Gaz Metan - Chindia 0-0 și echipa noastră termină pe primul loc sezonul regulat

Gaz Metan Mediaș a termiant la egalitate, scor 0-0 în ultima etapă a sezonului regulat cu formația Chindia Târgoviște, ocupanta locului secund a Seriei a 2-a, Liga a 2-a. 

Prima repriză a aparținut echipei gazdă și a oferit puține faze la cele două porți. După o primă parte mai puțin reușită a echipei conduse de pe bancă de Leo Grozavu, partea a doua a venit cu câteva ocazii importante pentru Gaz Metan însă tabela a rămas neschimbată până la ultimul fluier. În minutele de prelungire, Lupii Negri au beneficiat de o lovitură liberă de la marginea careului de la 16 metri însă șutul expediat de Băjenaru a zguduit serios transversala porții apărate de Meilă. Partida s-a terminat cu corul de 0-0, rezultat în urmă căruia Gaz Metan acumulează 53 de puncte, și rămâne pe primul loc înaintea Play-Off-ului. 

Echipele:

Chindia: Meilă - Pătru (cpt.), B. Dinu, Vătavu, Martac - Neniţă (Nisipeanu '78), Honciu, L. Mihai, C. Stoica - Cherchez (Neguţ '88), D. Popa
Antrenor: Nicolae Croitoru

Gaz Metan: Greab - Stancu, I. Cristea, L. Cazan (I. Neag '46), G. Neagu - Băjenaru, Iacob, Bic, Al. Munteanu (Neacşa '82) - Coşereanu, Gavra (Buziuc '62)
Antrenor: Leo Grozavu

Acesta este primul rezultate de egalitate pentru echipa noastră în 2016 după șapte victorii consecutive, cu un bilanț de 12 goluri marcate și doar unul primit. În prima etapă a turul din Play-Off vom juca împotriva celor de la CS Mioveni, echipă care a terminat sezonul regulat pe locul 6 în clasament. Mioveni a câștigat astăzi 3-0 meciul disputat în deplasarea de la Reșița cu Metalul. 

Clasament final sezon regulat, Liga a 2-a, Seria a 2-a, sezonul 2015/2016:


2 comentarii:

  1. o prima repriza slaba, urmata de o a2a repriza destul de buna. nu e neaparat o mare tragedie ca am facut doar egal, dupa tot felul de taieri de puncte ca am scos un punct sau ca scoteam 3 puncte tot pe acolo incepeam vestitul playoff. mi-a placut mult de cum a intrat in meci neacsa, pare jucator bun. dupa forma pe care o aratam acum in 2016 suntem favoritii la promovare, asa cum e si normal.

    RăspundețiȘtergere
  2. ioan horoba si-a dat demisia potrivit gsp.
    UN joc destul de bun al echipei mai ales in repriza a doua.

    RăspundețiȘtergere

Gazistul are tot dreptul de a şterge comentariile.