ARAD . PE STADIONUL NOU PT. CA GAZONUL IL TERMINA IN IUNIE IAR PANA ATUNCI O SA FIE GATA 2 TRIBUNE. IN REST NUMAI BINE LA TOTI ARDELENII SI ALLEZ UTA!

   Ștergere
  2. Haideti nu o mai tineti cu stadionul UTA ISI CONSTRUESTE STADION NOU PE BANII ARADENILOR NU CA IN ALTA PARTE GEN CRAIOVA SAU TG JIU. IAR UTA NICI NU SIAU PROPUS SA PROMOVEZE ANUL ACESTA DAR DACA CHIAR PROMOVEAZA O SA JOACE LA ARAD . PE STADIONUL NOU PT. CA GAZONUL IL TERMINA IN IUNIE IAR PANA ATUNCI O SA FIE GATA 2 TRIBUNE. IN REST NUMAI BINE LA TOTI ARDELENII SI ALLEZ UTA!

   Ștergere
  3. Ioane, nu cunosti situația. Gazonul e pus și exista nocturnă. Acum se construiesc tribunele.

   Ștergere
 7. Ai fost la meci, Gazistule?

  RăspundețiȘtergere
  Răspunsuri
  1. Eu nu,au fost 2 persoane din galerie.

   Ștergere
  2. A mai fost cineva. Trebuiau să vina la galeria oaspete.

   Ștergere

Gazistul are tot dreptul de a şterge comentariile.